Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 w społeczności – poniedziałek, 29 listopada

9:20 – Niezależny przegląd zgonów dwóch pacjentów z COVID-19, którzy ukończyli izolację domową w Auckland, wykazał, że obu było „możliwych do uniknięcia”, a „utracone szanse” przyczyniły się do wyniku.

Niezależny panel rewizyjny opublikował w poniedziałek swoje ustalenia dotyczące dwóch oddzielnych spraw. Pierwszy mieszkał w Manukau, drugi mieszkał w Mount Eden. Obaj żyli samotnie w chwili śmierci.

Wyniki przeglądu zostały opublikowane po konsultacjach ze zmarłym Wanao, który przedstawił uwagi, które znalazły się w raporcie. Uwzględnia to każdy przypadek, a także system kwarantanny i kwarantanny wspierany przez społeczność (CIQ).

Przewodniczący komisji przeglądowej, dr Jonathan Christiansen, naczelny lekarz Waitmata, podsumował główne ustalenia i zalecenia raportu, w tym:

 • Potrzeba wczesnej oceny potrzeb w zakresie bezpieczeństwa klinicznego, dobrostanu i dobrostanu psychicznego pacjentów z COVID-19 w izolacji i kwarantanny wspieranej przez społeczność (CIQ)
 • Lepsza komunikacja między wszystkimi częściami systemu w celu zapewnienia nadzoru klinicznego
 • Większy nacisk na równość i integralność kulturową, w szczególności Maorysów i Pacyfiku
 • Potrzeba silniejszego zarządzania klinicznego dla odpowiednich systemów raportowania i szybkiego, świadomego przeglądu zdarzeń niepożądanych
 • Znaczące możliwości szybkiego zwiększenia wydajności, bezpieczeństwa, sprawiedliwości i koncentracji na pacjencie w systemie CIQ.

Komisja uznała również, że obu zgonom można było potencjalnie zapobiec i że istniały stracone okazje, które przyczyniły się do wyniku. Raport został zainicjowany przez Centrum Koordynacji Zdrowia Okręgu Północnego (NRHCC) w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia po pierwszym zgonie 3 listopada. Druga śmierć nastąpiła dwa dni później, 5 listopada.

Prezes Fepulea’l Margie Apa NRHCC (i dyrektor ds. zdrowia hrabstwa Manukau) odpowiedziała na raport, mówiąc: „To bardzo smutny czas zarówno dla whānau, jak i dla przyjaciół tych dwojga, a nasze serca i myśli są z nimi, gdy przychodzą do mnie z ich stratą. Jesteśmy w pełni zaangażowani w zapewnianie wszelkiego wsparcia, jakie tylko możemy”.

„Pracownicy służby zdrowia pracują niestrudzenie, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę, jednak jasne jest, że można było zrobić więcej i trzeba zrobić. Główną lekcją jest potrzeba poprawy, do której wszyscy jesteśmy zobowiązani.

READ  Rosja planuje surowe nowe ograniczenia dotyczące wirusa Covid-19, aby zmniejszyć liczbę zgonów

„Przyjmujemy bez zastrzeżeń wyniki przeglądu i przepraszamy Whānau za niedociągnięcia w udzielonej odpowiedzi. Jesteśmy wdzięczni Whānau za wniesienie wkładu w tak trudnym czasie. Chciałbym podziękować za kroki, które zostały już podjęte w celu poprawy podejście i uwzględnienie przedstawionych zaleceń”.

„Te dwie zgony były spowodowane kombinacją sytuacji i wydarzeń i musieliśmy je szybko przeanalizować, abyśmy mogli poprawić naszą opiekę w przyszłości. Model CIQ, który mamy teraz, nie jest punktem końcowym, jest to tymczasowy powrót, podczas gdy my wspierać zespoły podstawowe i środowiskowe w budowaniu ich zdolności do opieki nad przyjętymi pacjentami”.

W raporcie przeglądowym zauważono, że system CIQ został stworzony w celu zaspokojenia potrzeb szybko rosnącej liczby pacjentów z COVID-19 i whānau w krótkim czasie. Mówi, że biorąc pod uwagę szybkość zmian i złożoność systemu, jest niezwykłe, że tak wiele poszło tak dobrze. Mówi również, że istnieją obecnie znaczące możliwości szybkiego zwiększenia zdolności, bezpieczeństwa, sprawiedliwości i skupienia się pacjentów na systemie CIQ i ogólnie ścieżce opieki.

Zmiany w CIQ zostały wprowadzone w ciągu ostatnich trzech tygodni, a klinicyści, administratorzy, zespoły zdrowia publicznego i organizacje społeczne pracują nad stabilizacją i ulepszeniem systemu. Wprowadzone do tej pory ulepszenia obejmują:

 • Pilotowanie nowych paradygmatów z dostawcami z Maorysów i Pacyfiku, którzy są w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie kliniczne, społeczne, dotyczące dobrostanu i dobrostanu psychicznego
 • Natychmiastowa ocena kliniczna z wykorzystaniem już dostępnych informacji, aby szybko zidentyfikować osoby wysokiego ryzyka, które potrzebują specjalnego wsparcia klinicznego, społecznego lub psychicznego
 • Skrócenie czasu między pozytywnym wynikiem testu a pierwszą oceną kliniczną
 • Uruchomienie inicjatywy „Szpital w domu” we wszystkich trzech obszarach DHB dla przypadków wymagających dużego wsparcia zdrowotnego
 • Zapukaj do drzwi dla tych, z którymi nie można się skontaktować, zwłaszcza tych, którzy są samotni
 • Utworzenie CIQ Clinical Governance Group w celu identyfikacji pojawiających się zagrożeń i trendów, aby można było rozwiązać problemy. Grupa już się spotkała.
READ  Covid-19 Australia: Wiktoria odwołuje kwarantannę dla w pełni zaszczepionych podróżnych

„Zarządzamy coraz większą liczbą pozytywnych przypadków COVID-19 w społeczności. Jasne jest, że Delta jest poważna i jak może bardzo szybko wpłynąć na ludzi, zwłaszcza na tych, którzy nie zostali zaszczepieni wcześniejszymi przypadkami. Kiedy to nastąpi strajki, Margie Apa powiedziała: szybko destrukcyjne”.

„Ten raport dostarcza cennych lekcji dla wszystkich Nowozelandczyków, którzy muszą poważnie potraktować tę chorobę. Każdy powinien zostać zaszczepiony, aby zapewnić im maksymalną ochronę w przypadku narażenia na wirusa, i nikt nie powinien ignorować objawów ani czekać i obserwować, jak się rozwija.

„Działaj natychmiast, poddaj się badaniu i pozostań w domu do czasu uzyskania wyniku. Jeśli czujesz się dobrze, zadzwoń do swojej służby zdrowia lub lekarza rodzinnego, a jeśli masz problemy z oddychaniem lub jesteś bardzo chory, zadzwoń pod numer 111. Wszystkie te usługi są bezpłatne, gdy to COVID-19 Potraktuj COVID-19 poważnie i uzyskaj pomoc. Posłuchaj otrzymanych rad. Bądź świadomy swojego Wuhan i swoich przyjaciół i pomóż im, jeśli to konieczne. A co najważniejsze, zaszczep się, aby zmniejszyć ryzyko ciężkiego konsekwencje COVID-19”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top