Mad Women’s Ball: sugestywny i prowokacyjny dramat z okresu amazońskiego

Bal Mad Woman’s (18+, 121 min) Reżyseria Melanie Laurent

Mistrzowska praca Melanie Laurent jest wspaniałym przypomnieniem, że Francuzi to nie tylko zapomniana farsa i kryminalne thrillery.

Dramat modowy par excellence, luksusowy, ale momentami szokujący zegarek, jakby z końca XIX wieku dziewczyna odcięta, Zawiera dwa wspaniałe programy, z których jeden jest autorstwa samej aktorki.

W rzeczywistości jedynym rozczarowaniem tej fascynującej historii jest to, że po jej światowej premierze na festiwalu filmowym w Toronto w tym miesiącu można zobaczyć tylko tę wysoce kinową adaptację powieści Victorii Maas z 2019 roku. piłka idioty Na Amazon Prime Video.

Czytaj więcej:
* Jazda na orle: nowa komedia dla chłopców z Nowego Jorku zaskakująco łamiąca serce
* Wszyscy mówią o Jimmym: Dobra muzyka Amazona nigdy się nie kołysała
* Powrót do Rafters: duet Kiwi w sercu uwielbianego australijskiego odrodzenia dramatu Amazona
* Soul Summer: The Forgotten Music Festival 1969 to teraz dokument, którego nie można przegapić

Pierwszy francuski film wyprodukowany przez światowej sławy streamera Jeffa Bezosa to historia Eugenii Cleary (Le De Laj Illuminator), postępowej, oczytanej i towarzyskiej młodej kobiety, która jest zdecydowana żyć własnym życiem. Jednak jej upodobanie do debat w salonach, kawiarni i prowokującej do myślenia poezji nie podoba się jej bardziej ortodoksyjnemu ojcu (Cedric Kahn).

„Mały dupek zawsze mnie zawstydza” – mówi.

Po tym, jak Eugenie publicznie wyraziła swój sprzeciw wobec początkujących jaj i jej podobnych, nazywając ją „obrażaniem”, jego cierpliwość zaczęła się kończyć, ostrzegając ją, że naraża całe swoje nazwisko i reputację na ryzyko.

Luminous Lou de Laage gra niespokojną Eugenie Clery w Balu szalonych kobiet.

dostarczony

Luminous Lou de Laage gra niespokojną Eugenie Clery w Balu szalonych kobiet.

Jednak to nie taka obojętność sprowadza naturalnie pewną Eugenię do późniejszego chaosu, ale raczej spotkanie z kimś z „drugiej strony”. Od jakiegoś czasu nękają ją te wizje i dźwięki, ale teraz zagrażają jej zdrowiu psychicznemu. „Wiem, co dzieje się z dziewczynami takimi jak ty”, martwi się jej brat Theophil (Benjamin Voisin), kiedy mu ufa.

I rzeczywiście, ostatnią szansą Eugenii na odkupienie siebie w oczach ojca była mistyfikacja, podróż, która dzięki jednemu pociągnięciu pióra jej taty kończy się w szpitalu psychiatrycznym Salpętrière.

Dołączając do grupy „psychotycznych i geekowych” kobiet ze wszystkich warstw francuskiego społeczeństwa, z których wiele zdaje się ominąć „tradycyjne badania lekarskie”, Eugenie, podobnie jak inne, zostaje poddana przerażającemu i poniżającemu traktowaniu, takiemu jak odosobnienie i długie kąpiele lodowe.

Czasami jest to mało chaotyczne miejsce, z konkretnymi sugestiami, że niektórzy lekarze nadużywają swojej pozycji władzy.

Na początku widzi wyzwanie i „zdolności” Eugenie do góry nogami z nianią ze szpitala Genevieve Gleizes (Laurent), ale kiedy odkrywa intymne szczegóły znane tylko jej drogiej, zmarłej siostrze, zdecydowana postawa Genevieve zaczyna słabnąć, a ona zaczyna kwestionować metody i efektywności jej miejsca pracy.

Melanie Laurent wyreżyserowała, była współautorem scenariusza i zagrała w Balu szalonych kobiet.

Kristen Tamalet

Melanie Laurent wyreżyserowała, była współautorem scenariusza i zagrała w Balu szalonych kobiet.

Od sugestywnego i wciągającego otwarcia na pogrzebie słynnego pisarza Victora Hugo, po makabryczne i głęboko satysfakcjonujące zakończenie: szalona piłka damska Naprawdę urzekający zegarek.

Laurent, znana poza Francją z ról aktorskich w hollywoodzkich filmach, takich jak Bękarty wojny I początkującyWykonuje świetną robotę, tworząc poczucie przestrzeni i miejsca oraz wywołując emocje u publiczności. Oprócz irytującego potraktowania „więźniów” w tekście pojawiają się również interesujące pytania dotyczące duchowości – Eugenia pyta, jak uważa się, że „można wierzyć w Boga”, kiedy jej modlitwy są uważane za odrażającą perwersję.

Ekscytujące i prowokujące oraz szczycące się jednymi z najwyższej jakości projektów i projektów do produkcji, szalona piłka damska Będzie cię prześladować przez kolejne dni.

W języku francuskim z angielskimi napisami. szalona piłka damska Teraz można przesyłać strumieniowo na Amazon Prime Video.

READ  Stawanie się Cousteau: wciągające, atrakcyjne i zaskakujące spojrzenie na prawdziwego Zissou

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top