Książę Harry opowiada o swoich obawach związanych z powrotem do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa – „Bałam się” | 1 aktualności

Dla księcia Harry’ego powrót do Londynu, aby wziąć udział w pogrzebie księcia Filipa w zeszłym miesiącu, po raz kolejny oznacza spotkanie z miejscem, w którym czuł się uwięziony i ścigany przez kamery. Będzie to sprawdzian jego zdolności radzenia sobie z rosnącym niepokojem.

Harry powiedział: „Martwiłem się o to, bałem się”.

Był w stanie poradzić sobie z wszelkimi problemami, wykorzystując umiejętności radzenia sobie, których nauczył się podczas terapii.

„To z pewnością znacznie ułatwiło sprawę, ale serce wciąż bije” – powiedział Harry, książę Sussex, wnuk królowej Elżbiety II i jej nieżyjący już mąż Filip.

Książę Harry ujawnia cykl „bólu i cierpienia” królewskiego wychowania

W „The Me You Can’t See”, który ukazał się dzisiaj w serwisie Apple Live Streaming, Harry ujawnił, że zobaczył terapeutę po raz pierwszy od prawie czterech lat, przy zachętach ze strony swojej ówczesnej dziewczyny Meghan. Kłócili się i zdałem sobie sprawę, że jego gniew wydawał się nie na miejscu.

Rozmawiał z The Associated Press podczas niedawnego wspólnego wywiadu z Oprah Winfrey, aby promować serię poświęconą zdrowiu psychicznemu, którą współtworzyli i produkowali dla Apple TV +.

Seria jest kolejnym rozdziałem bezprecedensowej otwartości, jaką Harry wniósł do swojego życia i relacji z rodziną królewską, odkąd odszedł od swoich obowiązków i przeniósł się z żoną do Kalifornii. W marcu on i Megan udzielili chwytliwego wywiadu z Winfrey, który wywołał rzadką reakcję publiczną w pałacu.

Książę Harry porównuje królewskie wychowanie do Trumana lub życia w zoo

Samodzielna praca Harry’ego może być stosunkowo nowa, ale on i jego starszy brat William, książę Cambridge, od dawna bronili wagi zdrowia psychicznego. W 2016 roku Harry, William i żona Katherine, księżna Cambridge, uruchomili Heads Together, inicjatywę mającą na celu zabranie głosu i nie wstydź się prosić o pomoc, gdy w grę wchodzi zdrowie psychiczne.

READ  Słynny były Kiwi odrzuca australijską gwiazdę licencjata

Ich praca zespołowa doprowadziła do interakcji z ludźmi z całego świata, z różnych środowisk i zdali sobie sprawę, że istnieje wspólny mianownik. Harry powiedział: „Dzielenie się swoją historią, aby móc uratować życie lub pomóc innym, jest kluczowe”.

Książę Harry nie chce, aby dzieci cierpiały z powodu tego samego „bólu i cierpienia” co on

Harry praktykuje to, co głosi i ujawnia swoje zmagania z szokiem i żalem. W „Nie widzę tego” opisuje uczucie bezradności, gdy młody chłopak jechał samochodem ze swoją matką, księżną Dianą, która płakała otoczona przez paparazzi, gdy zmagała się z prowadzeniem samochodu.

Wiele lat później Diana zostaje zabita w Paryżu po tym, jak samochód, w którym ona i jej chłopak Dodi Fayed rozbili się podczas pościgu z dużą prędkością, aby uciec przed kamerami. Harry miał 12 lat i stłumił swoje uczucia, aby zmierzyć się z tłumem żałoby zgromadzonym przed Pałacem Kensington.
Aparaty potoczyły się i oderwały, kiedy przechodził obok jej trumny na pogrzeb Diany, wraz z Williamem, księciem Karolem, Filipem i bratem Diany, Charlesem Spencerem.

Odkrycia Harry’ego zbiegają się z oficjalnym zapewnieniem królowej Elżbiety sprzed kilku miesięcy, że on i Meghan nie wrócą na wysokie stanowiska królewskie w rodzinie po rocznym okresie próbnym.

Para mieszka teraz około 90 minut na północ od Los Angeles, na prywatnym terenie w pobliżu Santa Barbara o nazwie Montecito. Uważają Winfrey, Katy Perry i Orlando Bloom za swoich sąsiadów. Paparazzi wciąż się czają, ale jest mniej intensywny niż w Los Angeles.

Ten otwarty nowy książę, który podziela swoje uczucia, jest przeciwieństwem mantr „Nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj”, „zachowaj spokój i nie przerywaj”, które są częścią typowego brytyjskiego stylu.

Brytyjskie tabloidy spędziły cały dzień na opracowywaniu jego wypowiedzi. Królewscy komentatorzy skrytykowali również rozbieżność między poszukiwaniem życia prywatnego, przeprowadzaniem wywiadów a ujawnianiem konfliktu rodzinnego.

READ  Gwiazdy rocka pozdrawiają perkusistę Foo Fighters

Harry wydaje się ostrożny w wyborze tego, o czym chce rozmawiać, i ani on, ani Meghan nie wydają się być zainteresowani dzieleniem się każdym swoim ruchem ze światem. Nie zarządzają kontem w mediach społecznościowych.

Mówi, że nie odstrasza go przeciwnicy, ponieważ uczciwość w jego zmaganiach przynosi więcej korzyści. „Uważam to za odpowiedzialność”. Powiedział: „Nie jest mi trudno się otworzyć. Znając skutki i pozytywne reakcje wielu osób, które również cierpią, myślę, że to odpowiedzialność ”.

Winfrey już pracowała z Apple nad serią poświęconą zdrowiu psychicznemu, kiedy rozmowa z Harrym podniosła pomysł połączenia sił.

„Rozmawialiśmy i zapytałem go:„ Jakie są dwa najważniejsze problemy, które Twoim zdaniem stoją przed dzisiejszym światem? Natychmiast powiedział: „Zmiany klimatyczne i zdrowie psychiczne”. Wspomniałem o projekcie, a Winfrey później przypomniała mu się, mówiąc: „Och, tak przy okazji, jeśli potrzebujesz pomocy… zadzwoń do mnie”. Poszedłem więc, odwróciłem się i powiedziałem , „Jaki jest Twój numer?”

Harry powiedział, że obecne partnerstwo Winfrey z Apple stworzyło rzadką okazję, aby dotrzeć do ogromnej liczby osób, które używają sprzętu firmy.

„Gdyby to było w miliardach kieszeni na miliardach ekranów, może naprawdę moglibyśmy rozpocząć globalną rozmowę na ten temat” – powiedział.
Winfrey wspomina niektóre z jej traum z dzieciństwa w „The Me You Can’t See”. Oprócz opowieści i historii Harry’ego, seria zawiera również relacje zarówno zwykłych ludzi, jak i celebrytów, w tym Lady Gagi i Glenna Close, którzy otwarcie mówią o swoich doświadczeniach z chorobą psychiczną.

Winfrey powiedziała, że ​​Harry naciskał na przedstawienie globalnej perspektywy. I opowiadał o nim, mówiąc: „To powinna być rzecz uniwersalna, a nie tylko amerykańska”, dodając: „Myślę, że zrobiliśmy to naprawdę dobrze”.

Harry żartuje, że „powoli nadrabia zaległości” przez dziesięciolecia wewnętrznej pracy Winfrey i zachęca innych do zrobienia tego samego w „The Oprah Winfrey Show” lub w wywiadach „Super Soul Sunday” w OWN. Nawet Winfrey powiedziała, że ​​musi się wiele nauczyć.

READ  Książę William i Kate Middleton przeprowadzają się do Windsor, aby być bliżej królowej

Winfrey powiedziała: „Osobiście spotkałam się z jedną z dziewcząt z mojej szkoły (The Oprah Winfrey Driving Academy for Girls w RPA), która miała schizofrenię. Dopiero po wysłuchaniu lekarza, który powiedział, że to diagnoza. To nie jest twoje życie, nie kto jesteście ”. Miałem wielkie przebudzenie w związku z tym tematem. … „To nie ty. Jesteś osobą ze schizofrenią. To jest silne”.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top