Krykiet: Kapitan testów z Australii Tim Payne odchodzi po sekstingowej bombie

Tim Payne. Zdjęcia/Getty Images

Tim Payne zrezygnował z funkcji australijskiego kapitana testowego po tym, jak okazało się, że był badany przez australijską drużynę krykieta w sprawie skandalu z sekstingiem.

The Herald Sun po raz pierwszy ujawnił, że Paine wysłał byłemu pracownikowi Cricket Tasmania „fajne zdjęcie” i serię przekleństw w przeddzień serialu Ashes 2017/18.

Według raportu News Corp, kobieta twierdziła, że ​​była urażona „jawnym, nieproszonym i niechcianym seksualnym wizerunkiem jego genitaliów Pana Payne’a, a także graficznymi komentarzami seksualnymi”.

Przemawiając do mediów w Hobart w piątek po południu, Payne potwierdził, że zrezygnował z funkcji australijskiego lidera testów ze skutkiem natychmiastowym.

„Dzisiaj ogłaszam swoją decyzję o rezygnacji ze stanowiska kapitana australijskiej męskiej drużyny testowej” – powiedział.

„To bardzo trudna decyzja, ale właściwa dla mnie, mojej rodziny i gry w krykieta.

„Prawie cztery lata temu zaangażowałem się w wymianę wiadomości tekstowych z ówczesnym kolegą. W tym czasie wymiana była przedmiotem dokładnego dochodzenia prowadzonego przez Dział Uczciwości CA, w którym w pełni uczestniczyłem i byłem publicznie zaangażowany. To śledztwo stwierdził śledztwo w sprawie Cricket Tasmania.HR, jednocześnie stwierdzając, że nie doszło do naruszenia Kodeksu postępowania firmy Cricket Australia.

„Chociaż zostałem uniewinniony, bardzo żałuję tego incydentu w tamtym czasie i nadal to robię. Rozmawiałem wtedy z moją żoną i rodziną i jestem bardzo wdzięczny za ich przebaczenie i wsparcie.

„Myśleliśmy, że ten incydent już za nami i że mogę całkowicie skupić się na zespole, tak jak robiłem to przez ostatnie trzy lub cztery lata. Jednak niedawno zdałem sobie sprawę, że ta prywatna wymiana tekstów stanie się publiczna.

„Po zastanowieniu, moje działania w 2017 roku nie spełniają standardów australijskiego kapitana krykieta ani szerszej społeczności. Bardzo mi przykro z powodu krzywdy i bólu, który wyrządziłem mojej żonie, rodzinie i innym osobom.

READ  Safaa Bake Zdjęcia | Safaa Bey: Okazje, kiedy zdjęcia żony Irfana Pathana wywołały poruszenie w mediach społecznościowych

„Przepraszam za wszelkie szkody, jakie wyrządza to reputacji naszego sportu. Myślę, że ustąpienie ze stanowiska kapitana było dla mnie słuszną decyzją, ze skutkiem natychmiastowym. Nie chcę, aby stało się to niepożądanym zakłóceniem dla zespołu przed megaserią Ashes”.

„Uwielbiałem swoją rolę kapitana australijskiej drużyny krykieta. Prowadzenie australijskiej męskiej drużyny testowej było największym przywilejem w moim sportowym życiu. Jestem wdzięczny za wsparcie moich kolegów z drużyny i dumny z tego, co udało nam się osiągnąć razem proszę o ich zrozumienie i przebaczenie.

„Do moich australijskich fanów krykieta – bardzo mi przykro, że moje poprzednie zachowanie wpłynęło na naszą grę w przeddzień meczu Ashes. Przepraszam za rozczarowanie, które spowodowałem dla fanów i całej społeczności krykieta.

„Zostałem pobłogosławiony tak wspaniałą, kochającą i wspierającą rodziną i łamie mnie świadomość, jak bardzo ich zawiodłem. Zawsze stali przy mnie, byli moim najbardziej lojalnym fanem i jestem im to winien za ich wsparcie.

„Pozostanę zaangażowanym członkiem australijskiej drużyny krykieta i nie mogę się doczekać ogromnej trasy Ashes Tour”.

„Tim uważał, że w najlepszym interesie jego rodziny i australijskiego krykieta jest to, że podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska kapitana” – powiedział w oświadczeniu prezydent CA Richard Freudenstein.

„Zarząd zatwierdził rezygnację Tima i będzie teraz pracował z Krajową Komisją Selekcyjną w celu zidentyfikowania i wyznaczenia nowego lidera.

„Chociaż Zarząd przyznaje, że dochodzenie wyjaśniło Timowi jakiekolwiek naruszenie Kodeksu Postępowania w związku z tą sprawą kilka lat temu, szanujemy jego decyzję.

„CA nie toleruje tego rodzaju języka lub zachowania.

„Pomimo swojego błędu, Tim był wyjątkowym liderem od czasu jego powołania, a Rada Dyrektorów dziękuje mu za jego wybitną służbę.

„Tim będzie nadal dostępny do wyboru w zespole testowym podczas lata Ashes”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top