Kontaveit awansuje do US Open z prostą wygraną | Sporty

Kontaveit był zbyt pewny jej podania, aby rozpocząć mecz, a Tishman był pełen prób powrotu, oszczędzając dwa break pointy w otwieraczu. Set otwierający w rywalizacji trwał do 4:4, kiedy Estończyk wygrał dwa mecze z rzędu, by sfinalizować seta otwierającego.

Kontaveit złamał Tishmana i otworzył prowadzenie 3:0 w drugim secie. Podczas gdy Szwajcar wygrał kolejny mecz, Estończyk chciał awansować do następnej rundy i odpadł w trzech meczach z rzędu, aby osiągnąć decydującego seta i wygrać mecz.

Estończyk ma teraz siedem meczów z rzędu, wracając do towarzyskiego turnieju US Open w Cleveland, w którym ostatecznie zwyciężył Kontaveit.

Wysłała trzy asy i popełniła jeden podwójny błąd przeciwko Tishmanowi, który miał jednego asa i dwa podwójne błędy. Kontaveit zdobył 64 punkty zdobyte przeciwko 49 Tichmannowi. Estończyk wykorzystał trzy ze swoich sześciu szans na przełamanie i uratował wszystkie cztery punkty przełamania Teschmanna.

Kontaveit zmierzy się z ósmą polską światową Igą Świątek w trzeciej rundzie tegorocznego finału Wielkiego Szlema. Ubiegłoroczna mistrzyni French Open musiała pracować dwie godziny, aby awansować, pokonując Francuzkę Fionę Ferro (WTA 74) 3:6, 7:6 (3), 6:0.

Kontaveit i Świątek trzykrotnie spotkali się z Estończykiem, który w bezpośrednich pojedynkach ma przewagę 2:1. Ostatni raz grali w trzeciej rundzie tegorocznego French Open, kiedy to polski zawodnik Kontaveit został wyrzucony z turnieju.

Śledź wiadomości ERR na Serwis społecznościowy Facebook I Świergot I nie przegap aktualizacji!