Michael Fink wygrywa swoją trzecią trasę po Southland

Kantabryjczyk Michael Fink trafił do ksiąg historii kolarstwa Nowej Zelandii ostatniego dnia SBS Bank Tour of Southland w 2021 roku.

29-latek pobił rekord trasy na przedostatnim etapie 65. edycji wyścigu, zanim został bezpiecznie przekazany przez swoich kolegów inżynierów transportu z Southland Tally na Gala Street Invercargill pod koniec 77-kilometrowego ostatniego etapu z Winton do władzy. W swojej trzeciej południowej krainie. Zwycięstwo w ciągu ostatnich czterech lat.

Teraz dołącza do znaczącej grupy, w skład której wchodzą Tino Tabak, Warwick Dalton, Brian Fowler i Hayden Rolston, którzy również trzykrotnie lub więcej wygrali najbardziej prestiżowy wyścig etapowy w Nowej Zelandii.

– Nie uważam się za żadnego z tych facetów – powiedział Fink.

Czytaj więcej:
* Michael Fink wygrywa swoją trzecią trasę po Southland
* Fink jest bliski zdobycia trzeciego tytułu w Tour Southland
* Pithie dołącza do piątego etapu swojego imponującego występu w Tour of Southland

„Dorastałem kochając facetów takich jak Hayden Roulston i miałem szczęście jeździć na nim kilka razy podczas tej trasy. Mam nadzieję, że mogę przekazać to, czego się nauczyłem, tak jak zrobili to ci faceci.”

Zwycięstwo Finka zostało zbudowane dzięki wspaniałej samotnej jeździe w poniedziałkowy wiatr, kiedy zostawił rywali w tyle na ostatnich 15 km najdłuższego etapu wyścigu.

„Myślę, że byliśmy faworytami od pierwszego dnia i aby zakończyć to dla mnie, dla wszystkich chłopców i sponsorów, to najlepszy sposób, aby im się odwdzięczyć, wygrywając” – powiedział.

„Byłem w dwóch umysłach, jeśli chodzi o jazdę bardzo wcześnie, ponieważ wiedziałem, że mam najlepsze nogi w wyścigu, ale wiedziałem również, że mam duży cel na plecach. Trudno było sobie z tym poradzić, ale musiałem zaufać sobie i zespół.”

Po przegraniu zeszłorocznego wyścigu na ostatnim etapie, przewaga Finka wynosiła 3 minuty i 42 sekundy od Luke’a Mudgwaya, a Logan Currie był trzeci.

READ  NRL 2022, Drużyna Tygodnia w rundzie 19, zagłosuj na najbardziej lubianych graczy w tym tygodniu

Fink potwierdził tydzień Heimina, bijąc rekord na siódmym etapie 13-kilometrowej próby singli, usuwając 20 sekund z rekordu ustanowionego przez Hamisha Bonda w 2018 roku.

„To była trochę osobista sprawa. Czuję, że tak naprawdę nie miałem okazji pokazać nóg w tym tygodniu, z wyjątkiem pierwszego dnia. Dużo jeżdżę w defensywie i zwykle to nie jest to, co lubię jeździć, więc chciałem dać mały popis w jeździe na czas.”

Bolton Equities BlackSpoke Pro Cycling, rozczarowany tym, że nie obronił tytułu, który zdobyli z Aaronem Gate’em w zeszłym roku, zakończył tydzień mocnym wynikiem, a Campbell Stewart dodał swoje zwycięstwo na ostatnim etapie do zwycięstwa w wyścigach ulicznych i zwycięstwie w drużynie. Doświadczenie.

Ogólnie rzecz biorąc, zwycięzca Tour Southland 2021 Michael Fink (żółta koszulka) z Transport Engineering Southland-Talley przekroczył w sobotę linię mety w Invercargill.

Robin Eddy/Personel

Ogólnie rzecz biorąc, zwycięzca Tour Southland 2021 Michael Fink (żółta koszulka) z Transport Engineering Southland-Talley przekroczył w sobotę linię mety w Invercargill.

Kolega z drużyny Logan Corey spisał się świetnie w jeździe pojedynczej na czas, wyprzedzając Billy’ego O’Donnell i zdobywając ranking U-23, podczas gdy James Foch był królem gór.

George Jackson (Creation Signs-MitoQ) został nagrodzony za solidny tydzień w siodle koszulką Sprint Ace, a jego kolega z drużyny Paul Wright był najbardziej wojowniczym kolarzem na ostatnim etapie.

Hamish Kist był pierwszym Southlanderem, który przekroczył passę w finale, a Josh Burnett, który wygrał etap Remarkables w środę i był drugi na etapie Bluff Hill następnego dnia, był liderem w klasyfikacji generalnej Southlander, zajmując 10. miejsce w Southland. po raz pierwszy.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *