Miedwiediew przegrywa z Gasquetem w Genewie w zamian za kontuzję

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

GENEWA – Drugie rozstawienie Daniil Miedwiediew przegrał rewanż we wtorek po sześciotygodniowej nieobecności z powodu kontuzji, przegrywając 6-2 7-6 (5) z Richardem Gasquetem w drugiej rundzie podczas Geneva Open.

Miedwiediew, który w zeszłym miesiącu przeszedł operację przepukliny, ostrzegł w niedzielę, że często powoli zaczyna zaczynać od gliny. Udowodnił to więc w swoim pierwszym meczu na powierzchni w sezonie, w ostatnim turnieju przed French Open.

Miedwiediew popełnił podwójny błąd po raz siódmy w pierwszym punkcie meczowym Gasqueta, gdy Francuz zakończył 36 kolejnych porażek ze swoim najlepszym lub drugim rywalem po pokonaniu Rogera Federera 17 lat temu w Monte Carlo.

„To trudne lub trudne”, powiedział Miedwiediew. „Muszę być w strefie, w której nie byłem dzisiaj”.

W przeciwieństwie do Miedwiediewa Gasquet zdobył w swojej karierze tytuły na kortach ziemnych, a 35-letni Francuz pokonał swojego rosyjskiego przeciwnika z grupy A.

Miedwiediew miał trzy podwójne błędy, kiedy został złamany, aby otworzyć drugiego seta, łamiąc rakietę na boisku w następnym meczu. Zremisował 3-3 i zgarnął kolejny mecz dzięki asowi z drugiego serwisu.

W dogrywce Miedwiediew dwukrotnie odrabiał straty po krótkiej przerwie, zanim jego serwis ponownie się załamał.

„Myślę, że więcej dni treningu i powinienem być gotowy na Rolanda Garrosa, ponieważ moje ciało, nawet w tej chwili, czuje się świetnie” – powiedział.

Z Gaske Kamil Majcherczak zmierzy się w ćwierćfinale po tym, jak Polak pokonał eliminatora Marco Cecchinato 6:2, 6:3. Cecchinato pokonał dwukrotnego wicemistrza Dominica Thiema podczas poniedziałkowego turnieju French Open.

W meczu pierwszej rundy piąty rozstawiony Nikoloz Basilashvili awansował, gdy Facundo Bagnes wycofał się po przegranej pierwszego seta.