Łazik Curiosity NASA został zaprojektowany do rwania własnych kół

Kto ich potrzebuje?

Modyfikacja ciała

Przez prawie dekadę na powierzchni Marsa zespół Curiosity Roving Team rozważał kilka niezwykłych modyfikacji konstrukcji robota.

Długo jeżdżę po Marsie To było zbyt surowe Na kołach ciekawości. Ponieważ szkody będą się pogarszać w nadchodzących latach, załoga NASA może zdecydować o skierowaniu Curiosity w stronę ostrej skały, aby rozerwać własne koła. IEEE Spectrum Raporty. W ten sposób jest mniejsza szansa, że ​​uszkodzony element skończy się zerwaniem przewodów lub innych komponentów Curiosity, powodując zatrzymanie całej pracy.

powodzenia

Szczęśliwie, IEEE Spectrum Raporty wskazują, że nawet najbardziej uszkodzone koła Curiosity mogą wytrzymać kolejną dekadę lub dłużej, zanim będą musiały zostać usunięte. Opiera się to na prognozach NASA dotyczących tego, ile prowadzenia pojazdu będzie wymagało w nadchodzących latach, wraz z ostatnimi wysiłkami, aby trzymać się łagodnego terenu, jak to możliwe.

„Ponieważ inne środki zaradcze, które wprowadził zespół, wydłużają żywotność koła dla coraz większej liczby prognoz w przyszłości, jest mało prawdopodobne, że będziemy musieli wykonać manewr wokół szopy na koła” – powiedział członek zespołu Curiosity Evan Grasser. IEEE Spectrum. „Zawsze istnieje szansa, że ​​w trakcie misji dobiegnie końca żywotność koła, ale dzieli nas jeszcze wiele lat od konieczności podjęcia decyzji o dalszym zrzucaniu kolejnych”.

Zdobyta wiedza

Najważniejsze pytanie brzmi, czy NASA Najnowszy łazik MarsWytrwałość podejmie takie samo ryzyko. Powiedział Grasser IEEE Spectrum Ta NASA była świadoma uszkodzeń kół Curiosity, zanim Wytrwałość opuściła Ziemię, więc inżynierowie byli w stanie zbudować luźniejsze koła, które powinny trwać dłużej.

Ale być może pewnego dnia, jeśli wytrwałość będzie trwać przez lata i lata, pewnego dnia możemy zobaczyć, jak porusza się po marsjańskiej Ziemi z kilkoma strzępionymi kołami pozostawionymi w pyle.

READ  Urzędnicy ds. Zdrowia NH omawiają nowo wydane wytyczne CDC z urzędnikami K-12

Czytaj więcej: W razie potrzeby łazik marsjański Curiosity mógłby rozerwać własne koła, aby zachować mobilność [IEEE Spectrum]

Więcej o łazikach marsjańskich: Łazik wędrowny NASA właśnie przekształcił dwutlenek węgla z Marsa w tlen

Jako czytelnik Futuryzmu zapraszamy do przyłączenia się Globalna społeczność osobliwości, Forum firmy macierzystej, na którym można dyskutować o przyszłości nauki i technologii z podobnie myślącymi ludźmi z całego świata. Dołączenie jest darmowe, Otwórz konto teraz!

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top