Lekarz rodzinny, który spamuje 600 pacjentów antyszczepionkowymi poglądami, został skrytykowany

Lekarz rodzinny, który spamuje 600 pacjentów antyszczepionkowymi poglądami, został skrytykowany

Komisarz ds. Zdrowia i Niepełnosprawności skrytykował lekarza rodzinnego, który w zeszłym roku wysłał niechcianą wiadomość tekstową do około 600 pacjentów przeciwko przyjęciu szczepionki Covid-19.

Lekarz rodzinny pracował w centrum medycznym w czasie, gdy uzyskał dostęp do systemu zarządzania pacjentami, aby wysłać list w sierpniu zeszłego roku, w którym wyraził swoje nieortodoksyjne poglądy na temat szczepionki firmy Pfizer. Osobiście odradzał też innym szczepienie.

Komisja ds. Zdrowia i Niepełnosprawności wszczęła dochodzenie po tym, jak 11 pacjentów złożyło skargi na lekarza rodzinnego.

W swoim opublikowanym dzisiaj raporcie komisarz ds. zdrowia i niepełnosprawności Morag McDowell stwierdziła, że ​​lekarz rodzinny naruszył ustawę o zdrowiu i prawa użytkowników usług dla osób niepełnosprawnych (Kodeks), nie dostarczając pacjentom wyważonych informacji, co, jak powiedziała, było sprzeczne z na instruktaż lekarski. Normy Rady Nowej Zelandii.

Krytykowała lekarza rodzinnego za to, że nie przekazał osobiście jednemu z jego pacjentów „wyważonych i dokładnych informacji, aby umożliwić pacjentowi podjęcie świadomej decyzji, czy się zaszczepić, czy nie”.

McDowell stwierdził również, że inny pacjent nie otrzymał informacji, których oczekiwałby od rozsądnej osoby w jego sytuacji.

Stwierdzono, że chociaż lekarz rodzinny był uprawniony do „zachowania i wyrażenia opinii na temat szczepionki Covid-19 z zastrzeżeniem przestrzegania norm prawnych, zawodowych, etycznych i innych odpowiednich standardów”, korzystanie przez niego z systemu zarządzania pacjentami w centrum medycznym w celu wysłania niezamówionej wiadomości tekstowej pacjentom, „którzy nie zasięgali jego opinii i niekoniecznie dokonywali wyboru co do szczepionki lub wyrażali świadomą zgodę”, naruszają Kodeks.

„Świadoma zgoda jest niezbędna i naprawdę jest kamieniem węgielnym Kodeksu. Nie akceptuję, aby informacje zawarte w wiadomości tekstowej były wystarczająco wyważone, aby umożliwić pacjentom podjęcie świadomej decyzji, czy się zaszczepić, czy nie”.

READ  Nauka życia z Covidem – czy to oznacza, że ​​musimy płacić za własną ochronę? -Paola Lorgelli

McDowell powiedział, że z odpowiedzi wielu jego pacjentów jasno wynika, że ​​działania lekarza pierwszego kontaktu były „godne ubolewania”.

„Moim zdaniem istnieje nierównowaga sił w relacji lekarz-pacjent, co oznacza, że ​​porady udzielane przez lekarza mogą mieć wpływ na pacjentów”.

McDowell skrytykował również brak udokumentowania przez lekarza informacji, które przekazał podczas osobistych konsultacji.

Zalecił Izbie Lekarskiej dokonanie oceny kompetencji i skierowanie go do wykonywania zawodu w określonych okolicznościach, w przypadku gdy lekarz rodzinny otrzyma kolejne świadectwo uprawniające do wykonywania zawodu.

McDowell zalecił również, aby lekarz POZ osobno przeprosił wszystkich pacjentów, którzy zgłosili obawy dotyczące jego zachowania, oraz przeprowadził szkolenie dotyczące standardów zawodowych i etycznych.

Centrum medyczne powinno również rozważyć opracowanie wytycznych dotyczących stosowania i zarządzania listami pacjentów.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *