Książę William zwraca się do BBC i wzywa, aby niesławny wywiad Diany nie był ponownie transmitowany | 1 aktualności

Książę William zwraca się do BBC i wzywa, aby niesławny wywiad Diany nie był ponownie transmitowany |  1 aktualności

Książę William oskarżył BBC o odegranie znaczącej roli w pogorszeniu relacji jego rodziców i zwiększeniu „strachu, paranoi i izolacji” jego matki w późniejszych latach, po tym, jak dochodzenie wykazało, że jeden z jej reporterów wykorzystał fałszywe dokumenty w celu uzyskania wywiadu. Z księżną Dianą.

Twoja lista odtwarzania zostanie przesłana po tej reklamie

Zjadliwy raport wykazał, że reporter Martin Bashir zdradził ją 25 lat temu, a organizacja wtedy ją zatuszowała. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Książę Cambridge wezwał również dyrektorów BBC, aby nigdy więcej nie nadawali niesławnego wywiadu Panorama.

W mocno sformułowanym oświadczeniu z Pałacu Kensington, książę powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje wyniki, ale jest głęboko zaniepokojony taktyką stosowaną przez firmę i jej pracowników.

Powiedział: „Widzę, że oszukańcza metoda uzyskana podczas wywiadu w dużym stopniu wpłynęła na to, co powiedziała moja matka. Wywiad był wielkim wkładem w pogorszenie relacji moich rodziców i od tego czasu zranił niezliczoną liczbę innych”.

To nieopisany smutek, wiedząc, że niepowodzenia BBC tak bardzo przyczyniły się do jej strachu, paranoi i izolacji, że pamiętam z ostatnich lat spędzonych z nią.

„Ale najbardziej zasmuca mnie to, że gdyby BBC właściwie zbadała skargi i obawy, które pojawiły się po raz pierwszy w 1995 r., Moja mama wiedziałaby, że została oszukana. Nie udało jej się to nie tylko przez nieuczciwego reportera, ale także przez liderów BBC . C, który odwrócił wzrok, zamiast zadawać trudne pytania ”.

„Moim konsekwentnym poglądem jest to, że ten program panoramiczny nie ma legitymacji i nie powinien być nadawany ponownie. W rzeczywistości stworzył fałszywą narrację, która była sprzedawana przez ponad ćwierć wieku przez BBC i inne osoby”.

„To dobrze ugruntowane konto musi teraz zostać rozpatrzone przez BBC i każdego, kto napisał lub zamierza pisać o tych wydarzeniach”.

READ  Premier Australii Anthony Albanese odpowiada na atak sonaru pulsacyjnego w Chinach

„W erze fałszywych wiadomości publiczne programy telewizyjne i wolna prasa nigdy nie były ważniejsze. Te niepowodzenia, zidentyfikowane przez dziennikarzy śledczych, zawiodły nie tylko moją matkę i rodzinę, ale zawiodły publiczność” – podsumował 38-latek. .

Dochodzenie wykazało, że reporter BBC użył „oszukańczego zachowania”, aby zabezpieczyć wywiad z księżną Dianą

Książę Harry podzielił się również swoimi najgłębszymi obawami i dziękując tym, którzy ponoszą pewną odpowiedzialność, uważa, że ​​nieetyczne praktyki BBC są szeroko rozpowszechnione w brytyjskich mediach.

Powiedział: „Nasza matka była cudowną kobietą, która poświęciła swoje życie służbie. Bez wątpienia była elastyczna, odważna i uczciwa”.

Ostatecznie jej życie pochłonęły efekty kultury wyzysku i nieetycznych praktyk.

„Tym, którzy przyjęli jakąś formę odpowiedzialności, dziękuję wam za to. To pierwszy krok w kierunku sprawiedliwości i prawdy. Martwi mnie jednak, że takie praktyki – a nawet gorsze – są nadal powszechne dzisiaj. , a teraz są większe niż gniazdko ”. Jeden, jedna sieć lub jeden post.

„Nasza matka straciła z tego powodu życie i nic się nie zmieniło. Chroniąc jej dziedzictwo, chronimy wszystkich i zachowujemy godność, z jaką żyła.

„Pamiętajmy, kim była i za czym się opowiadała”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *