Kovit-19 Late Sophie Piano Competition rozpoczyna się w Polsce Wiadomości ze świata

WARSZAWA, Polska (AP) – Sobotni koncert rozpoczął 18. edycję międzynarodowego konkursu pianistycznego im. Fryderyka Sopina, który został przełożony o rok z powodu zakażenia koronawirusem.

Mecz 2-23 października zaplanowano na październik 2020 r., ale urzędnicy wstrzymali popularną imprezę w oczekiwaniu, że wymagania dotyczące odległości społecznej uniemożliwią regularnej rzeszy kibiców udział w audycie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Konkurs, w którym grane są tylko dzieła Sophie, słynie z laureatów i finalistów, którzy założyli światowy biznes. Składa się z trzech etapów solowych wykonań fortepianowych, z których najlepszy prowadzi na wysoki poziom, aw końcowej fazie niektórzy finaliści grają z zespołem jeden z dwóch koncertów Sobina.

Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę w wysokości 40.000 dolarów (45.000 dolarów) oraz cenne oferty rejestracyjne i koncertowe. Ogłoszenie zwycięzcy spodziewane jest 20 października.

Koncert 87 uczestników z całego świata – od Korei Południowej po Stany Zjednoczone – rozpocznie się w niedzielny poranek występem Juana Mao z Chin. 17-osobowy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy będzie składał się z poprzednich zwycięzców i finalistów. Brakuje tegorocznych arbitrów Nelson Freyer z Brazylii i Martha Archerich z Argentyny.

Wcześniejsi zwycięzcy to Arkerich, Carrick Olson ze Stanów Zjednoczonych, Christian Zimmerman z Polski i Arthur Blechas oraz Seong-Jin Cho z Korei Południowej.

Na sobotnim koncercie inauguracyjnym wystąpiły utwory fortepianowe Cho oraz innych finalistów i zwycięzców – Julianne Avdivy, Philipa Giuseppe, Kevina Kennera i Tang Thai Chana – Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Roberta Schumanna.

Pierwsza edycja odbyła się w 1927 roku, a następnie co pięć lat, ale II wojna światowa przełożyła czwartą edycję do 1949 roku.

Chopin, najsłynniejszy i najbardziej ukochany polski kompozytor i pianista klasyczny, urodził się w 1810 roku w Jelsowej Woli pod Warszawą z matki Polki i ojca Francuza. Wyjechał z Polski w wieku 19 lat i poszerzał swoją edukację muzyczną w Wiedniu, a później w Paryżu, gdzie osiadł, komponował, koncertował i uczył gry na fortepianie. Zmarł w Paryżu w 1849 r. i został pochowany na cmentarzu Pere Lazis. Jego serce znajduje się w kościele św. Krzyża w Warszawie.

READ  Polska krytykuje migrantów pozostawionych na mieliźnie po siódmej śmierci na granicy | Polska

17 października nie będzie egzaminów konkursowych, a uczestnicy i jury będą mogli uczestniczyć w tradycyjnych uroczystościach w rocznicę śmierci Zofii, podczas których w kościele Świętego Krzyża zaprezentowano „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Możesz zobaczyć audyty bezpośrednio Kanał YouTube firmy Sophie I dalej Polskie radio państwowe Kanał

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez zezwolenia.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top