Lider grupy szpitalnej na Alasce opisuje „punkt krytyczny” z mniejszą liczbą hospitalizacji z powodu COVID-19, ponieważ wpływ przeludnienia trwa

We wtorek w całym stanie liczba przyjęć do szpitali z COVID-19 nadal spadała, wywołując optymizm prezesa Alaska Hospital Association po miesiącach silnego stresu i obciążenia placówek opieki zdrowotnej.

„Wydaje się, że jesteśmy w punkcie krytycznym” – powiedział Jared Kosen, prezes i dyrektor generalny Alaska State Hospital and Nursing Home Association, odnotowując spadek liczby przyjęć do szpitali z COVID-19 w ciągu ostatniego półtora tygodnia.

„Czujemy, że sytuacja (w szpitalach) staje się możliwa do opanowania w sposób, w jaki nie było to od dawna” – powiedział.

Dane z panelu rządowego wykazały, że do wtorku w szpitalu było 131 osób z COVID-19, przy czym około 14,4% hospitalizowanych pacjentów w stanie uznano za aktywnych przypadków. Stanowi to znaczny spadek w porównaniu z wysokim wskaźnikiem leczenia ponad 200 osób w szpitalu Od września.

Fairbanks Memorial Hospital ogłosił we wtorek, że pracuje nad zniesieniem standardów kryzysowych obowiązujących od początku października. Health Partners powiedział w oświadczeniu, że powrót do mniej stresującego „nagłego” poziomu opieki był odzwierciedleniem niższych wskaźników hospitalizacji, zarówno w placówce, jak i w całym stanie, co poprawiło wydajność i ułatwiło przenoszenie pacjentów do innych szpitali w razie potrzeby.

Skutki ostatniej fali wirusów są wciąż potwierdzane: we wtorek Alaska zgłosiła 28 kolejnych zgonów związanych z wirusami, które zostały zidentyfikowane na podstawie przeglądu aktów zgonu. W październiku doszło do 22 zgonów, pięć kolejnych we wrześniu i jeden w sierpniu.

w poniedziałek, Stan zgłosił 53 zgony z powodu wirusaWiększość wydarzyła się we wrześniu.

Stanowy departament zdrowia zgłosił również we wtorek 387 nowych przypadków COVID-19. Liczba zachorowań spadła w porównaniu z rekordowymi wartościami odnotowanymi na Alasce kilka tygodni temu, ale patrząc ogólnie na epidemię, liczby te są nadal stosunkowo wysokie.

Siedmiodniowy wskaźnik przypadków na Alasce – 546 na 100 000, czyli około 3,5-krotności średniej krajowej – pozostaje najwyższy wśród stanów USA, według danych z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

READ  Bakterie mogą wykorzystywać odpady z tworzyw sztucznych jako źródło pożywienia i nie jest to tak dobre, jak się wydaje: ScienceAlert

[New Alaska data traces disproportionate experiences of COVID-19 by race, gender and vaccination status]

Począwszy od lipca, fala wirusowa napędzana przez wysoce zaraźliwe gatunki delta spowodowała gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji i zgonów na całym Alasce i przytłoczyła system opieki zdrowotnej do punktu krytycznego. Wrzesień i październik 2021 r. były jak dotąd najbardziej śmiertelnymi miesiącami epidemii, Dane kraju Wtorkowe popołudnie.

Podczas gdy standardy opieki były kryzysowe Nadal jest oficjalnie aktywowany W prawie 20 szpitalach na Alasce, Kosin powiedział, że spadająca liczba pacjentów z koronawirusem oznacza, że ​​placówki nie musiały działać zgodnie z tymi standardami przez co najmniej półtora tygodnia.

Przejście na standardy kryzysowe jest często postrzegane jako najgorszy scenariusz. Mają one na celu zapewnienie wskazówek i ochronę odpowiedzialności pracowników służby zdrowia, którzy pracują przy bardzo ograniczonych zasobach.

„Jeśli ten trend się utrzyma, spodziewamy się dezaktywacji standardów opieki kryzysowej” – powiedział Kosen.

Najnowsza liczba przypadków jest również częścią trajektorii spadkowej w przypadkach na Alasce zaledwie kilka tygodni po ustabilizowaniu się dziennych liczb.

[Alaska coronavirus Q&A: Answering parents’ questions about vaccinating children]

Nowo zgłoszone przypadki zgonów obejmowały: 60-letnią kobietę Kotzebue; sześciu mężczyzn z Fairbanks, w tym dwóch po osiemdziesiątce lub starszych, dwóch po siedemdziesiątce i dwóch po pięćdziesiątce; Mężczyzna zakotwiczony w latach 70.; Zakotwiczona kobieta po sześćdziesiątce; osiem kobiet Wasilla, trzy po osiemdziesiątce lub starsze, jedna po siedemdziesiątce, trzy po sześćdziesiątce i jedna po pięćdziesiątce; Sześciu Palmerów, w tym trzech mężczyzn po osiemdziesiątce lub więcej, mężczyzna i kobieta po siedemdziesiątce oraz kobieta po sześćdziesiątce; Soldotna po sześćdziesiątce; 80-letni mężczyzna Homera; kobieta po pięćdziesiątce ze spisu w Dillingham; Kobieta z Kodiak w wieku 80 lat lub starsza; A człowiek Juno jest po sześćdziesiątce.

READ  Ziemia, prawdziwe kozy, pobij długi rekord prędkości

Zgony związane z COVID-19 nie zawsze pojawiają się natychmiast w stanowych danych dotyczących wirusów. Czasami pojawiają się dopiero po sprawdzeniu aktów zgonu przez urzędników służby zdrowia, co czasami może potrwać Kilka tygodni.

Agencje rządowe polegają na akty zgonu Aby zgłosić zgony związane z COVID-19. Jeśli lekarz uzna, że ​​infekcja COVID-19 przyczyniła się do śmierci osoby, zostanie uwzględniona w W końcu obiecano akt zgonu W oficjalnym zestawieniu stanowym, mówią urzędnicy służby zdrowia.

Część testów COVID-19, które wykazały pozytywne wyniki, wyniosła 7,69% we wtorek na podstawie średniej siedmiodniowej kumulacji, w porównaniu ze szczytem 10,9% w połowie października.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *