Koronawirus Covid 19: Siedem osób umiera dziennie z Covid, donosi Fidżi

Koronawirus Covid 19: Siedem osób umiera dziennie z Covid, donosi Fidżi

Rodzina wzniesiona pod kopułą FMF w stolicy Suva. Zdjęcie/rząd Fidżi

Rząd powiedział, że spadek codziennych przypadków Covid-19 na Fidżi nie powinien być interpretowany jako prawdziwy spadek infekcji i może być spowodowany zmianami w testach.

Trzynaście osób, w tym 25-latek, zmarło na Covid-19 w kraju przez 24 godziny od 8 rano w środę. Kraj ma siedmiodniową średnią kroczącą siedmiu zgonów z powodu Covid dziennie.

Ministerstwo Zdrowia podało, że zgłoszono sześć zgonów z Departamentu Centralnego i siedem z Zachodu oraz 568 nowych przypadków. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 264 przypadki i 10 zgonów.

Liczba nowych zachorowań wzrosła na początku sierpnia, a liczba przypadków przekroczyła 1000 przez kilka dni.

Spośród ostatnich przypadków, jak powiedział sekretarz zdrowia James Fong, 262 zgłoszono w Oddziale Zachodnim, a 306 w Oddziale Centralnym.

Powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni wydział musiał zmienić i ponownie zaplanować plan badań Covid-19, aby rozwiązać znaczną presję na laboratoria i służby zdrowia w obu działach.

Obejmowało to bycie bardziej ukierunkowanym na testy, „abyśmy mogli zapewnić szybki zwrot wyników dla osób najbardziej zagrożonych ciężkim Covid-19”.

„Możemy oczekiwać, że te zmiany będą miały wpływ na liczbę zgłaszanych codziennie przypadków, dlatego tak ważne jest, abyśmy korzystali z różnych danych, aby lepiej zrozumieć obecną sytuację w tych działach” – powiedział dr Fung na konferencji prasowej w Suwa. Ostatni wieczór.

„Obecnie nasze zespoły monitorujące szybko analizują różne źródła danych, aby pomóc nam zbudować wyraźniejszy obraz bieżącej transmisji w tych dwóch działach.

„Wiemy jednak, że ryzyko narażenia na wirusa zarówno w oddziałach centralnym, jak i zachodnim pozostaje bardzo wysokie przy znacznej transmisji wirusa w społeczności”.

Sekretarz zdrowia James Fong powiedział, że pacjenci z Covid, którzy zmarli z powodu istniejącego wcześniej poważnego schorzenia, nie zostali uwzględnieni w liczbie zgonów z powodu Covid.  Zdjęcie/rząd Fidżi
Sekretarz zdrowia James Fong powiedział, że pacjenci z Covid, którzy zmarli z powodu istniejącego wcześniej poważnego schorzenia, nie zostali uwzględnieni w liczbie zgonów z powodu Covid. Zdjęcie/rząd Fidżi

Wczoraj Nowa Zelandia dodała Fidżi do listy krajów wyznaczonych jako kraje wysokiego ryzyka dla Covid-19, ograniczając podróże z kraju wyspiarskiego na Pacyfiku.

Od 23:59 (czasu nowozelandzkiego) 15 sierpnia podróż do Nowej Zelandii z Indonezji i Fidżi będzie ograniczona do obywateli Nowej Zelandii, ich partnerów i dzieci, rodziców dzieci pozostających na utrzymaniu obywateli Nowej Zelandii oraz dzieci takich rodziców którzy są dozwoleni, ale którzy nie są obywatelami Nowej Zelandii.

READ  Australian Open: Rafael Nadal bez problemu zakwalifikował się do drugiej rundy, mało znany Australijczyk powoduje duży dyskomfort

Każdy podróżnik z Fidżi i Indonezji, który spełnia ograniczenia, musi spędzić 14 dni w MIQ po przybyciu do Nowej Zelandii.

Od ostatniej aktualizacji 664 osoby wyzdrowiały, podało Ministerstwo Zdrowia Fidżi, pozostawiając w izolacji 24 299 aktywnych przypadków. W sumie podczas epidemii, która rozpoczęła się w kwietniu tego roku, wykryto 38 344 przypadków.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych z Covid-19 osiągnęła 340. Wszyscy oprócz dwóch zginęli podczas ostatniej epidemii, która rozpoczęła się w kwietniu.

Inne zgony nieuwzględnione w liczeniu Covid-19

Sześciu innych pacjentów z Covid-19 również zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin okresu sprawozdawczego. Jednak dr Fong powiedział, że ich śmierć była spowodowana poważnymi wcześniejszymi schorzeniami, a nie koronawirusem.

„Krajowa siedmiodniowa średnia krocząca zgonów z powodu Covid wynosi siedem; średnia siedmiodniowa w Oddziale Centralnym to pięć zgonów, a Dywizja Zachodnia to dwa”, powiedział.

Od początku pandemii dr Fong powiedział, że 177 pacjentów z Covid-19 zmarło z powodu poważnych schorzeń, które mieli przed zarażeniem koronawirusem; „Nie zostały one sklasyfikowane jako zgony z Covid”.

Hospitalizacja i badania

Obecnie w szpitalu przebywa 300 pacjentów z COVID-19; 70 w Lautoka Hospital, 68 w FEMAT Field Hospital i 162 w Colonial War Memorial, St Giles Hospitals w Suva i pobliskim szpitalu McCoy.

Dr Fong powiedział, że stan 62 pacjentów jest poważny, a 12 jest w stanie krytycznym.

Powiedział, że ludzie są nadal hospitalizowani w późnych stadiach poważnej choroby, co zmniejsza ich szanse na przeżycie.

„Poważny Covid-19 to nagły przypadek medyczny, a opóźnienia w otrzymaniu odpowiedniego leczenia zmniejszają szansę na wyzdrowienie”.

Ponad pół miliona dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.  Zdjęcie/rząd Fidżi
Ponad pół miliona dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Zdjęcie/rząd Fidżi

Zespoły mobilne przebadały 1812 osób w ciągu ostatnich 24 godzin, przebadały 116 osób (przebadano 785 521 i przebadano 69 322), a przychodnie stacjonarne przebadano 6114 osób i przebadano 776 (łącznie przychodnia stacjonarna to obecnie 438.288 przebadanych i 77 238 wycieraczek) .

Od początku epidemii w kwietniu 2021 r. przetestowano łącznie 299 389 próbek, a od marca 2020 r. – 342 250 próbek.

READ  To będą najbardziej ruchliwe dni w czasie lipcowych wakacji szkolnych

Dr Fong powiedział, że średni dzienny siedmiodniowy test wynosi 2215, co odpowiada 2,5 testom na 1000 mieszkańców.

Był to pozytywny wynik testu — odsetek osób, które dały wynik pozytywny na każde 100 testów — przy siedmiodniowej krajowej średniej dziennej wynoszącej 34,5 procent. Testowanie przez WHO pozytywnego progu dla rządów do rozważenia złagodzenia ograniczeń jest 5% pozytywnym testem.

Numery szczepionek

Do 10 sierpnia dr Fung powiedział: „523 285 osób dorosłych na Fidżi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 196 873 drugą dawkę.

„Oznacza to, że 89,2 procent populacji docelowej otrzymało co najmniej jedną dawkę, a 33,6 procent otrzymuje teraz pełne szczepienia w całym kraju.

„Mieszkańcy Fidżi mogą sprawdzić pulpit szczepień ministerstwa, aby znaleźć dane w czasie rzeczywistym o pierwszej i drugiej dawce na poziomie krajowym, departamentalnym i pododdziałowym”.

Szczegóły Ministerstwa Zdrowia dotyczące ostatnich 13 zgonów:

Dr Fong powiedział, że trzy z 13 osób, które zmarły na Covid-19, zostały zaszczepione, ale rozwinęły objawy choroby przed otrzymaniem drugiej szczepionki. Powtórzył, że szczepionka nie jest leczeniem dla osób już zarażonych lub chorych na wirusa i nie staje się w pełni skuteczna przed upływem dwóch tygodni od ostatniej dawki.

Powiedział, że nikt na Fidżi nie zmarł na Covid-19, gdy szczepionka była w pełni chroniona (dwa lub więcej tygodni po drugim szczepieniu).

• Mężczyzna z Sigatoka, lat 41, przywieziony do szpitala Sigatoka 4 sierpnia z ostrą niewydolnością oddechową. Jego rodzina poinformowała, że ​​przez sześć dni miał kaszel, gorączkę i duszność. Został przewieziony do szpitala Lautoka tego samego dnia, gdzie uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, ale zmarł cztery dni później.

• Kobieta z Tamafua w Suva, 86 lat, zgłosiła się do Colonial War Memorial Hospital w ostrej niewydolności oddechowej i uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 5 sierpnia, ale zmarła trzy dni później.

READ  Nowy hotel lotniskowy w Sydney może być najfajniejszym w mieście

• Kobieta Lautoka, lat 25, zgłoszona do szpitala Lautoka 6 sierpnia z powodu ostrej niewydolności oddechowej. Jej rodzina poinformowała, że ​​na tydzień przed przyjęciem do szpitala cierpiała na kaszel, ból gardła i duszność. Zmarła dwa dni później.

• 39-letni mężczyzna z Lamy, niedaleko Suvy, zgłosił się 8 sierpnia do szpitala polowego FEMAT z ostrymi zaburzeniami oddychania. Zmarł tego samego dnia.

Koronawirus choroba

• 88-letnia kobieta z Lamy zmarła w swoim domu 10 sierpnia.

• 88-letni mężczyzna w Ba, przywieziony do szpitala Ba Mission Hospital z ostrym zaburzeniem oddychania 9 sierpnia. Zmarł następnego dnia.

• 86-letnia kobieta z Ba została uznana za zmarłą przez lekarza prowadzącego po jej przybyciu do szpitala Ba Mission Hospital 7 sierpnia. Dr Fong powiedział, że oznacza to, że zmarła w domu lub w drodze do szpitala.

• Śmierć 60-letniej kobiety Ba została ogłoszona przez lekarza prowadzącego po jej przybyciu do Ba Mission Hospital 8 sierpnia. Dr Fong powiedział, że oznacza to, że zmarła w domu lub w drodze do szpitala.

• Śmierć 82-letniego mężczyzny z Sigatoka została ogłoszona przez lekarza po przybyciu do szpitala Sigatoka 7 sierpnia.

• Śmierć 84-letniego mężczyzny z Sigatoka została ogłoszona przez lekarza po przybyciu do szpitala Sigatoka 8 sierpnia.

• Mężczyzna z Nassino, lat 56, zmarł w swoim domu 10 sierpnia.

• Mężczyzna z Nassino, lat 57, zmarł w swoim domu 10 sierpnia.

• Mężczyzna z Nosuri, 77 lat, zgłoszony do szpitala Colonial War Memorial 4 sierpnia z ostrą niewydolnością oddechową. Zmarł sześć dni później.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *