Liczba hospitalizacji u amerykańskich dzieci, które są zbyt małe, aby otrzymać zastrzyk na Covid

Według danych rządowych opublikowanych w piątek w Stanach Zjednoczonych z Covid-19 w ostatnich tygodniach liczba przyjęć do szpitali dzieci poniżej piątego roku życia wzrosła do najwyższego poziomu od początku pandemii. [local time] Jedyna grupa wiekowa, która nie kwalifikuje się jeszcze do szczepienia.

Niepokojący trend dotyczący dzieci zbyt małych, aby można je było zaszczepić, podkreśla potrzebę szczepienia starszych dzieci i dorosłych, aby chronić osoby wokół nich, powiedziała dr Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Od połowy grudnia, kiedy wysoce zaraźliwy wariant Omicron rozprzestrzenił się w całym kraju, wskaźnik hospitalizacji u tych małych dzieci wzrósł do ponad 4 na 100 000, z 2,5 na 100 000.

Według danych CDC, uzyskanych z ponad 250 szpitali w 14 stanach, wskaźnik wśród dzieci w wieku od 5 do 17 lat wynosi około 1 na 100 000.

Czytaj więcej:
* COVID-19: WHO ostrzega, że ​​zabójcy Omicron nie powinien być nazywany „łagodnym”
* Covid-19: CDC zaleca w Stanach Zjednoczonych wzmacniacze Pfizer dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat
* CDC ostrzega przed rejsami, niezależnie od statusu szczepień

Ogólnie rzecz biorąc, „szpitalizacje dzieci są na najwyższym poziomie w porównaniu z jakimkolwiek poprzednim punktem pandemii” – powiedział Walinsky.

Ogólny wskaźnik hospitalizacji dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia pozostaje niższy niż w jakiejkolwiek innej grupie wiekowej. Według CDC stanowią one mniej niż 5 procent średniej dziennej liczby nowych przyjęć do szpitali.

Od wtorku średnia liczba pacjentów poniżej 18 roku życia hospitalizowanych z powodu Covid-19 wynosiła 766, czyli dwukrotnie więcej niż dwa tygodnie temu.

Zarejestrowana pielęgniarka Morgan Flynn pracuje w pokoju pacjentów na oddziale intensywnej terapii COVID-19 w Dartmouth-Hitchcock Medical Center w Libanie, New Hampshire, w poniedziałek 3 stycznia 2022 r.

Stephen Sene/AFP

Zarejestrowana pielęgniarka Morgan Flynn pracuje w pokoju pacjentów na oddziale intensywnej terapii COVID-19 w Dartmouth-Hitchcock Medical Center w Libanie, New Hampshire, w poniedziałek 3 stycznia 2022 r.

CDC stwierdziło, że trend wśród młodszych dzieci jest napędzany wyższymi wskaźnikami hospitalizacji w pięciu stanach: Georgia, Connecticut, Tennessee, Kalifornii i Oregonie, z największym wzrostem w Georgii.

W oświadczeniu Walinsky powiedział, że liczby obejmują dzieci hospitalizowane z powodu Covid-19 oraz te, które zostały przyjęte z innych powodów, ale stwierdzono, że są zakażone.

CDC stwierdziło również, że wzrost ten można częściowo przypisać temu, jak definiuje się hospitalizacje z powodu Covid-19 w tej grupie wiekowej: pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu 14 dni od hospitalizacji z dowolnego powodu.

Wydaje się, że nasilenie choroby wśród dzieci podczas fali omikronowej jest niższe niż w przypadku zmiennej delta, powiedział szef oddziału intensywnej opieki w Szpitalu Dziecięcym w Seattle, dr John McGuire.

„Większość dzieci z Covid+ w szpitalu tak naprawdę nie jest tutaj z powodu Covid-19” – powiedział McGuire w e-mailu. „Są tutaj z innych przyczyn, ale mają pozytywny wynik testu na obecność wirusa”.

Główny ekspert w kraju ds. chorób zakaźnych, dr Anthony Fauci, powiedział na początku tego tygodnia, że ​​Omicron wydaje się powodować mniej ciężką chorobę we wszystkich dziedzinach, ale sama liczba infekcji z powodu ciężkiej infekcji oznacza, że ​​wiele dzieci zostanie zarażonych. zakażonych, a pewna ich część trafi do szpitala.

Fauci powiedział również, że wiele dzieci hospitalizowanych z powodu Covid-19 ma inne schorzenia, które czynią je bardziej podatnymi na komplikacje spowodowane wirusem. Obejmuje to otyłość, cukrzycę i choroby płuc.

Fauci i Walensky podkreślili, że jednym z najlepszych sposobów ochrony małych dzieci jest szczepienie wszystkich innych.

PLIK - Pielęgniarka Rita Ray pobiera próbkę wymazu z nosa od Sebastiana Hernandeza, lat 5, do badania COVID-19 w Family Together of Orange County Community Health Center w Tustin, Kalifornia, 6 stycznia 2022 r. Od wtorku, stycznia.  W wieku 4 lat średnia siedmiodniowa dla dzieci i nastolatków hospitalizowanych z powodu COVID jest dwukrotnie większa niż liczba zgłoszona zaledwie dwa tygodnie temu.

Jay Si Hong / AFP

PLIK – Pielęgniarka Rita Ray pobiera próbkę wymazu z nosa od Sebastiana Hernandeza, lat 5, do badania COVID-19 w Family Together of Orange County Community Health Center w Tustin, Kalifornia, 6 stycznia 2022 r. Od wtorku, stycznia. W wieku 4 lat średnia siedmiodniowa dla dzieci i nastolatków hospitalizowanych z powodu COVID jest dwukrotnie większa niż liczba zgłoszona zaledwie dwa tygodnie temu.

Gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji tylko pogłębia obawy niektórych rodziców.

Emily Hogara i Eli Zelke z Sawyer w stanie Michigan chronią swoją córkę Florę, która w maju kończy dwa lata. Ograniczają jej kontakt z innymi dziećmi, a do domu wpuszczają tylko zamaskowane, nawet dziadkowie.

„To była walka, a teraz, po tym nowym zastępstwie, czuję, że ma nas z powrotem” – powiedział Hojara.

„To przerażające, że nie może się zaszczepić” – powiedziała o swojej córce.

Dr Jennifer Kuzma, pediatra w Lowry Children’s Hospital w Chicago, powiedziała, że ​​widziała coraz większą liczbę dzieci hospitalizowanych z Omicronem i chociaż większość z nich nie jest ciężko chora, rozumie obawy rodziców.

„Naprawdę chciałbym, abyśmy mogli już mieć tę szczepionkę dla tych małych dzieci” – powiedział Kusma. Dodała jednak, że to, co może wydawać się długim oczekiwaniem, powinno uspokoić rodziców, że testowanie szczepionek nie odbywa się w pośpiechu.

Wielu miało nadzieję, że nowy rok przyniesie szczepionkę dla małych dzieci, ale firma Pfizer ogłosiła w zeszłym miesiącu, że dwie dawki nie zapewniają takiej ochrony, jak oczekiwano dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat.

Emily Hogara i Eli Zelke z Sawyer w stanie Michigan trzymają córkę Florę, która urodziła się na początku pandemii COVID-19 i kończy dwa lata wiosną 2022 roku.

Nieobsługiwane / AP

Emily Hogara i Eli Zelke z Sawyer w stanie Michigan trzymają córkę Florę, która urodziła się na początku pandemii COVID-19 i kończy dwa lata wiosną 2022 roku.

Badanie firmy Pfizer zostało zaktualizowane, aby dać każdemu mniej niż 5 trzecią dawkę, a dane są spodziewane wczesną wiosną.

Również w piątek CDC opublikowało raport pokazujący, że zastrzyki Pfizera wydają się chronić starsze dzieci, u których rozwija się poważna, ale rzadka choroba związana z Covid-19, która obejmuje zapalenie wielu narządów.

Ze 102 dzieci w wieku od 12 do 18 lat, które były hospitalizowane z powodu tego schorzenia, żadne z nich nie otrzymało dwóch dawek produktu Pfizer co najmniej 28 dni przed koniecznością użycia respiratorów lub innych zaawansowanych urządzeń podtrzymujących życie. Natomiast 40 procent nieszczepionych dzieci wymaga takiego leczenia.

Stan, wieloukładowy zespół zapalny, powoduje objawy, które mogą obejmować uporczywą gorączkę, ból brzucha i wysypkę. Większość dzieci wraca do zdrowia, ale zgłoszono 55 zgonów.

Oddzielny raport Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wykazał, że dzieci, które zaraziły się COVID-19, były ponad dwukrotnie bardziej narażone na rozwój cukrzycy niż dzieci, które nie miały wirusa. Naukowcy badają, dlaczego wirus atakuje komórki produkujące insulinę w trzustce, ale mówią.

READ  Boris Johnson mianuje byłego rywala wysłannikiem handlowym Wielkiej Brytanii do Nowej Zelandii

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top