Lisa Garrington zdobywa kolejny tytuł na Pucharze Świata w Canoe Sprint K1500m w Polsce

Lisa Garrington ponownie wygrywa K1 500m na ​​zawodach Pucharu Świata (zdjęcie w pliku).

Aaron Gillians / Photosport

Pięciokrotna złota medalistka olimpijska Lisa Garrington wygrała kolejne 500m K1 podczas niedawnego Pucharu Świata w Canoe Sprint w Bosnonie.

Tydzień po wygraniu K1 500m w Czechach, mistrzyni Kiwi wiosłowała w niedzielę po tytuł kobiet w Polsce, zdobywając złoto w 1 minutę 48,36 sekundy.

Spóźniła się o 1,01 sekundy i zdobyła srebro nad Polką Anną Pulavską.

1 Aktualności

Olympic Great wygrał kolejny ekscytujący wyścig, aby wyłonić trzy najlepsze serie przeciwko panującym mistrzom świata.

Czas Carrington nie był tak płynny jak jej 1:47,41 tydzień temu, czyli prawie cztery sekundy szybciej niż w zeszłym roku, kiedy zdobyła złoty medal olimpijski w Tokio.

Ponownie, ostatniego dnia poznańskiej Recaty, Carrington nie stanął na swoim ulubionym K1 200m, eliminując krótką imprezę z programu olimpijskiego 2024 w Paryżu.

Carrington rozpoczął dzień od zdobycia srebra na K4500m z koleżankami z Nowej Zelandii, Alicią Hoskin, Olivią Brett i Tarą Vaughan.

Pięciokrotna złota medalistka olimpijska Lisa Garrington ponownie zwyciężyła w Polsce (zdjęcie pliku).

Nowozelandczycy zajęli drugie miejsce za Polską w 1,82 sekundy i 1,03 sekundy lepiej niż wicelider Polaków na trzecim miejscu.

W swoim trzecim finale tego dnia polska para Martina Claude i Sandra Ostrovska zdobyła brąz na K2500m z 0,18 sekundy.

Imprezy Pucharu Świata były pierwszym międzynarodowym rekordem Carringtona po zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale rozgrzał się pokonując obrończynię tytułu mistrzyni świata Amy Fisher w dramatycznej trójce najlepszych serii na Lake Carrabiro pod koniec ubiegłego miesiąca.

READ  Polska podejmuje amerykańską ofertę na pierwszą elektrownię jądrową -PM

Drużyny Carrington i Nowej Zelandii awansują na sierpniowe mistrzostwa świata w Kanadzie. Zwycięstwo Carrington nad Fisherem przypieczętowało tytuł Nowej Zelandii w singlu kobiet K1500m na ​​Mistrzostwach Świata.