Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 w społeczności – sobota, 16 kwietnia

13:20 –

covid-19 zgony

Dziś ze smutkiem informujemy, że 30 osób zmarło na COVID-19 dzisiaj i wczoraj. Te zgony zwiększają całkowitą liczbę zgonów zgłoszonych publicznie z COVID-19 do 576, a siedmiodniowa średnia krocząca dla zgłoszonych zgonów wynosi 14.

Szczegóły dotyczące wieku i lokalizacji osób, które zmarły w ciągu ostatnich dwóch dni, nie są dziś dostępne.

To bardzo smutny czas dla Wanao i przyjaciół, a nasze myśli są z nimi.

Przypomnienie o świętach wielkanocnych

Przypominamy, że jeśli wyjeżdżasz z wakacji wielkanocnych w weekend wielkanocny, powinieneś mieć plany na wypadek zarażenia COVID-19 lub zidentyfikowania osoby kontaktowej.

Będziesz musiał się odizolować i prawdopodobnie pozostać w dowolnym miejscu, w którym uzyskasz pozytywny wynik testu lub staniesz się kontaktem domowym, więc mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z opłaceniem dodatkowego zakwaterowania i zmianą planów podróży.

Jeśli podróżowałeś własnym pojazdem, możesz wrócić do domu, aby odizolować się i podjąć środki ochrony zdrowia publicznego, aby nikt nie został zarażony w drodze do domu – na przykład zachowanie dystansu społecznego i korzystanie z samoobsługowych stacji benzynowych.

Jeśli jednak korzystałeś z transportu publicznego lub podróżowałeś między wyspami, nie będziesz w stanie odizolować się w swoim domu. Dlatego ważne jest, aby mieć plan i możliwość odizolowania się, gdzie jesteś na wakacjach, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Istnieją trzy działania, które każdy może podjąć, aby chronić siebie i innych w okresie Wielkanocy.

Po pierwsze – bądź na bieżąco ze swoimi szczepieniami, w tym szczepieniami przypominającymi, jeśli jeszcze nie miałeś szczepień. Jeśli planujesz wyjechać w ten długi weekend, skorzystaj z doładowania przed wyjazdem.

Po drugie, załóż maskę. Maski są nadal wymagane w wielu ustawieniach w pomieszczeniach. Dobrą zasadą jest noszenie maski w pomieszczeniach publicznych, ponieważ wiemy, że używanie maski zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19 o połowę. Musisz również nosić maskę na twarz podczas wszystkich lotów, transportu publicznego oraz w taksówkach i wspólnych usługach transportowych – chyba że jesteś zwolniony.

READ  Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 w społeczności – poniedziałek, 20 grudnia

I po trzecie – zostań w domu i unikaj innych, jeśli jesteś chory, izolujesz się lub czekasz na wyniki testu COVID-19.

Aby uzyskać wskazówki, jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma pozytywny wynik testu lub zostanie osobą kontaktową, Odwiedź stronę Ministerstwa Zdrowia.

Więcej informacji na temat używania maski w Orange znajdziesz Odwiedź stronę Unite Against COVID-19.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top