Koronawirus: szpitale w Sydney ustawiły namioty, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą w większości nieszczepionych pacjentów

Koronawirus: szpitale w Sydney ustawiły namioty, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą w większości nieszczepionych pacjentów

Premier stanu Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​na początku zeszłego roku władze czterokrotnie zwiększyły liczbę respiratorów intensywnej terapii w stanie do 2000. Wyjaśniła, że ​​chociaż system jest „pod presją”, może wytrzymać obecny kryzys, gdy wskaźniki szczepień będą wysokie.

„To może być inne niż pomoc, którą otrzymałeś wcześniej ze względu na tę sytuację, ale pamiętaj, że system zaczyna działać” – powiedział Berejiklian podczas telewizyjnej konferencji prasowej.

Spośród 116 osób na oddziale intensywnej terapii w NSW 102 nie zostały zaszczepione. Zgłoszono trzy nowe zgony, w tym mężczyznę po trzydziestce, który zmarł w domu, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych od czasu ostatniej epidemii do 79, chociaż śmiertelność spadła od zeszłego roku.

W filmie opublikowanym na Twitterze w środowy wieczór Australijskie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych powiedziało, że ratownicy medyczni mają możliwość czekania w swoich samochodach z rannymi lub „czekania na zewnątrz w marznącym deszczu” ze względu na dużą liczbę pacjentów.

Szybko rozwijający się szczep Delta zwrócił uwagę na wczesny sukces Australii w walce z wirusem, który utrzymywał liczbę koronawirusów na stosunkowo niskim poziomie, z około 47 700 przypadkami i 989 zgonami. Około 32 procent osób powyżej 16 roku życia zostało w pełni zaszczepionych, podczas gdy nieco ponad 54 procent otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Poza Sydney, Melbourne, drugie co do wielkości miasto w kraju, i jego stolica Canberra, również jest pod ścisłą blokadą, co oznacza, że ​​ponad połowa z 25 milionów ludzi w kraju jest pod ścisłym zakazem pozostania w domu.

Liczba przypadków w Wiktorii, gdzie znajduje się Melbourne, wzrosła w czwartek do 80 w porównaniu do 45 dzień wcześniej.

Rząd federalny posuwa się naprzód w kraju Ponownie otwórz plany Po szczepieniach wskaźniki osiągają 70%-80%, ale niektóre stany zasugerowały, że mogą być opóźnione z powodu szybkiego wzrostu zachorowań w Sydney.

READ  Fidżi żądają przejrzystości w sprawie podwyżki wynagrodzeń parlamentarzystów – FBC News

Berejiklian powiedział, że NSW może osiągnąć 70 procent pełnych szczepień do połowy października, a linia lotnicza Qantas powiedziała, że ​​przygotowuje się do tego. Wznowienie podróży międzynarodowej w grudniu.

Również w czwartek Woolworths Grocery Group odnotował wzrost rocznego zysku, ponieważ wyłączenie spowodowało wzrost popytu na artykuły gospodarstwa domowego.

Reuters

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *