Magia double daje RPA swój pierwszy tytuł Pucharu Narodów nad Marokiem

wydane w:

To był szósty raz, kiedy miał tyle szczęścia w sobotni wieczór, kiedy Hilda Magaya strzeliła dwa gole, dając RPA zwycięstwo 2:1 nad Marokiem i ich pierwszy tytuł Pucharu Narodów Afryki Kobiet.

RPA, która przegrała w poprzednich pięciu finałach Mistrzostw Świata z Nigerią, objęła prowadzenie po godzinie gry na ladzie.

Pampanani posłał z lewej strony Jermaine’a Siopusinoia, pomknął w kierunku bramki i zablokował Majayę, który pewnie strzelił w prawo do marokańskiego bramkarza Khadiji Rmeichi.

Wkrótce potem Magaia podwoił wynik dzięki wspaniałemu golowi dla 10-osobowej drużyny, który przesunął grę z prawej strony przez bramkarza Andile’a Dlaminiego na lewą stronę.

Magaia dźgnęła dom po tym, jak Er-Rmichi nie zdołał złożyć niskiego silnika Karabo Dhlaminiego pozostawionego w pudełku.

Drugie uderzenie uciszyło fanów na stadionie Prince Moulay Abdallah w Rabacie.

Ogórek

Ale mieszkańcy RPA postanowili ratować. Uderzenie piłki z rotacją wydawało się niebezpiecznym wyborem dla strony, która potrafiła opanować nerwowość tak szybko, jak mogła zepsuć płynność gry.

Ta polityka odbiła się zaskakująco, ponieważ obrona była otwarta, a Rosella strzeliła tam, gdzie jej pierwszy gol Mistrzostwo Aby dać jej nadzieję i podniecić tłum.

Drużyna Desiree Ellis wpadła w panikę dziewięć dni temu, kiedy w ćwierćfinale awansowała o jedną bramkę przeciwko Tunezji.

W tym czasie na stadionie Moulay Hassana nie mieli przeciwko sobie 46 tysięcy partyzantów.

zmartwiony

I nie wyciągnęli lekcji. Nikt nie trzymał się piłki i zeszli do obrony rolniczej.

Na szczęście dla RPA, kiedy zmiażdżyli murawę, Maroko odpuściło, a do ostatniego gwizdka zbliżały się sekundy.

To było szalone, zrzędliwe i zabawne dla neutralnego. Oba zespoły robią wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać posiadanie piłki i cierpliwie budować.

Wtedy oznaczało to rozgrywanie meczu szachowego na środku boiska z przesadną przestrzenią.

READ  Carrington wygrywa ekscytującą decyzję regatową przeciwko Fisherowi

Ale to było wtedy, gdy noc była młoda.

„Gracze wykazali się odpornością” – powiedziała Ellis, która została wybrana Trenerką Roku Kobiet 2022 w CAF w czwartek wieczorem.

„Tak bardzo chcieli trofeum” – dodała. „W turnieju w 2018 roku zagraliśmy świetną piłkę nożną, ale nie wróciliśmy do domu z medalem.

Trener Maroka Reynald Pedros powitał swoją drużynę na drodze do pierwszego finału Pucharu Narodów Afryki, tydzień po pierwszych kwalifikacjach do Pucharu Świata.

„Zrobili, co w ich mocy, ale to nie wystarczyło” – powiedział Francuz.

„Jestem bardzo dumny z mojej drużyny. Wiele osiągnęli. Uhonorowali koszulkę i uhonorowali fanów”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top