Królowa bierze udział w pokazie koni w swoim pierwszym publicznym występie od tygodni

Królowa wzięła udział w sobotnim pokazie koni Royal Windsor, gdzie obserwowała ukochane konie w zaciszu Range Rovera, zanim podeszła do ich boksu podczas ich pierwszego publicznego występu od tygodni.

Królowa usiadła na przednim siedzeniu pasażera i przemówiła do małej grupy przez okno po zatrzymaniu się na placu apelowym w pobliżu zamku Windsor, gdzie spędziła większość ostatnich dwóch lat. Królowa wyglądała na zrelaksowaną i uśmiechniętą, gdy dziesiątki fotografów kilka metrów dalej próbowało uchwycić ten moment.

Publiczny występ królowej jest uważnie obserwowany, ponieważ Wielka Brytania przygotowuje się do świętowania 70-lecia na tronie z czterema dniami uroczystości od 2 do 5 czerwca.

96-letnia Królowa ograniczyła swój harmonogram w ostatnich miesiącach, gdy wróciła do zdrowia po Covid-19 i uporała się z nieokreślonymi trudnościami z poruszaniem się.

W środę poprosiła księcia Karola o przewodniczenie formalnemu otwarciu parlamentu i wygłoszenie przemówienia królowej, które przedstawia program legislacyjny rządu. Wydarzenie to jest jednym z najbardziej publicznych wystąpień królowej, podkreślając jej konstytucyjną rolę jako głowy państwa.

Pałac Buckingham nie wyjaśnił, co skłoniło królową do delegowania swojej roli na księcia Karola, ale w ostatnich miesiącach zmierzyła się z tym, co pałac nazywa „sporadycznymi problemami z poruszaniem się”.

Królowa używała różdżki podczas kilku ostatnich publicznych wystąpień, a książę Andrzej towarzyszył królowej w Opactwie Westminsterskim podczas nabożeństwa żałobnego za jej zmarłego męża, księcia Filipa.

READ  Teddy Sinclair i Willie Moon tracą „prawie wszystko” w pożarze w Nowym Jorku

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top