Messi milczał, gdy 10-osobowy Paris Saint-Germain zremisował z Marsylią

Lionel Messi zachował spokój, gdy 10-osobowy Paris Saint-Germain zremisował bezbramkowo z odwiecznymi rywalami Marsylia w gorącej francuskiej Ligue 1 w niedzielę.

Spotkanie dwóch największych rywali francuskiego futbolu niejednokrotnie zostało na krótko przełożone, ponieważ z trybun padły obiekty, gdy gracze PSG rzucili się na rzuty rożne.

Kolejna przerwa miała miejsce w drugiej połowie, kiedy młody mężczyzna wdarł się na boisko i zbliżył się do Messiego, zanim towarzyszył mu legion ochroniarzy.

Ta noc była tą nocą dla PSG, który nie mógł iść do przodu i został zredukowany do 10 mężczyzn, gdy Achraf Hakimi został usunięty w drugiej połowie po przeglądzie VAR za wyzwanie innego gracza z Cengiz Enderem poza polem karnym.

Mecz był również świadkiem dwóch bramek, które zostały anulowane w pierwszej połowie z powodu surowych decyzji sędziego wideo spalonego, z których jeden był samobójczy obrońcy Marsylii Luan Perez, a drugi na przeciwległym końcu Arcadiusa Milika.

To całkiem akceptowalny wynik dla podopiecznych Mauricio Pochettino, którzy przegrali tylko jedno z 11 swoich pierwszych meczów w Ligue 1 i mają siedem punktów przewagi nad drugim Lensem.

Jednak występy atakujących gwiazd Paris Saint-Germain ponownie trafią pod lupę.

Pochettino wybrał Messiego, Neymara i Angela Di Marię w trzyosobowej passie za Kylianem Mbappe, ale ten kwartet był cichy przez większość meczu przez ciężko pracujący zespół z Marsylii.

Messi zmierzył się z Jorge Sampaoli, który trenował sześciokrotnego zdobywcę Złotej Piłki na Mistrzostwach Świata 2018, kiedy prowadził Argentynę, a teraz jest na ławce w Marsylii.

Były zawodnik Barcelony strzelił dwa gole dla klubu z Kataru w wygranym 3-2 meczu w środku tygodnia z RB Lipsk w Lidze Mistrzów, ale wydawał się rzadko strzelać.

Najbliżej Messiego był strzał z bliskiej odległości, który bramkarz Pau Lopez obronił w pierwszej połowie.

READ  Festiwal parafialny w Montoursville w połowie września | Wiadomości, sport, praca

Wszystkie trzy jego gole padły w koszulce Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów, podczas gdy jeszcze nie strzelił gola w Lidze Francuskiej, nawet jeśli jest to jego czwarty występ we francuskiej Ligue 1.

– Hakimi wystrzelił –

Goście, którym odmówiono wsparcia w podróży z powodu obaw o możliwe zakłócenia tłumu, myśleli, że poszli do przodu w 14. minucie.

Perez obrócił piłkę Neymara przez bramkę w poszukiwaniu Mbappe, ale bramka została anulowana z powodu spalonego przeciwko najdroższemu graczowi na świecie.

Milik następnie strzelił gola na drugim końcu, który został odrzucony w połowie pierwszej połowy.

Polski napastnik kontrolował niską piłkę w polu karnym z prawej strony i strzelił do siatki, ale bramka nie zatrzymała się, bo Paul Lirola był na spalonym przed dośrodkowaniem.

Paris Saint-Germain stracił Marco Verrattiego z powodu kontuzji tuż przed końcem pierwszej połowy, a Hakimi został wysłany w 57. minucie, by zepchnąć go nad Andera, a żółta kartka została zmieniona na czerwoną po kolejnym przeglądzie technologii VAR.

Di Maria został poświęcony, aby pozwolić Pochettino na wysłanie kolejnego obrońcy, a Marsylia miała szanse, z Valentinem Rungierem i rezerwowym Conradem de la Fuente z bliskiej odległości.

Mbappe sprostał wspaniałemu wyzwaniu Williama Saliby z drugiej strony, a Marsylia jest czwarta z meczem w ręku.

Wcześniej Lens pokonał Metz 4-1, aby pozostać na drugim miejscu, a Wesley Said strzelił dwa gole, a Nice zajęła trzecie miejsce po stracie dwóch bramek, pokonując Lyon 3-2.

Lyon prowadzenie objął Karl Toko Ekambi, a Houssem Aouar podwoił prowadzenie gości.

Youssef Atal strzelił gola dla Nicei na dziewięć minut przed końcem, zanim Tino Kadiouri został usunięty z boiska przez Lyon.

Andy Delort wyrównał z rzutem karnym w 89. minucie, a 20-letni napastnik Evan Gisand wygrał ją w doliczonym czasie gry.

Były też zwycięstwa dla Monako, Rennes i Troyes.

READ  Highlanders zaginęli nieuszkodzonego kapitana Billy'ego Harmona z powodu „All Blacks Break”