„Mam nadzieję, że odpocznie w niebie”: afgański piłkarz zabity przez amerykański samolot na lotnisku w Kabulu

„Mam nadzieję, że odpocznie w niebie”: afgański piłkarz zabity przez amerykański samolot na lotnisku w Kabulu
Zaki Anwari, obiecujący młody piłkarz z afgańskiej drużyny młodzieżowej, zmarł po upadku z amerykańskiego samolotu wojskowego.

Afgański Państwowy Departament Sportu

Zaki Anwari, obiecujący młody piłkarz z afgańskiej drużyny młodzieżowej, zmarł po upadku z amerykańskiego samolotu wojskowego.

Zmarł młody piłkarz z afgańskiej drużyny młodzieżowej Po upadku z US Air Force C-17 Władze afgańskie twierdzą, że próbował uciec z kraju kontrolowanego przez talibów.

Lokalne media podały, że 19-letni Zaki Anwari był jedną z co najmniej dwóch osób, które zginęły po starcie samolotu.

W przerażających scenach w poniedziałek Widziano setki zdesperowanych Afgańczyków biegających po pasie startowym na lotnisku w Kabulu i kurczowo trzymając się przelatujących samolotów w celu ucieczki z kraju po odzyskaniu przez islamistyczne ugrupowanie bojowników kontroli nad stolicą i ogłoszeniu zwycięstwa po prawie 20 latach wojny.

Czytaj więcej:
* Zadziwiająca szybkość postępów talibów w Afganistanie
* Ludzie trzymają się samolotu w chaosie na lotnisku w Kabulu po powrocie talibów w Afganistanie
* Doniesienia o zgonach wśród chaotycznych scen na lotnisku w Kabulu, gdy talibowie uciekają z Afganistanu

Dyrekcja Generalna ds. Wychowania Fizycznego i Sportu w Afganistanie potwierdziła śmierć Anwari w poście w mediach społecznościowych.

„Zmarły Anwari był wśród setek młodych ludzi, którzy chcieli opuścić kraj” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

„Mam nadzieję, że odpoczywa w niebie i modli się do Boga za swoją rodzinę, przyjaciół i kolegów sportowców” – powiedział autorytet sportowy.

Siły Powietrzne USA potwierdziły, że ludzkie szczątki znaleziono w podwoziu samolotu, który przybył do Kataru z Afganistanu.

Powiedziała, że ​​planuje przeprowadzić przegląd incydentu, w którym około 640 Afgańczyków nielegalnie weszło na pokład C-17 Globemaster – podobno ponad pięć razy więcej niż proponowany ładunek.

Setki ludzi widziano biegnących obok samolotu Sił Powietrznych USA na lotnisku w Kabulu, gdy talibowie przejęli kontrolę nad stolicą.

Setki ludzi widziano biegnących obok samolotu Sił Powietrznych USA na lotnisku w Kabulu, gdy talibowie przejęli kontrolę nad stolicą.

Urzędnicy obrony USA uważają, że jest to największa liczba osób, jakie kiedykolwiek przeleciały wojskowym samolotem transportowym, który wylądował w Kabulu, aby dostarczyć sprzęt do ewakuacji afgańskich i amerykańskich cywilów.

READ  Epidemia COVID-19 Omicron: 6910 nowych przypadków, 16 zgonów, gdy szkoły walczą z niedoborem nauczycieli

Ale zanim załoga mogła rozładować ładunek, setki afgańskich cywilów, którzy włamali się na teren lotniska, zostały uwięzione przez samolot. Samolot później bezpiecznie wylądował w Katarze.

„Oprócz filmów online i doniesień prasowych o osobach spadających z samolotu podczas odlotu, po wylądowaniu w bazie lotniczej Al Udeid w Katarze odkryto ludzkie szczątki w studni koła C-17” – Biuro Dochodzeń Specjalnych Sił Powietrznych (OSI) zarządzanie w oświadczeniu.

Powiedziała, że ​​przegląd będzie wyczerpujący „aby upewnić się, że znamy fakty dotyczące tego tragicznego incydentu”, dodając „nasze serca są z rodzinami zmarłych”.

Tymczasem 19-letnia Anwari została uhonorowana w mediach społecznościowych.

„Jego odejście to wielki smutek” – napisał na Instagramie jeden z lojalistów.

Inny powiedział: „Twoja pamięć jest mi zawsze droga”.

A teraz kontroluje tymczasowo około 4500 żołnierzy amerykańskich na międzynarodowym lotnisku Karzai w Kabulu, podczas gdy kraje zachodnie pędzą do ewakuacji cywilów i afgańskich kolegów w ciągu najbliższych kilku dni.

Wcześniej w tym tygodniu prezydent USA Joe Biden Bronił swojej decyzji o wycofaniu wojsk amerykańskich, obwinianie Kontrola talibów na niechęć Armia afgańska do walki z grupą ekstremistów.

„Siły amerykańskie nie mogą i nie powinny walczyć w wojnie i giną w wojnie, w której siły afgańskie nie chcą walczyć same dla siebie” – powiedział Biden we wtorek.

Biden powiedział, że amerykańscy członkowie służby mogą pozostać w Afganistanie po terminie 31 sierpnia, aby pomóc w ewakuacji w związku z powszechną krytyką jego postępowania w sprawie wycofania się USA.

Talibowie podobno uniemożliwiają Afgańczykom wjazd na lotnisko bez ważnych dokumentów podróży.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *