Losowanie lotto o wartości 42 milionów dolarów: zamknięci detaliści w Auckland i Waikato oglądają tysiące dolarów przemykających im przez ręce

Miliony losów Lotto zostaną zgarnięte na dzisiejsze losowanie w wysokości 42 milionów dolarów, ale wielu sprzedawców detalicznych w Auckland i Waikato patrzy, jak tysiące dolarów marnuje się z powodu zamknięcia.

Powerball nie wygrywał od końca sierpnia, a jeśli jeden ze szczęśliwych graczy wygra dzisiejsze losowanie, będzie to drugi co do wielkości jackpot Powerball w Nowej Zelandii w historii.

To już trzeci raz, kiedy kumulacja przekroczyła 40 milionów dolarów od listopada 2016 roku. Największa kumulacja, jaką kiedykolwiek wygrała Nowa Zelandia, wyniosła 44 miliony dolarów w listopadzie 2016 roku.

Na sobotnie losowanie o wartości 35 milionów dolarów sprzedano 1,5 miliona losów – prawie dwa razy więcej niż w przypadku zwykłego sobotniego losowania – a rzeczniczka Lotto powiedziała, że ​​spodziewa się dziś sprzedać około 1,8 miliona losów.

Podczas gdy gracze są niewątpliwie podekscytowani perspektywą zmieniającej życie wygranej, ograniczenia poziomu 3 oznaczają, że wielu sprzedawców traci sprzedaż, którą mogliby osiągnąć w ciągu roku.

Sklepy Lotto w niepodstawowych firmach w Auckland i Waikato tracą tysiące, ponieważ nie mogą być otwarte na sprzedaż losów na dzisiejsze losowanie 42 miliony dolarów.  Zdjęcie/Michael Bradley.
Sklepy Lotto w niepodstawowych firmach w Auckland i Waikato tracą tysiące, ponieważ nie mogą być otwarte na sprzedaż losów na dzisiejsze losowanie 42 miliony dolarów. Zdjęcie/Michael Bradley.

Zgodnie z ograniczeniami poziomu 3, punkty Lotto mogą otwierać się w podstawowych usługach, takich jak supermarkety i produkty mleczne, pod warunkiem, że spełniają wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa określone przez Ministerstwo Zdrowia. Sklepy w centrach handlowych lub innych nieistotnych sklepach nie mogą być otwarte.

Były właściciel sklepu powiedział, że wielkie loterie były „kołem ratunkowym” dla sklepów Lotto, więc utrata części wydarzenia była dla wielu druzgocąca.

„Im jest większy, tym bardziej szalony, ponieważ nie zdarza się to zbyt często. Lotto często wygrywa się na 10m, 12m lub 20m, ale kiedy dojdziesz do tej wysokości, tworzy to takie szaleństwo i wtedy sklepy z lotto faktycznie będą zarabiać pieniądze.

„Więc detaliści czekają, czasami latami, na taką wypłatę” – powiedziała.

„Jeśli dojdzie do 50 milionów dolarów, będzie to kompletnie szalone”.

READ  Fiji Airlines wystartują 1 grudnia - Wiadomości FBC
Koronawirus choroba

Kobieta, która jest właścicielką sklepu Lotto od 20 lat, powiedziała, że ​​szum z tak dużymi losowaniami trwał tygodniami, a detaliści czekali na ich przetrwanie przez cały rok.

Powiedziała, że ​​gdy pula nagród osiągnęła próg 50 milionów dolarów do wygrania, sprzedawcy zarobili tysiące dolarów więcej na prowizji niż normalnie.

„Dla sprzedawców detalicznych ma to kluczowe znaczenie. To dosłownie tysiące dolarów, które są wykorzystywane na opłacenie pensji, czynszu i wydatków w nadchodzących miesiącach, gdy sytuacja się uspokoi po wygraniu nagrody”.

Lotto NZ powiedział, że jeśli Powerball nie zostanie dziś trafiony, jest bardzo prawdopodobne, że sobotnie losowanie będzie warte 50 milionów dolarów, chociaż nie będą mogli tego potwierdzić aż do dzisiejszych wyników.

Jackpot Powerball dwukrotnie osiągnął 50 milionów dolarów, a wygrane zostały podzielone w obu przypadkach.

Pierwszy miał miejsce w lutym 2020 r., kiedy dwóch graczy z Auckland i Hawk’s Bay podzieliło się jackpotem, zabierając do domu 25,1 miliona dolarów każdy, a drugi w sierpniu zeszłego roku, kiedy 10 graczy drugiego poziomu podzieliło się jackpotem, wygrywając nieco ponad 5 milionów za każdego dolara.

Były właściciel sklepu powiedział, że byłoby to „bolesne” dla tych, którzy nie mogą go otworzyć, zwłaszcza gdy klienci nadal mogą kupować bilety w mleczarni i supermarketach lub przez Internet.

„Jako sprzedawca musisz się zastanawiać, czy ci klienci kiedykolwiek wrócą. Wydaje się, że ktoś przecina twoją linię życia, kiedy najbardziej tego potrzebujesz” – powiedziała.

„Kiedy Lotto pojawiło się w supermarketach, detaliści byli hitem. A kiedy pojawiło się w Internecie, był kolejnym hitem, a teraz wydaje się, że to kropla, która przebiła wielbłąda”.

Lotto NZ powiedziało, że wiedzieli, że detaliści „robią to ciężko” podczas przestoju i sympatyzowali z nimi, mimo że nic nie mogli zrobić.

READ  GM bada łodzie elektryczne, kupuje udziały w producencie silników

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i sprzedawców detalicznych ma dla nas ogromne znaczenie” – powiedziała rzeczniczka.

Powiedziała, że ​​liczniki w mniej ważnych sklepach nie mogą się otworzyć, ponieważ bilety nie mogą być sprzedawane w całkowicie bezkontaktowym środowisku.

Powiedziała, że ​​obserwowali wyższy odsetek sprzedaży online niż zwykle, co prawdopodobnie było spowodowane przestojami na poziomie 3 w Auckland i Waikato, chociaż wzrost zakupów online był trendem od wielu lat.

W przypadku sklepów, które nie mogą zarobić na dużych losowaniach w tym miesiącu, wesprzyj je, gdy zostaną ponownie otwarte, powiedział były sprzedawca Lotto.

„W tej chwili robią to naprawdę ciężko. Wciąż płacą wszystkie rachunki, a dochody zostały im pozbawione. Idź tam i zdobądź bilet ze swojej dzielnicy.

„Wspieraj lokalnie, ponieważ nie masz pojęcia, co robi ten sprzedawca — to wszystko dla nich”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top