Miedwiediew pokonuje Hurkachez i awansuje do półfinału ATP w Toronto | Sporty

Rosjanin Daniil Miedwiediew (zdjęcie) gra strzał z Hubertem Hurkaczem z Polski podczas ćwierćfinału National Bank Open w Aviva Center w Toronto 13 sierpnia 2021 r. — Dan Hamilton-USA DZIŚ Zdjęcie sportowe przez Reuters

TORONTO, 14 SIERPNIA – Daniil Miedwiediew musiał przebić się przez dwie dogrywki, aby zapewnić sobie zwycięstwo 2-6, 7-6 (8/6), 7-6 (7/5) nad Hubertem Hurkaczem i awansować do półfinału. egzaminy końcowe. Wczorajsze finały ATP Toronto Masters.

Rosyjski numer dwa na świecie odnalazł tylną nogę w secie otwarcia, który przegrał z polskim przeciwnikiem po tym, jak tego wieczoru popełnił prawie połowę ze swoich 40 niewymuszonych błędów.

Jednak najlepsze rozstawienie zebrało swoje zasoby, aby walczyć w ciągu dwóch godzin i kwadransa, aby pomścić swoją pięciosetową przegraną na Wimbledonie przeciwko numerowi 13.

Miedwiediew zakończył wieczór miażdżącym ciosem z 22 punktami.

– To był bardzo trudny mecz, przez kilka chwil mnie pokonał – powiedział zwycięzca. „Grał niesamowicie i cieszę się, że mogę go pokonać”.

Finalista z 2019 roku powiedział tutaj, że zakończył swoją dogrywkę w decydującym.

„Zacząłem grać trochę lepiej i próbowałem wywierać na niego presję – zdecydowanie trzymał to na mnie”.

Stefanos Tsitsipas zakończył serię 13 zwycięskich meczów Caspera Rudda, wygrywając 6-1, 6-4.

Dzień po ukończeniu 23 lat światowy numer trzy świętował urodziny swojej mamy Julii, wykorzystując ten wielki dzień jako inspirację na boisku.

„Jestem z siebie dumny” – powiedział finalista z Kanady 2018. – Myślałem o tym, żeby dziś sprawić, by była dumna.

W sobotę Tsitsipas zmierzy się z Rileyem Opelką, który wysłał 18 asów w wygranym 6-3 7-6 (7/1) meczu z dziesiątym rozstawionym Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem.

– Zdobycie kolejnej połowy (po Rzymie w maju ubiegłego roku) wiele znaczy – powiedział Opelka nr 32. „To był powolny początek roku, a rozstawienie w turnieju szlemowym jest dla mnie dużym priorytetem.

„Odniosłem cztery duże zwycięstwa z rzędu, wszystkie przeciwko silnym mężczyznom. Myślę, że teraz gram na wysokim poziomie.

READ  List z Vermont wysyła 16 do stanu | Wiadomości, sport, praca

„Stefanos jest świetnym graczem, mecz będzie dobrym testem przeciwko jednemu z najlepszych graczy na świecie. Jeśli grasz ze Stefanosem, oznacza to, że masz dobry tydzień. „

Dwunasty Norweg Rod był w zeszłym miesiącu w ogniu, ponieważ zdobył trzy tytuły mistrzowskie w Europie po tym, jak odpadł w pierwszej rundzie Wimbledonu sześć tygodni temu.

Rudd, syn byłego zawodowego ATP Christiana Rudda, pokonał Tsitsipasa na madryckim boisku w maju.

Ale greckie nasienie otrzymało wszystkie odpowiedzi w Toronto, ponieważ Ruddowi odmówiono jego setnego zwycięstwa w karierze.

„Moje intencje były jasne od samego początku” – powiedział zwycięzca. „Moim przeczuciem było trzymać się linii podstawowej.

„Bardzo się cieszę, że jestem tam, gdzie jestem teraz. Czasami zaskakuję siebie tym, jak dobrze potrafię grać.”

Tsitsipas zakończył swoje zwycięstwo z 20 zwycięstwami i popełnił 11 niewymuszonych błędów w swoim zwycięstwie w 74 minut.

Rudd w drugim secie nie wykorzystał okazji nad głową na 4-all, co dało Tsitsipasowi dwa punkty przełamania.

Trzecie rozstawienie odwróciło się w drugiej grze i odniosło zwycięstwo chwilę później, zwiększając swoje zwycięstwa w tym sezonie do 45. tabeli.

Gael Monfils zasłużył sobie na reputację showmana, przegrywając 7-6 (7/5), 6-4 z Johnem Isnerem, gdy para spotkała się po raz trzynasty.

Francuskie 11-te rozstawienie miało pewne zamieszanie w drugim secie, kiedy przewodniczący sędzia Mohamed Lehyani poradził mu, aby przestał „tańczyć”, czekając na zagrywkę swojego wielkiego przeciwnika.

Doprowadziło to do odejścia Monfilsa, a 34-latek zadzwonił do nadzorcy turnieju i wdał się w ożywioną dyskusję na temat problemu, jednocześnie naprawiając prawą kostkę po tym, co powiedział, że było „złym ruchem”.

Burza wkrótce eksplodowała, gdy Eisner umieścił asa 13 za punkt meczowy, który zamienił na zwycięstwo.

„Wydobywamy dobro w naszych grach” – powiedział Isner. „Jest świetnym konkurentem – nie w złym sensie – i jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi”.

READ  „Prawdziwa legenda”: ​​biały kapitan Winston Reed odchodzi z międzynarodowej piłki nożnej

Amerykanin osiągnął swoje dziewiąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie po zdobyciu tytułu w Atlancie w zeszłym miesiącu, przegrywając ze swoim półfinałowym przeciwnikiem Miedwiediewem w Pucharze ATP w Australii w zeszłym roku. – Francja Agencja Prasowa