Kyle Stein strzelił cztery próby w zwycięstwie Szkocji nad Tongą 60-14

Szkocki Kyle Stein, który strzelił cztery próby, rywalizuje w wysokiej piłce z Valentino Mbabalangi z Tonga.

Steve Welch/AFP

Skrzydłowy Kyle Stein zdobył cztery próby dla Szkotów w wygranym 60-14 meczu z Tongą w inauguracyjnym jesiennym teście rugby na Murrayfield w sobotę (niedziela czasu nowozelandzkiego).

Rufus McLean, inny skrzydłowy, wykonał dwie próby w pierwszych 15 minutach, podczas gdy Pierre Schumann rozegrał swój pierwszy mecz w pierwszej połowie.

W drugiej połowie George Turner i zmienniki Nick Heining i Oli Cable podjęli próby, gdy Szkocja wygrała swój pierwszy mecz przed publicznością na Murrayfield od 19 miesięcy.

Steyn zadebiutował w Dark Blues i został pierwszym Szkotem, który strzelił cztery próby w meczu od czasu Gavina Hastingsa przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej na Mistrzostwach Świata w Rugby w 1995 roku.

Szkot Jimmy Dobby zajmuje się Halaliwą Vivitą z Tonga.

Szkoci będą musieli zmierzyć się z trudniejszymi meczami z Australią, RPA i Japonią w ciągu najbliższych trzech weekendów, ale będą mieli do dyspozycji graczy z Anglii i Francji.

Jedyną próbą Tonga był David Lolohi – zostało to zarejestrowane, gdy Szkocja miała mniej niż 14 mężczyzn po Robu Harleyu.

READ  National Sports Council Sports: Anurag Thakur mówi, że Indie będą wkrótce gotowe do ubiegania się o organizację igrzysk olimpijskich