Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 w społeczności – niedziela 26 września

15:40 – Organizacja non-profit wzywa rząd do natychmiastowego wsparcia nękanego Oakland po tym, jak miasto straciło 110 milionów dolarów w wydatkach konsumenckich na 4 poziomie alertu, w porównaniu z poziomami z 2019 roku.

W wydanym w niedzielę oświadczeniu Heart of the City wezwał do podjęcia pilnych działań w celu wsparcia borykającego się z problemami centralnego biznesu w Auckland.

„Przeciętny [loss] „Z około 85 000 USD na firmę, która ma kontakt z klientem, potrzebne są teraz działania, aby uniknąć większych reperkusji w Auckland i centrum miasta” – powiedział dyrektor generalny Viv Beck.

„Koszt ostatniego przestoju jest porównywalny z poziomem 4 w 2020 r., co oznacza, że ​​od stycznia 2020 r. łączna strata dla około 1300 firm obsługujących klientów wynosi prawie 800 mln USD. To średnio blisko 600 000 USD na firmę”.

Bieżące ograniczenia nieproporcjonalnie wpływają na Auckland i jego CBD, mówi Beck, zauważając, że firmy i grupy sektorowe wzywają do ukierunkowanego wsparcia „zbyt długo”.

„To nie są tylko liczby, reprezentują tysiące ciężko pracujących ludzi, ich pracowników, ich rodziny i ich zdrowie – empatię dla Auckland należy wzmocnić konkretnym wsparciem” – powiedział Beck.

„Liczby podane dla całej gospodarki Auckland nie odzwierciedlają rzeczywistości wielu firm. Śródmieście ma zróżnicowaną mieszankę firm, z których wiele może z powodzeniem działać zdalnie, a pomiędzy nimi są dobre wiadomości.

„Jednak niewielu może, a skutki są bardzo dotkliwe. Rząd powinien być bardziej proaktywny i dawać przedsiębiorstwom jak najwięcej pewności, w tym wsparcie finansowe, które będzie dostępne na poziomie 2.

„Jest za późno, aby czekać na ogłoszenie kolejnego poziomu alertu 4 października, aby się dowiedzieć”.

Organizacja zwróciła się do Ministerstwa Skarbu o ocenę taniego, wygodnego i łatwego do spłaty kredytu w rachunku bieżącym, który wspierałby przedsiębiorstwa przez ograniczenia, mówi Beck, zgodnie z sugestią ekonomisty dr Richarda Meada w zeszłym roku.

READ  Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 z całego świata w nocy - sobota 2 października

„Inne kraje zrobiły więcej, aby stymulować wydatki i wspierać najbardziej dotknięte sektory i centra miast – jest to również konieczne. Obejmuje to powrót pracowników rządowych do biura tak szybko, jak to możliwe, a także zachęty do powrotu ludzi do pracy transport publiczny. To pomogłoby naszej firmie i byłoby sygnałem Świetnym wsparciem dla ożywienia”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top