Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – wtorek 30 listopada

Filipiny

Filipiny rozpoczęły w poniedziałek ambitną kampanię mającą na celu zaszczepienie dziewięciu milionów ludzi przeciwko COVID-19 w ciągu trzech dni, rozmieszczając siły bezpieczeństwa i tysiące wolontariuszy.

Chiny

Chiny poinformowały w poniedziałek, że zasadniczo zgodziły się na propozycje poprawy zgodności i wymiany informacji w ramach poprawek Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych z 2005 roku.

Odrodzenie się infekcji COVID-19 w północnych Chinach zmusiło dwa małe miasta do zawieszenia transportu publicznego i zaostrzenia kontroli ruchu ludności, ponieważ kraj nie wykazał chęci łagodzenia lokalnych epidemii chorób.

Ukraina

Ukrainę wprowadzono Obowiązkowa 14-dniowa samoizolacja dla podróżnych powracających z krajów Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że ujawniono wariant Omicron dla COVID-19.

Bliski Wschód i Afryka

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres powiedział w poniedziałek, że jest głęboko zaniepokojony izolacją krajów Afryki Południowej”. Po tym, jak wiele krajów nałożyło ograniczenia dotyczące podróży na pojawiający się koronawirus COVID-19 z powodu nowego wariantu koronawirusa Omicron.

„Apeluję do wszystkich rządów o rozważenie częstych testów podróżnych, a także innych środków, które są już odpowiednie i skuteczne, w celu uniknięcia ryzyka przeniesienia, aby umożliwić podróżowanie i udział ekonomiczny” – powiedział Guterres w oświadczeniu.

„Ludów Afryki nie można winić za nieetycznie niski poziom szczepień dostępnych w Afryce – ani nie należy ich karać za identyfikowanie i dzielenie się ze światem ważnymi informacjami naukowymi i zdrowotnymi”.

Botswana

W niedzielę minister zdrowia Botswany Edwin Dikolotti powiedział, że kraj wykrył 15 kolejnych przypadków wariantu omicron koronawirusa, dodaje się do czterech potwierdzonych przypadków, które zostały ogłoszone w piątek.

Afryka Południowa

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa powiedział w niedzielę, że władze rozważają wprowadzenie obowiązku wykonywania szczepień związanych z COVID-19 w niektórych miejscach i działaniach. Ponieważ wzrost liczby infekcji związanych z nową zmienną grozi przekształceniem się w czwartą falę.

READ  Przeciwnicy antyszczepionkowi, teorie spiskowe i skrajna prawica spotkali się w związku z COVID

Tylko jedna czwarta populacji RPA została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19 pomimo odpowiedniej podaży dawek.

Dzienny wskaźnik infekcji COVID-19 w RPA może się potroić do ponad 10 000 do końca tego tygodnia, powiedział w poniedziałek ekspert ds. chorób zakaźnych, ponieważ nowy wariant Omicron szybko się rozprzestrzenia.

Ramaphosa powiedział, że świat musi opierać się nieuzasadnionym i nienaukowym ograniczeniom w podróżowaniu z powodu pandemii koronawirusa, która, jak powiedział, szkodzi głównie krajom rozwijającym się.

Izrael

W Izraelu zakaz wjazdu cudzoziemców nie wygasł.

Grupy praw człowieka złożyły w poniedziałek wniosek do izraelskiego sądu najwyższego o uchylenie nowych środków dotyczących COVID-19, które pozwalają krajowym służbom wywiadowczym na wykorzystanie technologii śledzenia telefonu antyterrorystycznego w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się zmieniającego się wirusa Omicron.

Wpływ ekonomiczny

Obawy, że nowa alternatywa może być odporna na szczepionki, pomogły w piątek zlikwidować prawie 2 biliony dolarów z globalnych giełd, ale w poniedziałek rynki ponownie się ustabilizowały.

Szczepionki i leczenie

BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson są Pracuj nad szczepionkami skierowanymi konkretnie do omikron Firmy poinformowały w poniedziałek, że obecne strzały nie będą skuteczne przeciwko nowemu wariantowi koronawirusa.

Reuters/Newshop.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top