Kontuzja Sextona przyczynia się do problemów Irlandii w miażdżącej porażce z Nową Zelandią | związek Rugby

Kontuzja Sextona przyczynia się do problemów Irlandii w miażdżącej porażce z Nową Zelandią |  związek Rugby

Irlandia miała duże nadzieje, a obawy Nowej Zelandii wkradły się. W końcu rozwinęła się znajoma historia. Ta konkretna irlandzka drużyna może nie jest przyzwyczajona do tak ciężkich porażek, ale obserwatorzy rugby z jakimkolwiek doświadczeniem będą doskonale wiedzieć, co mówią wyniki: Nowa Zelandia 40+, ktoś inny dużo mniej.

Co gorsza dla Irlandii, która teraz musi się przegrupować po tym uderzeniu z sześcioma próbami, Johnny Sexton opuścił boisko w pierwszej połowie, mecz wciąż trwał, z kontuzją głowy. Dany Najnowszy komunikat prasowy o światowym rugby A historia Sextona z wstrząśnieniem mózgu powinna zauważyć co najmniej 12 dni regresji, więc w następny weekend opuści drugi test.

All Blacks przyszli na mecz po dwóch kolejnych porażkach, Jeden z nich do IrlandiiI trzeci z turystami w pięciu testach. Stąd te dziwne uczucia z góry. Musieli także przygotować się bez pobicia ich zwykłego sztabu szkoleniowego Covid wybuch. Nic z tego wydaje się nie mieć znaczenia.

Niemal uspokajające było to, że nic się nie zmieniło. To, co zostało ujawnione, to klasyczny film All Blacks. Irlandia wcześnie poczuła, że ​​są przynajmniej na równi ze swoimi przeciwnikami – i nie bez powodu. Byli przez 20 minut. Nowa Zelandia chciałaby, abyś się tak poczuł. Potem pękają. lub rozpad opozycji. Sprowadza się to do tego samego. Pod koniec meczu 5:0 po pierwszej kwarcie All Blacks zdobyli cztery próby w drugiej. W środku tego wszystkiego Sexton pożegnał się.

Wszystko zaczęło się dobrze. To zaufanie, jakie daje Irlandia, teraz, kiedy czują się dobrze ze swoim miejscem wśród elity rugby, jest dobrze ugruntowane. Wpadli do Nowej Zelandii, jakby mecz odbywał się w Cardiff lub Edynburgu. I, jak to często bywa w tamtych miejscach, podjęli próbę wcześnie. To też było doskonałe. Piękne podania Garry’ego Ringrose’a i Hugo Keenana sprawiły, że Keith Earls wrócił do mety pięć minut później.

READ  Sława jest trudna dla młodych ludzi, takich jak ja i ja, Emma Raducano
Jordy Barrett idzie na bramkę. Zdjęcie: Hannah Peters/Getty Images

Wszyscy czarni wyglądali na wstrząśniętych. Z drugiej strony, czasami zastanawiasz się, czy celowo tak wyglądają. Byli mniej niż połowę czasu. W drugiej kwarcie trafili w pierwszą minutę. Odcinek Reguł Gry w Irlandii wprowadził nowy kapelusz Leicester Fainga’anuku. Został zatrzymany na krótki czas, ale Jordi Barrett wychwycił passę i przerobił ją.

Następny etap w klasycznej narracji meczu All Blacks polega na tym, że nowi gracze będą kontynuować grę tak, jakby mogli wygrać. Irlandia to zrobiła. Wtedy nasi potencjalni konkurenci zwykle popełniają błąd. Irlandia też to zrobiła, radząc sobie pod presją, a Sevo Reis zdobył luźną piłkę w 22. biegu na 80 metrów, aby zdobyć bramkę.

W tym momencie Sexton opuścił walkę. Irlandia upadła. Jamison Gibson-Park, który przez cały czas był pikantny, ale teraz bez kapitana w tandemie, przesadzał w swoich próbach wyrwania się z defensywy. Nowa Zelandia go dostarczyła, Bowden Barrett destylował, a królowa Tobaya pękła.

All Blacks strzelili swojego czwartego gola przed przerwą i prowadzili 28-5, więcej punktów niż Irlandia straciła w pierwszej połowie od dekady – po raz ostatni tutaj. Ardi Savia dotknął luźnej piłki po złamaniu Aarona Smitha.

Johnny Sexton leży na podłodze po kontuzji głowy, która wyklucza go z drugiego testu. Zdjęcie: Phil Walter/Getty Images

Jeśli to brzydkie, druga Savia, która potwierdziła zwycięstwo w 53. minucie, była niesamowita. Wszelkie wątpliwości co do tego wiele zawdzięczają sprytnemu zakończeniu Gary’ego Rangersa w kilku minutach drugiej połowy, po tym, jak Irlandia dwukrotnie rzuciła rzuty karne. Więc Savia zdobyła piłkę, pokonała Rangersów z zewnątrz i slalomowała przez to, co zostało z obrony Irlandii.

W ciągu ostatnich dziesięciu minut inny nowicjusz, Peta Gus Swakula, eksplodował z bazy scrum, by przynieść 40. Próba Bondiego Aki trzy minuty później była dla niego przynajmniej pocieszeniem, ponieważ urodził się kilka mil dalej.

READ  Kanadyjscy mężczyźni obiecują w hiszpańskich siódemkach, podczas gdy kobiety słabną

Podział: Zarejestruj się i otrzymuj cotygodniowy e-mail o związku rugby.

Im więcej rzeczy się zmienia, tym bardziej pozostają takie same. Niech będzie wiadomo, że Nowa Zelandia wciąż zabiera trochę bicia do domu.