Miedwiediew mówi, że podwójne zwycięstwo pod koniec zeszłego roku stworzyło platformę do awansu

Tenis – ATP Masters 1000 – Paris Masters – Accor Arena, Paryż, Francja – 7 listopada 2021 r. Danił Miedwiediew z Rosji odpowiada podczas ostatniego meczu z Novakiem Djokoviciem – REUTERS / Christian Hartmann

(Reuters) – Kolejne zwycięstwa na Paris Masters i finałach ATP przekonały Daniila Miedwiediewa, że ​​jest jednym z najlepszych na świecie, ponieważ przygotowuje się do obrony tytułu pod koniec sezonu, powiedział w piątek Rosjanin.

25-latek stanął na imponującym podium w 2021 roku, dokonując wielkiego przełomu na większej scenie, wygrywając swój pierwszy major podczas US Open, pokonując w finale czołowego Novaka Djokovica, aby pozbawić Serba rzadkiego kalendarza. Wielkie ciosy.

Drugi na świecie Miedwiediew przegrał z Djokoviciem w niedzielnym meczu Paris Masters i będzie chciał kontynuować swoją ekscytującą rywalizację podczas finałów ATP w Turynie.

„Kiedy w zeszłym roku przyjechałem do Paryża, czułem się kompletnie bez formy i traciłem pewność siebie” – powiedział dziennikarzom Miedwiediew – „Nie byłem pewien, co mógłbym osiągnąć w ostatnich dwóch turniejach, potem znalazłem pewność siebie i wygrałem oba. W finałach ATP pokonała Novaka, Rafę Nadala i Dominica Thiema.

„Trzy trudne mecze, więc było świetnie… po tym, jak to sprawdzisz, wrócisz… mówisz „ok, nadal mogę to zrobić”, ponieważ mieliśmy pandemię, w której nie wszyscy grali od dawna borykam się z problemami z ciałem, więc powrót nie był łatwy.

„Był „smutny moment”, w którym nie byłem pewien siebie, a te dwa turnieje przywróciły mi pewność siebie… dały mi pewność, że będę w stanie pokonać najlepszych graczy na świecie. To właśnie musisz zrobić i wiem, że jest jedną z nich.

Miedwiediew otworzył w niedzielę turniej singli z Polakiem Hubertem Hurkaczem i zmierzy się w czerwonej grupie z Niemcem Alexandrem Zverevem i wicemistrzem Wimbledonu Matteo Berrettinim. Czytaj więcej

(Raportowanie przez Shrivathsę Sridhar w Bengaluru; Edytowanie przez Priethę Sarkar

READ  Trzy konie kuleją po Pucharze Melbourne

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *