Mężczyźni Wellington Phoenix ponieśli największą porażkę z trenerem Ufuka Talaya

Daniel Dos Santos prześlizguje się między nimi z Newcastle Jets przez obronę Wellington Phoenix.

Ashley Vader / Getty Images

Wellington Phoenix został pocięty przez eleganckie Newcastle Jets w Men’s Division I po tym, jak zapewnili najgorszy występ w defensywie od lat.

Gruziński napastnik Pekka Mikltadze strzelił dwa gole, dając Gatesowi potwierdzone zwycięstwo 4:0 nad Phoenix na stadionie McDonalda Jonesa w piątek, jego pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Arthura Pappasa.

Porażka czterech graczy była najcięższa za kadencji trenera Phoenix, Ufuka Talaya, który pokonał przegraną 3:0 z tym samym przeciwnikiem w ostatnim meczu sezonu zasadniczego 2019-20.

Jets kontrolowali piłkę na średnim poziomie 60-40 i wygrywali Feniksa swoimi ostrymi podaniami i odrywaniem się od piłki.

„Myślę, że w moim czasie w Wellington Phoenix nigdy nie graliśmy w tak kiepski mecz” – powiedział Tallay.

– To rozczarowujący wynik, ale osiągnęliśmy dziś wynik, na jaki zasłużyliśmy, ponieważ myślę, że byliśmy na drugim miejscu i nie sądzę, żebyśmy byli dobrzy z piłką lub bez niej.

Mikeltadze był znakomitym wykonawcą Jets. Strzelił po obu stronach pierwszej połowy i miał rękę w dwóch pozostałych bramkach strzelonych przez Dylana Mornana i Daniela Benha.

Phoenix oddał 11 strzałów, w tym cztery celne, ale nie przeszkadzało to bramkarzowi Jackowi Duncanowi.

Największą szansę mieli David Paul w 57. minucie, na zewnątrz czaił się Callan Elliott, ale z jasnym widokiem na bramkę wybrał piłkę do strzału, a jego opanowany wysiłek został łatwo uratowany.

„Myślę, że byliśmy w porządku przez pierwsze 20 minut… ale myślę, że kiedy przyznaliśmy, że koła trochę spadły.

READ  Tuwai nie otrzymał jeszcze 33 000 $ za dom – FBC News

„Nie sądzę, że daliśmy im siłę i energię, którą mieli, i grali przez nas”.

Talay wraca z pełną mocą po tym, jak większość jego zawodników, którzy wystartowali w Pucharze AFC, odpoczywali w środku tygodnia, ale pojawiali się wśród rosnących Jets.

Valentino Yoel i Olivier Bouman sprawili wiele problemów bocznym obrońcom Elliottowi i Jamesowi McGarry’emu, ponieważ szybcy skrzydłowi strzelili dwa gole Mikltadze w 32. i 52. minucie.

Murnan i Benha dołożyli do porażki w 69. i 80. minucie, gdy Jets z łatwością przeszli przez słabą obronę Phoenixa.

„Nie sądzę, że dobrze poradziliśmy sobie z presją” — powiedział Tallay.

„Przeanalizowaliśmy przeciwnika pod kątem tego, co robi i jak robi rzeczy, i myślę, że dzisiejszy wieczór był jedną z tych nocy, w których nie wygraliśmy walk 1 na 1 i nie stworzyliśmy dla nich przestrzeni do wykorzystania, i nie sądzę, że broniliśmy się dobrze w na szczycie naszego pola karnego.

Phoenix przegrał teraz z rzędu mecze w męskiej ekstraklasie po raz pierwszy od ósmej rundy zeszłego sezonu.

Odrzutowce Newcastle 4 (Beka Mikeltadze 32′, 52′, Dylan Murnane 69′, Daniel Penha 80′) Wellington Feniks 0