Lewandowski zdobywa bramkę w rejsie Barcelony, a Sevilla odnosi decydujące zwycięstwo

Robert Lewandowski strzelił dwa gole i poprowadził Barcelonę na szczyt La Liga z przewagą 15 punktów, wygrywając w sobotę 4:0 z gospodarzem Elche.

Wcześniej Lucas Ocampos i Youssef Al-Nusairi odnieśli decydujące zwycięstwo nad nowym trenerem Sevilli, Jose Luisem Mendelbarem, 2:0 nad Cadiz, w swoim pierwszym meczu z drużyną.

Lewandowski, napastnik Barcelony, odnotował ostatnio niewielki spadek formy, ale wrócił do swojej śmiertelnej formy, aby kontynuować marsz katalońskiej drużyny w kierunku pierwszego tytułu mistrzowskiego od 2019 roku.

Ansu Fati również strzelił pierwszego gola od października w lidze, a Ferran Torres przypieczętował wygodne zwycięstwo, ponieważ Xavi zdołał wprowadzić kilku rezerwowych graczy przed środowym półfinałowym starciem Copa del Rey z Realem Madryt.

Elche, które po raz pierwszy grają pod okiem nowego trenera Sebastiana Picacciego, zajmują ostatnie miejsce w tabeli i nie wydają się sprawiać problemów liderowi ligi. W niedzielę Real Madryt zmierzy się z drugim posiadaczem tytułu, Realem Valladolid.

„Zobaczymy, co jutro zrobi Real Madryt, (ale) jeśli wygramy nasze mecze, zostaniemy mistrzami” – powiedział Eric Garcia dla Movistar.

„Trener powiedział nam wszystkim na początku sezonu, że każdy jest ważny.

– Mamy ważny mecz w środę i mógł dać odpocząć niektórym graczom.

Trener Barcelony, Xavi, skorzystał z okazji i poeksperymentował, umieszczając Garcię w zwykłej kluczowej roli Sergio Busquetsa i dokonał kilku innych zmian w swoim regularnym składzie.

Torres i Fati zaczęli grać na skrzydłach, a ten ostatni trafił na pierwsze strony gazet w tym tygodniu po tym, jak jego ojciec skarżył się na brak minut Barcelony nr 10.

Xavi powiedział Movistarowi: „(Gole) dodają pewności atakującym, dzisiaj poszło idealnie”.

Dwa gole dla Roberta, jeden dla Ferrana, jeden dla Ansu i praca Ansu – skończył wyczerpany, taka jest prawda.

„Oprócz bramki, to bardzo pozytywne dla niego i jego pewności siebie, to jak pracował z drużyną, jest dla mnie naprawdę ważne, a gol jest wynikiem jego pracy i talentu.

READ  Wojownicy chcą uprzykrzyć życie „ładnemu chłopcu” Walshowi

„Jestem szczególnie szczęśliwy z powodu Ferrana, Ansu i graczy, którzy prawdopodobnie zasłużyli na bramki, które dzisiaj strzelili”.

– dublet Lewandowskiego –

Lewandowski przełamał impas po 20 minutach, strzelając swoją pierwszą bramkę w czterech meczach ligowych, wbijając piłkę w ziemię, po czym piłka przeleciała nad obrońcą i wpadła do siatki.

Reprezentant Polski i czołowy strzelec ligi strzelił 16 i 17 bramek w sezonie – ma na swoim koncie 27 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Barcelona powinna była podwyższyć prowadzenie w pierwszej połowie, ale Lewandowski skinął głową i Jules Conde oczyścił linię bramkową.

Javi pociągnął za sznurki, a Garcia był solidny w pomocy, gdy Barcelona zapewniła sobie 20. czyste konto w tym sezonie w Premier League.

Fati powiększył przewagę Barcelony w 10. minucie drugiej połowy, wcinając się z linii środkowej i kopiąc w dolny róg.

Lewandowski wskoczył z powrotem po tym, jak Javi odzyskał piłkę za trzecią, a następnie wysłał Torresa, który wszedł i strzelił do domu za czwartego.

Xavi dał pomocnikowi Alexowi Garrido, lat 19, swój pierwszy występ w końcowej fazie.

Elche jest 14 punktów od bezpiecznego miejsca na 11 meczów przed końcem.

– stal sewilska –

Derby Andaluzji między Kadyksem a Sevillą były wczesnym sprawdzianem dla Mandelibara, który zastąpił Jorge Sampaoliego podczas przerwy reprezentacyjnej.

Jego drużyna sprostała wyzwaniu, starając się „powrócić do podstaw”, aby awansować do środka tabeli, wygrywając La Liga na wyjeździe po raz pierwszy od października.

Sevilla walczyła o stworzenie okazji w ciasnej pierwszej połowie, która była cieniem gospodarzy, ale Ocampos przełamał impas na krótko w drugiej połowie, kiedy odbili się po rzucie rożnym.

En-Nesyri dobrze finiszował, podwajając prowadzenie swojej drużyny po tym, jak Brian Gill rozszerzył piłkę na jego tor, słodkim akcentem.

READ  Reprezentant Nowej Zelandii Gavin Larsen ma nadzieję, że Trent Bolt zagra na Mistrzostwach Świata 2023

Sevilla awansowała na 13. miejsce, pięć punktów do strefy spadkowej, a Kadyks na szesnastym miejscu, dwa punkty do strefy spadkowej.

Dziesiąta miejsce Girona wygrała 2:1 w derbach Katalonii z Espanyolem, pozostawiając Pericosowi 17. miejsce, punkt nad strefą spadkową.

Getafe zremisowało 0:0 z Athletic Bilbao i zajmuje 14. miejsce.