Maine zgłasza 665 nowych przypadków COVID-19 i trzy kolejne zgony

Maine zgłosiło 665 nowych przypadków COVID-19 w piątek, najwyższy wynik w ciągu jednego dnia od 20 stycznia, w pobliżu szczytu epidemii. Były trzy dodatkowe zgony.

Od początku epidemii Maine Zgłoszono 77 578 przypadków COVID-19, 940 zgonów. Hrabstwo Penobscot kontynuowało swój ostatni rekord, a stan osiągnął w piątek 148 nowych przypadków, a następnie hrabstwo Cumberland z 92 dodatkowymi przypadkami. Wszystkie hrabstwa w stanie Maine, z wyjątkiem hrabstwa Lincoln, są klasyfikowane jako posiadające wysoki wskaźnik przenoszenia wirusa, zgodnie z wytycznymi amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, co oznacza, że ​​ludziom zaleca się noszenie masek w pomieszczeniach publicznych, niezależnie od stanu szczepień. Hrabstwo Lincoln jest wymienione jako posiadające dużą transmisję.

Siedmiodniowa średnia dzienna liczba nowych przypadków wzrosła w piątek do 372,3 w porównaniu do 215,6 tydzień temu i 101,4 miesiąc temu. Piątek był drugim dniem z rzędu z ponad 600 nowymi przypadkami.

W czwartek gubernator Janet Mills ogłosiła, że ​​stan opóźni wprowadzenie wymogów dotyczących szczepień dla pracowników służby zdrowia od 1 października do 29 października, dając dostawcom więcej czasu na rozwiązanie problemu potencjalnego niedoboru siły roboczej pracowników, którzy odmawiają szczepienia i odchodzą z pracy. .

„Moim celem jest zaszczepienie każdego pracownika służby zdrowia w Maine” – powiedział Mills w oświadczeniu. „Każdy umieszczony pod opieką pracownika służby zdrowia ma prawo oczekiwać – podobnie jak jego rodziny – że otrzyma wysokiej jakości, bezpieczną opiekę od w pełni zaszczepionych pracowników”.

Mallory Shaunessy, dyrektor wykonawczy Koalicji ds. Uzależnień i Służby Zdrowia Psychicznego, poprowadził w zeszłym tygodniu wysiłek, aby znaleźć więcej czasu dla pracowników służby zdrowia na zaszczepienie się, aby spróbować poradzić sobie z potencjalnym niedoborem siły roboczej. Kilku świadczeniodawców reprezentujących domy opieki, służby zdrowia psychicznego, osoby uzależnione, pracowników domowej opieki zdrowotnej i inne firmy Mills zwróciło się o 45-dniowe opóźnienie w liście z 26 sierpnia.

READ  Śmiertelna asteroida dinozaura spowodowała brutalne globalne tsunami z falami o wysokości do mil

Shaughnessy powiedział w czwartek, że agencje opieki społecznej są w „niepewnej” sytuacji i tracą pracowników w miejscach takich jak Starbucks i Walmart. Trzy domy opieki niedawno ogłosiły zamknięcie z powodu problemów kadrowych.

„Dostawcy szczepionek stracą od 15 do 25 procent swoich pracowników, którzy całkowicie odrzucą szczepionkę” – powiedział Shogansi. „Dodatkowy miesiąc na pewno będzie dla nich dobry. Potrzebujemy czasu, aby spróbować znaleźć innych ludzi.”

Na froncie szczepień 848 862 osób w Maine, czyli 63,15 procent z 1,3 miliona mieszkańców stanu, otrzymało ostatnią dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Ta historia zostanie zaktualizowana.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy wyślesz e-mail na swoje konto, wyślemy e-mail z kodem resetowania.

” dawny

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *