Krykiet: Indie unikają poważnego strachu przed testami w Bangladeszu

Historyczne zwycięstwo w teście było poza zasięgiem Bangladeszu. zdjęcie/AP

Ravichandran Ashwin i Shreyas Iyer trzymali się nerwów, aby pomóc Indiom w zwycięstwie trzech bramek nad Bangladeszem w drugim meczu krykieta testowego dzisiejszego popołudnia.

Zrobili 71 biegów z mieszanką ostrożności i agresji na samej furtce po tym, jak Bangladesz przypieczętował historyczne zwycięstwo, redukując Indie do 74-7.

Ashwin był niepokonany na 42 z 62, pukanie, które obejmowało cztery czwórki i jedną szóstkę, z Iyerem na 29 z 46 z czterema granicami, gdy Indie ścigały się do celu 145-7 zwycięstwa w pierwszej sesji czwartego dnia.

Ashwin, który również zdobył sześć bramek w meczu, w tym 4-71 w pierwszych rundach, odpowiednio dotarł do granicy w połowie meczu z Mehdim Hassanem, aby zapewnić sobie zwycięstwo i pomógł zespołowi ostatecznie zamiatać serię dwóch meczów testowych. Goście wygrali pierwszy test 188 biegami. Indie wcześniej przegrały serię trzech meczów ODI 2-1.

Po tym, jak Indie wróciły z wynikiem 45-4 na twardej nawierzchni, Bangladesz, który rozpoczął rok od historycznego zwycięstwa w teście na nowozelandzkiej ziemi, miał szansę zakończyć rok pierwszym zwycięstwem w teście w 13 próbach przeciwko Indiom.

Gospodarze odnieśli sukces już w drugiej połowie dnia, kiedy kapitan Shakib Al Hasan (2-50) złapał nogę Jaideva Onadkata przed 13. . Następnie zbliżył Bangladesz do zwycięstwa, strzelając dwa gole w swoich dwóch kolejnych międzylądowaniach.

Rozkołysał kikutem Aksara Patela za 34, a dostawa zmieniła się gwałtownie, a Rishbah Pant, najlepszy strzelec w Indiach w pierwszych rundach, stracił zaledwie dziewięć.

Ale Ashwin i Iyer nie chcieli się poddać. Precyzowali zdyscyplinowany atak rotacyjny Bangladeszu i, co najważniejsze, trzymali nerwy.

Ashwin poszedłby tylko po jednego, gdyby Mominul Haque nie zatrzymał połowu na krótkiej nodze po dostawie Mahdiego. Potem on i Eyre grali sprytnie, aby poprowadzić drużynę do zwycięstwa.

READ  Shane McClanahan z Tampa Bay Rays dominuje z czterema boiskami

Zwycięstwo pomogło Indiom awansować na drugie miejsce za Australią w tabeli punktów World Test Championship.

Bangladesz odpadł na 227 w swoich pierwszych rundach, wybierając pierwszy kij. Indie zdobyły 314 punktów i objęły prowadzenie po 87 biegach, a gospodarze ponownie zostali mocno pokonani przez 231 w drugich rundach, co postawiło Indiom cel 145, aby wygrać mecz, co zrobili po strachu.