Koronawirus, Covid 19: Fidżi odnotowuje 46 nowych przypadków, najwyższy wskaźnik odnotowany w ciągu jednego dnia

Koronawirus, Covid 19: Fidżi odnotowuje 46 nowych przypadków, najwyższy wskaźnik odnotowany w ciągu jednego dnia

46 osób z centralnego departamentu Fidżi, gdzie znajduje się stolica Suva, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19. Wideo / FBC

Firma Lice Movono of RNZ Pacific

46 osób z centralnego departamentu Fidżi, gdzie znajduje się stolica Suva, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, co daje łączną liczbę 195 aktywnych przypadków w kraju.

Fidżi odnotowało w sumie 360 ​​przypadków od czasu zgłoszenia pierwszego przypadku w marcu 2020 r., Przy 161 wyzdrowieniach i 4 zgonach.

Stały sekretarz Ministerstwa Zdrowia, dr James Fung, powiedział, że dwóch pacjentów przebywało na oddziale intensywnej terapii (OIOM) w Colonial War Memorial Hospital w Suva.

„Dzisiejszy dzień nie był łatwy i nie spodziewam się, że nadchodzące dni się poprawią. Wielu z Was ma pytania. Mam nadzieję, że teraz odpowiem na niektóre z nich i jestem pewien, że wkrótce zostanie zorganizowana konferencja prasowa, aby odpowiedzieć na więcej pytań – powiedział Fong.

Pogrzeby są postrzegane jako wydarzenia rozproszone

Zwracając uwagę na to, co opisał jako niepokojącą naturę ostatnich rytuałów, Fong powiedział, że pogrzeby były wszechobecnymi wydarzeniami obecnego wybuchu epidemii indyjskiego wariantu Covid-19 B.1.617.

Fidżi wezwali do dostosowania pogrzebów i chociaż przyznał, że był to trudny czas dla wszystkich zaangażowanych, poprosił ludzi o dostosowanie zajęć do obecnej sytuacji.

Władze ograniczyły możliwość pogrzebów przy grobach, a na cmentarz przychodzi tylko 10 osób i prowadzą nieletnich.

„Wszyscy powinni pamiętać, że ta ostatnia epidemia nabrała rozpędu, gdy osoba zarażona wirusem w granicznym obszarze kwarantanny uczestniczyła w pogrzebie, ale spotkania pogrzebowe pozostają źródłem rozprzestrzeniania się”.

Zmarły powinien zostać pochowany, a my musimy okazywać im szacunek i towarzyszyć im w ostatnich godzinach ich pobytu na Ziemi, ale musimy znaleźć tymczasowe nowe sposoby, aby to zrobić.

Wzywa się rodziny do ograniczenia nabożeństw do 10 osób i zgromadzeń przed lub po pogrzebie do 10 lub mniej osób.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: wycofanie skażonych sił z Czarnobyla po wykopaniu okopów

Wskazał, że nasze badania wskazują, iż w niektórych przypadkach pogrzeby, w których brało udział sto osób, były podzielone na pięć tak zwanych „baniek” po 20 osób – powiedział.

W międzyczasie 43 nowe przypadki są powiązane z istniejącymi grupami, które były badane i zostały odkryte poprzez śledzenie kontaktów i ukierunkowane badania przesiewowe.

Z 43 nowych przypadków 28 pochodzi z Nadali w mieście Nausori, a trzy z Navosai niedaleko Nausori, związanych z grupą pogrzebową Narere. Dwóch z grupy Muanikoso wywodzącej się z pracowników Extra Supermarket w Suva, gdzie choroba wybuchła dwa tygodnie temu.

W międzyczasie potwierdzono zakażenie dziewięciu innych oficerów marynarki wojennej, dziewięciu z nich z Kenoya w mieście Nassenau i jeden z Nadunomae w Lamy, który wcześniej był wolny od Covid-19.

Jedna grupa jest związana z domem Samabula, w którym tydzień wcześniej odbył się pogrzeb.

Pozostałe trzy pozytywne sprawy nie zostały jeszcze powiązane z innymi sprawami i są nadal przedmiotem dochodzenia.

Czerwony obszar Nadali 29 dnia zostaje zablokowany, podczas gdy Muanikoso jest na szóstym.

„Należy zauważyć, że większość z tych przypadków została wykryta w wyniku naszych szeroko zakrojonych starań o śledzenie kontaktów i są one powiązane ze znanymi grupami. Ten wzrost nie był nieoczekiwany, ale powinien pokazać, jak łatwo przenosi się ten wirus. Dlaczego nakładane są ograniczenia ”- powiedział Fung.

„Oczekujemy, że liczba przypadków wzrośnie, ponieważ prowadzimy intensywne testy na obszarach, na których wiemy, że wirus się rozprzestrzenia. Mamy wiele znanych witryn, które są badane, w tym budynki rządowe i dom Kadavu”.

Stały sekretarz powiedział, że Covid-19 rozprzestrzenił się w strefach przechowawczych, ale podkreślił, że władze medyczne „podejmą szczególną czujność, aby zapewnić, że nie rozprzestrzeni się poza te obszary przechowawcze”.

Fong dodał, że wzmocnione zostanie egzekwowanie ograniczeń dotyczących bezpieczeństwa Covid, w tym ograniczeń poruszania się i zgromadzeń, a także egzekwowania noszenia masek i fizycznego dystansowania się wśród innych środków.

READ  Oto niektóre z najlepszych zdjęć dzikiej przyrody na świecie w tym roku

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia podało 19 348 szczepionek AstraZeneca w korytarzu Suva Nossuri i 24 042 szczepionki na całym Fidżi.

„Do tej pory 18,5 procent populacji docelowej otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 3177 osób otrzymało dwie dawki.

Do końca tygodnia planowane jest dostarczenie do kraju dodatkowych 50000 dawek. Po opublikowaniu tych dawek co najmniej 260 000 osób otrzyma pierwszą dawkę ”.

Ograniczenia na zachodzie i północy

Fong powiedział, że informacje z zachodniej części, gdzie Nadi City Gate i portowe miasto Lautoka były dobre, były dobre, ale władze zachowają ostrożność i będą kontynuować prace monitorujące. Restrykcje są poddawane przeglądowi w Dywizji Zachodniej, a zmiany w środkach powstrzymywania zostaną wkrótce ogłoszone w Dywizji Północnej oraz w Dywizji Północnej.

„Będziemy musieli utrzymać ograniczenia w ruchu z Viti Levu do Vanua Levu, aby zapewnić, że Vanua Levu pozostanie wolne od transmisji. Wkrótce zbadamy i ogłosimy protokoły ruchu, które pozwolą ludziom, którzy nie wrócili do domu przez długi czas, na powrót Dom.”

Wirus ten oddzielił rodziny od siebie i spowodował niepotrzebne cierpienie społeczne. Nasza reakcja była stanowcza i okazała się skuteczna w Oddziale Zachodnim oraz w określonych lokalizacjach w Oddziale Centralnym ”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *