Laybuy usuwa 45 miejsc pracy, szukając zysku

Alex Rohlov (z lewej) i Gary Rohlov, założyciele Laybuy.

dostarczony

Alex Rohlov (z lewej) i Gary Rohlov, założyciele Laybuy.

Kup teraz, zapłać później, mówi Laybuy, zwolni 45 pracowników, głównie w swojej centrali w Auckland, ponieważ restrukturyzuje się w ramach swojej działalności, aby stać się rentowną.

Platforma płatności częściowych odnotowała znaczny spadek wartości od czasu jej wprowadzenia na giełdę, spadając w tym tygodniu z 246 mln AUD do 19,62 mln AUD.

Laybuy odnotował stratę w wysokości 51,6 miliona dolarów do końca marca – 10,3 miliona dolarów więcej niż rok wcześniej.

W kwietniu wyznaczyła brytyjską firmę doradczą Noor Capital do znalezienia inwestora strategicznego, który zapewniłby jej większy kapitał. Bez tego dyrektorzy nie byli pewni, czy zdoła utrzymać się na powierzchni.

Czytaj więcej:
* Rząd rozważa uregulowanie pożyczkodawców typu „kup teraz, zapłać później”
* Laybuy martwi się po tym, jak brytyjska recenzja odnotowuje represje dotyczące kup teraz – zapłać później
* Popyt na zakup teraz, zapłacenie później rośnie, ponieważ coraz więcej prezentów świątecznych kupuje się online

Ale Gary Rohloff, dyrektor zarządzający Laybuy, powiedział w czwartek, że restrukturyzacja i koncentracja firmy na ograniczaniu kosztów, poprawie wydajności i ograniczeniu nieuczciwej działalności będą oznaczać, że osiągnie zysk do czwartego kwartału tego roku podatkowego. Oznacza to, że w średnim terminie nie potrzebuje dodatkowego kapitału.

„To sprawi, że Laybuy będzie jedną z, jeśli nie pierwszą, dochodową firmą BNPL, która gra na ASX” – powiedział.

Restrukturyzacja pomoże usprawnić naszą działalność i zmieni orientację firmy z koncentrowania się na wysokich wskaźnikach wzrostu na osiąganie ciągłej i zrównoważonej rentowności, zgodnie z naszym zmienionym kierunkiem strategicznym. Nie oczekujemy, że te zmiany będą miały znaczący wpływ na naszych klientów lub sprzedawców”.

Powiedział, że utrata miejsc pracy nastąpi we wszystkich częściach firmy i przyniesie znaczne oszczędności.

READ  Interislander oferuje pasażerom wymagania dotyczące szczepień i testów od 15 grudnia

To zostanie zainwestowane w technologię i zapobieganie oszustwom.

Badanie rządowe wykazało, że pożyczki typu „kup teraz, zapłać później” (BNPL) stają się nawykiem. Wiele osób wpada w cykl konsumpcji napędzany przez BNPL. Ma inną ciemną stronę. Niektórzy ludzie kupują od BNPL artykuły pierwszej potrzeby, takie jak mięso i lekarstwa.

„To bardzo trudny czas dla naszego zespołu i jesteśmy zobowiązani do wspierania ich w tym procesie w każdy możliwy sposób. Chociaż jest to łamiąca serce decyzja, jest to właściwa decyzja dla firmy” – powiedział Rohlov.

„Niestety, obecne warunki rynkowe i negatywny sentyment inwestorów do sektora technologicznego oznaczają, że musimy przesunąć naszą uwagę z pozyskiwania nowego finansowania, aby napędzać nasz dalszy wzrost, a zamiast tego skupić się na osiągnięciu krótkoterminowej rentowności”.

Powiedział, że ogłoszenie następuje po strategicznym przeglądzie firmy, który potwierdził, że Laybuy ma silną ścieżkę do rentowności.

„Nasze operacje w ANZ, z wyłączeniem kosztów ogólnych grupy, są już rentowne, a dobre wyniki, które obserwujemy dzięki naszej strategii zapobiegania oszustwom, pomogły nam podkreślić zarówno trwałość, jak i rentowność naszego modelu biznesowego”.

Powiedział, że chociaż przegląd dotyczy sprzedaży lub częściowej sprzedaży firmy, ustalono, że nie leży to w najlepszym interesie pracowników lub akcjonariuszy firmy.

„Istnieje znaczne zainteresowanie biznesem, a wielu inwestorów wyraża zainteresowanie przejęciem części firmy. W przeglądzie stwierdzono, że biorąc pod uwagę naszą silną ścieżkę w kierunku rentowności, najlepszym sposobem służenia akcjonariuszom jest skupienie się na osiągnięciu krótkoterminowego rentowność.

„Utrzymanie naszej obecności w Wielkiej Brytanii pozwoli nam również wykorzystać szanse na tym rynku, na którym BNPL jest wciąż w powijakach, ale doświadcza znacznego wzrostu i gdzie osiągnęliśmy wysoką rozpoznawalność marki i duży udział w rynku.

„Jesteśmy już jednym z trzech największych dostawców na tym rynku, a teraz skupimy się na przyciąganiu i utrzymywaniu wysokiej jakości klientów, aby mogli napędzać zrównoważony i rentowny wzrost oraz wspierać nasze operacje w Australii i Nowej Zelandii”.

READ  Covid-19: niepokojące miejsca epidemii delta – 8 września

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top