Koronawirus, Covid 19: „ rozdarta walką rezygnacja ” z powodu niedawnej blokady Melbourne

Koronawirus, Covid 19: „ rozdarta walką rezygnacja ” z powodu niedawnej blokady Melbourne

Pełniący obowiązki premiera Jamesa Merlino ogłosił, że w społeczności Wiktorii pojawiły się cztery nowe przypadki Covid-19, a Australijskie Siły Obronne zostaną sprowadzone do pomocy w śledzeniu kontaktów. Video / Sky News Australia

Opinia:

Czy kupno biletu w jedną stronę do Melbourne to zły znak? Uwodzicielski los? Zrobiłem to właśnie dlatego, że mogło się to zdarzyć – a jednak jestem pewien, że nie czuję się arogancki planując najgorsze.

W końcu w moim rodzinnym mieście na wakacje po 15 miesiącach pasków w Auckland, gdzie pracuję i mieszkam, utknąłem w mojej nastoletniej sypialni na co najmniej pięć dodatkowych dni podczas mojej już miesięcznej podróży.

Pokój niewiele się zmienił: plakat Boba Dylana, materac na pojedynczym łóżku na podstawie futonu, półpiętrowy regał z płytami CD, wzmacniacz gitarowy, statyw mikrofonowy, niebieski odręczny stół patrolowy na ścianie, wyblakła miniatura wydruk przedstawiający przekrzywienie wiszących kolumn Jacksona Pollocka w kolorze niebieskim, Wiele powieści i oryginalnych podręczników na półce.

Kiedy wczoraj rano dotarły do ​​mnie wiadomości o siedmiodniowej blokadzie Melbourne – po tym, jak dzień wcześniej dotarły do ​​24 spraw społecznościowych – kilku moich kolegów z Heralda wysłało mi listy w celu zweryfikowania mojej sprawy.

W skali dziennikarskiej przestępczości w regionach objętych wojną, uciskającymi dyktaturami i klęskami żywiołowymi, zasiadanie do jedzenia matki przez większość nocy przy centralnym ogrzewaniu z pewnością nie wiąże się z tym szczególnym romantycznym ryzykiem.

Tak więc obecna sytuacja naprawdę nie jest „najgorszym scenariuszem”. To tylko kolejne zamknięcie, wszyscy jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale dla mnie jest to o wiele bardziej szczegółowe pod względem logistycznym. Mój planowy urlop roczny kończy się jutro, więc w przyszłym tygodniu będę pracować w Melbourne przynajmniej do następnej soboty. Bańka transtasmana zostanie wstrzymana do godziny 20:00 w piątek 4 czerwca.

Reporter NZ Herald, Tom Dillane, od dzieciństwa utknął w swojej sypialni w Melbourne, podczas ostatniej blokady miasta w maju 2021 r. ZDJĘCIA
Reporter NZ Herald, Tom Dillane, od dzieciństwa utknął w swojej sypialni w Melbourne, podczas ostatniej blokady miasta w maju 2021 r. ZDJĘCIA

Moja panorama byłaby oknem sypialni na drugim piętrze wychodzącym na Ruckers Hill w Northcote, po którym chodziłem tysiąc razy w górę iw dół – kiedyś w szkole podstawowej, bloku, grach wideo znajomych, a teraz głównie na słabo oświetlonych hipsterskich grach wideo słupy.

READ  Jej prawnicy powiedzieli, że nie można znaleźć protestującego przeciwko wojnie, który rozbił rosyjską telewizję

Trudno nie filozofować, jeśli chodzi o kaprysy Covida i tych potomków, którzy szybko eskalują do stanu zamknięcia. Te kilka dni poprzedzających to straszne słowo jest jak sekundy poprzedzające potencjalny wypadek samochodowy, w którym spodziewasz się, że sytuacja gwałtownie zaostrzy się w niemal zwolnionym tempie.

Kiedy usłyszeliśmy, że MCG zostało zidentyfikowane jako gorący punkt podczas sobotniego meczu AFL na 23 000 miejsc, być może wszyscy w mieście zaakceptowali mentalnie, że blokada jest nieunikniona. Przyszło dwa dni później.

Miałem wrócić w czwartek, aby wziąć udział w rozdaniu nagród Voyager Media Awards zeszłej nocy w ratuszu w Oakland, ale ten plan został anulowany we wtorek, kiedy wstrzymano bańkę Transstasmana. Rozczarowanie omija wszystkie okrzyki.

Ale także wypowiedział coś pomocnego na temat blokad, które rozważałem w hrabstwie Oakland w lutym w Covid. Niemożność pójścia dziś wieczorem na darmowy koktajl ujawniła, jak niepoważny był mój osobisty horyzont. W moim życiu musi być więcej priorytetów niż Partia Wolna, prawda?

I nie sądzę, żebym koniecznie podjął taką samoocenę, gdyby moje obawy nie były bezpośrednio kontrolowane na tle chorób i śmierci, które po cichu dominują we wszystkich blokadach. Jedna osoba jest na oddziale intensywnej terapii od tej epidemii.

Co dziwne, te dwa zupełnie różne skutki – odwołanie wydarzeń społecznych i śmierć – pochodzą z tego samego źródła. Covid jest utrapieniem i zabójcą, a jeśli ty i ludzie, których znasz, znajdujesz się po prawej stronie tego rejestru, prawdopodobnie zasługuje na chwilę przerwy i wdzięczność.

Wśród mieszkańców Melbourne, z którymi rozmawiałem o kolejnym wybuchu epidemii, niezaprzeczalna jest niewielka pogarda dla rządu wiktoriańskiego, który wydaje się albo niekompetentny, albo przeklęty.

Podczas rozmowy z moim bratem miałem wrażenie, że piorun nigdy nie uderza dwa razy i że coś w naszym śledzeniu kontaktu musi być wadliwe. Doskonałe życie nocne w Melbourne zostało również uznane za powód, dla którego wyglądamy jak narodowe Covid City of Responsibility. Zauważyłem, że jednym z miejsc ekspozycji był bar, od 1:00 do 4:00.

READ  Rosja mówi, że „wojny nie będzie”, gdy narastają napięcia na Ukrainie

Ale zdaję sobie również sprawę, że w tej sprawie jesteśmy dwulicową publicznością. Urzędnicy służby zdrowia są winni i cholerni, jeśli tego nie zrobią, jeśli chodzi o nagłe wyłączenia. Gdyby Melbourne zostało zamknięte na trzy dni dwa tygodnie temu, kiedy pojawił się pierwszy izolowany przypadek choroby, bez wątpienia narzekałbym na to, jakie to pedantyczne.

Dopiero po tym wydarzeniu w pełni doceniłem bardzo ostrożne podejście rządu Nowej Zelandii do pozbycia się Covid. Melbourne miało cztery sprawy społeczne we wtorek rano i jestem prawie pewien, że gdyby Jacinda Ardern była premierem Wiktorii, miasto byłoby tej nocy zamknięte. Kto wie, jak bardzo może to zapobiec rozprzestrzenianiu się?

Jednak wprowadzenie szczepionek było znacznie lepsze w Australii, gdzie dotychczas podano 3,8 miliona dawek do 560 000 dawek w Nowej Zelandii.

Subskrybuj Premium

Moi rodzice, ciocia i moja 96-letnia babcia otrzymali pierwszą szczepionkę przeciwko Covid. Ludzie w podobnej grupie demograficznej w całym mieście prawdopodobnie będą mieli pewien spokój ducha, kierując się do tej blokady od pierwszego uderzenia w Covid.

Ale czuję też fundamentalny, utrzymujący się szok wśród niektórych po 112-dniowym zamknięciu Melbourne od czerwca do października ubiegłego roku. Była to jedna z najdłużej trwających poważnych blokad, jakie miały miejsce na całym świecie.

Ludzie tutaj omal nie omijają tematu tej zimowej gehenny z rodzajem nerwicy „wojny bez wzmianki”. Ale jest też chroniczna rezygnacja ze względu na obecną blokadę wśród ludzi, która wygląda inaczej niż emocjonalne i niespokojne reakcje mieszkańców Auckland zmierzających do blokady. Nowa Zelandia była dobra i istnieje prawie zepsuta łatwowierność przeciętnych oczekiwań Kiwi co do wolności osobistej w erze Covid.

Koronawirus choroba

W samym sercu wybuchu epidemii w Melbourne, „The Man from Wallert” przyjął rodzaj złowrogiego mitu Clinta Eastwooda, „Człowieka bez imienia”, przynajmniej w naszej rodzinie. Podróżując samotnie z kwarantanny w Australii Południowej, aby siać spustoszenie w Melbourne – raniąc rodzinę z Epping na północy miasta bez wyjaśnienia. Władze wciąż są zdezorientowane co do brakującego ogniwa w tym, jak skrzyżowały się ścieżki rodziny Epping. Ale jest to dokładnie ten sam wysoce zaraźliwy genom Covid – który przeniósł się do Australii przez Indie – zarówno w rodzinie, jak iw człowieku Wollertów.

READ  Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatycznych (COP28): Biedne kraje wygrywają 30-letnią walkę o fundusze klimatyczne

Miejsce zamieszkania moich rodziców, w którym mieszkam, znajduje się w północnej części Melbourne, a ognisko epidemii koncentruje się na zewnętrznych, północnych przedmieściach. Mój ojciec jest również lekarzem pierwszego kontaktu, którego gabinet znajduje się na bardzo północnych przedmieściach. Znajdująca się w pobliżu stacja benzynowa była jednym z miejsc narażenia na działanie poziomu 1, które wymagały 14 dni izolacji. Jestem więc pewien, że wszystko jest wystarczająco blisko, abym mógł regularnie sprawdzać interesujące witryny dotyczące epidemii na stronie Victorian Coronavirus Health. W chwili pisania tego tekstu było 39 spraw społecznościowych. Marvel Stadium, drugi co do wielkości stadion sportowy w Melbourne, został dodany do 121 publicznych miejsc ekspozycji na kolejny mecz NFL, w którym udział wzięło 33 000 osób.

Mogę was zapewnić, że te mecze piłki nożnej cieszą się o wiele większym zbiorowym zainteresowaniem niż na weselu Bluffa.

4 czerwca może być optymistyczną datą na koniec mojej kadencji jako niechętnego reportera w Melbourne.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *