Koronawirus, Covid 19: Tysiące ludzi izoluje się, ponieważ postoje w podróży są przedłużane w Wiktorii i Nowej Zelandii

Koronawirus, Covid 19: Tysiące ludzi izoluje się, ponieważ postoje w podróży są przedłużane w Wiktorii i Nowej Zelandii

Przerwa w podróży bez kwarantanny między Nową Zelandią a Wiktorią zostanie przedłużona o kolejne siedem dni w związku z nowym wybuchem epidemii w stanie australijskim. Wideo / Jason Walls

Tysiące ludzi, którzy niedawno podróżowali z Melbourne do Nowej Zelandii, musi teraz zostać odizolowanych i przetestowanych, ponieważ władze zdrowotne Kiwi przedłużają moratorium na podróżowanie z Wiktorią w związku z rosnącą liczbą przypadków Covid-19 w stanie australijskim.

Po tej stronie Tasmana, jeden nowy przypadek Covid-19 został zgłoszony w Nowej Zelandii, któremu udało się wczoraj wyodrębnić, dwa wcześniej zgłoszone przypadki wyzdrowiały, a siedmiodniowy wskaźnik kroczący nowych przypadków granicznych utrzymuje się na poziomie dwóch.

Minister ds. Odpowiedzi Covid-19, Chris Hepkins, wezwał wczoraj kiwi w Wiktorii, aby „chronili się i przestrzegali zasad”, gdy australijski kraj zbliża się do czwartej blokady.

Wczoraj Hopkins ogłosił, że przerwa w podróżowaniu bez kwarantanny między Nową Zelandią a Wiktorią zostanie przedłużona o kolejne siedem dni do co najmniej 19.19 w piątek 4 czerwca.

O godzinie 23.59 Victoria została wyłączona przez siedem dni z powodu „wyłącznika automatycznego”, a miejscowi musieli pozostać w domu i wypuszczać z domu tylko z ograniczonych powodów, w tym dostępu do żywności, zapasów i ćwiczeń.

Koronawirus choroba

„W ciągu zaledwie 24 godzin liczba spraw podwoiła się” – powiedział premier James Merlino, gdy liczba aktywnych spraw w stanie wzrosła do 34.

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, przekazał wczoraj ustawowe zawiadomienie nakazujące każdemu, kto przebywał w regionie Greater Melbourne od 20 maja, izolację i poddanie się badaniom.

Nowe ograniczenie wynika z wymogu samoizolacji dla osób, które wróciły z Melbourne od 11 maja i przebywają w ważnym miejscu.

Bloomfield powiedział, że chociaż ryzyko pozostało niskie, sprawa pojawiła się w związku ze wzrostem liczby interesujących się miejsc „wysokiego ryzyka” w Melbourne, które odwiedzały osoby z Covid-19 – takich jak zatłoczone i ograniczone przestrzenie, takie jak bary i kluby.

Dyrektor Generalny Zdrowia Ashley Bloomfield i minister odpowiedzi Covid-19 Chris Hepkins rozmawiali wczoraj z reporterami w Wellington.  Załączone zdjęcie
Dyrektor Generalny Zdrowia Ashley Bloomfield i minister odpowiedzi Covid-19 Chris Hepkins rozmawiali wczoraj z reporterami w Wellington. Załączone zdjęcie

READ  Nowa Zelandia wysyła pomoc cyklonową do Vanuatu

„Istnieje większe ryzyko. Uważamy, że rozsądnie jest poprosić wszystkich, którzy byli w Melbourne, o odizolowanie ich i przetestowanie”.

Departament Zdrowia kontaktuje się z osobami, które odwiedziły australijskie miasto od 20 maja, aby poinformować ich o nowych ograniczeniach – liczbę tę szacuje się na około 5000.

Bloomfield powiedział, że większość ludzi „dostała wiadomość i natychmiast się odizolowała”, a on oczekiwał „wysokiego stopnia współpracy”.

Rząd rozważa również inne ograniczenia, takie jak to, czy potrzebny jest test przed wyjazdem.

Jednocześnie nikt w Australii, który odwiedził znaczącą lokalizację, nie będzie mógł podróżować do Nowej Zelandii w ciągu 14 dni od daty ekspozycji – nawet z negatywnym wynikiem testu Covid-19.

Subskrybuj Premium

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *