Koronawirus Covid 19: Siedem osób umiera dziennie z Covid, donosi Fidżi

Rodzina wzniesiona pod kopułą FMF w stolicy Suva. Zdjęcie/rząd Fidżi

Rząd powiedział, że spadek codziennych przypadków Covid-19 na Fidżi nie powinien być interpretowany jako prawdziwy spadek infekcji i może być spowodowany zmianami w testach.

Trzynaście osób, w tym 25-latek, zmarło na Covid-19 w kraju przez 24 godziny od 8 rano w środę. Kraj ma siedmiodniową średnią kroczącą siedmiu zgonów z powodu Covid dziennie.

Ministerstwo Zdrowia podało, że zgłoszono sześć zgonów z Departamentu Centralnego i siedem z Zachodu oraz 568 nowych przypadków. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 264 przypadki i 10 zgonów.

Liczba nowych zachorowań wzrosła na początku sierpnia, a liczba przypadków przekroczyła 1000 przez kilka dni.

Spośród ostatnich przypadków, jak powiedział sekretarz zdrowia James Fong, 262 zgłoszono w Oddziale Zachodnim, a 306 w Oddziale Centralnym.

Powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni wydział musiał zmienić i ponownie zaplanować plan badań Covid-19, aby rozwiązać znaczną presję na laboratoria i służby zdrowia w obu działach.

Obejmowało to bycie bardziej ukierunkowanym na testy, „abyśmy mogli zapewnić szybki zwrot wyników dla osób najbardziej zagrożonych ciężkim Covid-19”.

„Możemy oczekiwać, że te zmiany będą miały wpływ na liczbę zgłaszanych codziennie przypadków, dlatego tak ważne jest, abyśmy korzystali z różnych danych, aby lepiej zrozumieć obecną sytuację w tych działach” – powiedział dr Fung na konferencji prasowej w Suwa. Ostatni wieczór.

„Obecnie nasze zespoły monitorujące szybko analizują różne źródła danych, aby pomóc nam zbudować wyraźniejszy obraz bieżącej transmisji w tych dwóch działach.

„Wiemy jednak, że ryzyko narażenia na wirusa zarówno w oddziałach centralnym, jak i zachodnim pozostaje bardzo wysokie przy znacznej transmisji wirusa w społeczności”.

Sekretarz zdrowia James Fong powiedział, że pacjenci z Covid, którzy zmarli z powodu istniejącego wcześniej poważnego schorzenia, nie zostali uwzględnieni w liczbie zgonów z powodu Covid.  Zdjęcie/rząd Fidżi
Sekretarz zdrowia James Fong powiedział, że pacjenci z Covid, którzy zmarli z powodu istniejącego wcześniej poważnego schorzenia, nie zostali uwzględnieni w liczbie zgonów z powodu Covid. Zdjęcie/rząd Fidżi

Wczoraj Nowa Zelandia dodała Fidżi do listy krajów wyznaczonych jako kraje wysokiego ryzyka dla Covid-19, ograniczając podróże z kraju wyspiarskiego na Pacyfiku.

Od 23:59 (czasu nowozelandzkiego) 15 sierpnia podróż do Nowej Zelandii z Indonezji i Fidżi będzie ograniczona do obywateli Nowej Zelandii, ich partnerów i dzieci, rodziców dzieci pozostających na utrzymaniu obywateli Nowej Zelandii oraz dzieci takich rodziców którzy są dozwoleni, ale którzy nie są obywatelami Nowej Zelandii.

READ  Koronawirus, Covid 19: Fidżi odnotowuje 46 nowych przypadków, najwyższy wskaźnik odnotowany w ciągu jednego dnia

Każdy podróżnik z Fidżi i Indonezji, który spełnia ograniczenia, musi spędzić 14 dni w MIQ po przybyciu do Nowej Zelandii.

Od ostatniej aktualizacji 664 osoby wyzdrowiały, podało Ministerstwo Zdrowia Fidżi, pozostawiając w izolacji 24 299 aktywnych przypadków. W sumie podczas epidemii, która rozpoczęła się w kwietniu tego roku, wykryto 38 344 przypadków.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych z Covid-19 osiągnęła 340. Wszyscy oprócz dwóch zginęli podczas ostatniej epidemii, która rozpoczęła się w kwietniu.

Inne zgony nieuwzględnione w liczeniu Covid-19

Sześciu innych pacjentów z Covid-19 również zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin okresu sprawozdawczego. Jednak dr Fong powiedział, że ich śmierć była spowodowana poważnymi wcześniejszymi schorzeniami, a nie koronawirusem.

„Krajowa siedmiodniowa średnia krocząca zgonów z powodu Covid wynosi siedem; średnia siedmiodniowa w Oddziale Centralnym to pięć zgonów, a Dywizja Zachodnia to dwa”, powiedział.

Od początku pandemii dr Fong powiedział, że 177 pacjentów z Covid-19 zmarło z powodu poważnych schorzeń, które mieli przed zarażeniem koronawirusem; „Nie zostały one sklasyfikowane jako zgony z Covid”.

Hospitalizacja i badania

Obecnie w szpitalu przebywa 300 pacjentów z COVID-19; 70 w Lautoka Hospital, 68 w FEMAT Field Hospital i 162 w Colonial War Memorial, St Giles Hospitals w Suva i pobliskim szpitalu McCoy.

Dr Fong powiedział, że stan 62 pacjentów jest poważny, a 12 jest w stanie krytycznym.

Powiedział, że ludzie są nadal hospitalizowani w późnych stadiach poważnej choroby, co zmniejsza ich szanse na przeżycie.

„Poważny Covid-19 to nagły przypadek medyczny, a opóźnienia w otrzymaniu odpowiedniego leczenia zmniejszają szansę na wyzdrowienie”.

Ponad pół miliona dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.  Zdjęcie/rząd Fidżi
Ponad pół miliona dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Zdjęcie/rząd Fidżi

Zespoły mobilne przebadały 1812 osób w ciągu ostatnich 24 godzin, przebadały 116 osób (przebadano 785 521 i przebadano 69 322), a przychodnie stacjonarne przebadano 6114 osób i przebadano 776 (łącznie przychodnia stacjonarna to obecnie 438.288 przebadanych i 77 238 wycieraczek) .

Od początku epidemii w kwietniu 2021 r. przetestowano łącznie 299 389 próbek, a od marca 2020 r. – 342 250 próbek.

READ  Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta ogłasza porozumienie handlowe dla ludów tubylczych

Dr Fong powiedział, że średni dzienny siedmiodniowy test wynosi 2215, co odpowiada 2,5 testom na 1000 mieszkańców.

Był to pozytywny wynik testu — odsetek osób, które dały wynik pozytywny na każde 100 testów — przy siedmiodniowej krajowej średniej dziennej wynoszącej 34,5 procent. Testowanie przez WHO pozytywnego progu dla rządów do rozważenia złagodzenia ograniczeń jest 5% pozytywnym testem.

Numery szczepionek

Do 10 sierpnia dr Fung powiedział: „523 285 osób dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 196 873 drugą dawkę.

„Oznacza to, że 89,2 procent populacji docelowej otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 33,6 procent otrzymuje teraz pełne szczepienia w całym kraju.

„Mieszkańcy Fidżi mogą sprawdzić pulpit szczepień ministerstwa, aby znaleźć dane w czasie rzeczywistym o pierwszej i drugiej dawce na poziomie krajowym, departamentalnym i pododdziałowym”.

Szczegóły Ministerstwa Zdrowia dotyczące ostatnich 13 zgonów:

Dr Fong powiedział, że trzy z 13 osób, które zmarły na Covid-19, zostały zaszczepione, ale rozwinęły objawy choroby przed otrzymaniem drugiej szczepionki. Powtórzył, że szczepionka nie jest leczeniem dla osób już zarażonych lub chorych na wirusa i nie staje się w pełni skuteczna przed upływem dwóch tygodni od ostatniej dawki.

Powiedział, że nikt na Fidżi nie zmarł na Covid-19, gdy szczepionka była w pełni chroniona (dwa lub więcej tygodni po drugim szczepieniu).

• Mężczyzna z Sigatoka, lat 41, przywieziony do szpitala Sigatoka 4 sierpnia z ostrą niewydolnością oddechową. Jego rodzina poinformowała, że ​​przez sześć dni miał kaszel, gorączkę i duszność. Został przewieziony do szpitala Lautoka tego samego dnia, gdzie uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, ale zmarł cztery dni później.

• Kobieta z Tamafua w Suva, 86 lat, zgłosiła się do Colonial War Memorial Hospital w ostrej niewydolności oddechowej i uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 5 sierpnia, ale zmarła trzy dni później.

READ  Nowy kompleks apartamentów w Auckland skierowany do najemców

• Kobieta Lautoka, lat 25, zgłoszona do szpitala Lautoka 6 sierpnia z powodu ostrej niewydolności oddechowej. Jej rodzina poinformowała, że ​​na tydzień przed przyjęciem do szpitala cierpiała na kaszel, ból gardła i duszność. Zmarła dwa dni później.

• 39-letni mężczyzna z Lamy, niedaleko Suvy, zgłosił się 8 sierpnia do szpitala polowego FEMAT z ostrymi zaburzeniami oddychania. Zmarł tego samego dnia.

Koronawirus choroba

• 88-letnia kobieta z Lamy zmarła w swoim domu 10 sierpnia.

• 88-letni mężczyzna w Ba, przywieziony do szpitala Ba Mission Hospital z ostrym zaburzeniem oddychania 9 sierpnia. Zmarł następnego dnia.

• 86-letnia kobieta z Ba została uznana za zmarłą przez lekarza prowadzącego po jej przybyciu do szpitala Ba Mission Hospital 7 sierpnia. Dr Fong powiedział, że oznacza to, że zmarła w domu lub w drodze do szpitala.

• Śmierć 60-letniej kobiety Ba została ogłoszona przez lekarza prowadzącego po jej przybyciu do Ba Mission Hospital 8 sierpnia. Dr Fong powiedział, że oznacza to, że zmarła w domu lub w drodze do szpitala.

• Śmierć 82-letniego mężczyzny z Sigatoka została ogłoszona przez lekarza po przybyciu do szpitala Sigatoka 7 sierpnia.

• Śmierć 84-letniego mężczyzny z Sigatoka została ogłoszona przez lekarza po przybyciu do szpitala Sigatoka 8 sierpnia.

• Mężczyzna z Nassino, lat 56, zmarł w swoim domu 10 sierpnia.

• Mężczyzna z Nassino, lat 57, zmarł w swoim domu 10 sierpnia.

• Mężczyzna z Nosuri, 77 lat, zgłoszony do szpitala Colonial War Memorial 4 sierpnia z ostrą niewydolnością oddechową. Zmarł sześć dni później.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top