Mieszkańcy South Canterbury zostali zachęceni do świętowania Tygodnia Pucharu BYO

Mieszkańcy South Canterbury zostali zachęceni do świętowania Tygodnia Pucharu BYO

Ponieważ każdego roku w Nowej Zelandii zużywa się ponad 200 milionów jednorazowych kubków, grupa mieszkańców South Canterbury chce, aby osoby pijące kawę i herbatę na wynos przestawiły się na kubki wielokrotnego użytku.

W ramach rozpoczynającego się w poniedziałek Tygodnia Recyklingu w Nowej Zelandii członkowie Centrum Ochrony Środowiska w South Canterbury zachęcają mieszkańców regionu, aby coś zmienili dzięki kubkom wielokrotnego użytku.

Organizatorka centrum, Alice Price, powiedziała, że ​​osoby pracujące w ośrodku uznały, że to dobry sposób na uczczenie tygodnia, a jednocześnie zachęcenie do pozytywnego nawyku recyklingu.

„Celem jest usunięcie 1500 jednorazowych kubków ze składowiska w ciągu zaledwie tygodnia” – powiedziała.

Price powiedziała, że ​​w okresie poprzedzającym tydzień odwiedziła około 25 kawiarni w South Canterbury, rozmawiając z personelem o używaniu kubków wielokrotnego użytku.

„Naprawdę popierają ten pomysł” – powiedziała.

Choć od kilku lat rośnie liczba osób korzystających z kubków wielokrotnego użytku, Price stwierdził, że pandemia COVID-19 utrudniła ten proces w zakresie przepisów.

Corey Andrews (po lewej), Angie Wynn (w środku) i Alice Price z Centrum Ochrony Środowiska w South Canterbury są podekscytowani faktem, że Tydzień Pucharu BYO odbędzie się w regionie w dniach 16–22 października w ramach Tygodnia Recyklingu w Nowej Zelandii.

John Bisset/Rzeczy

Corey Andrews (po lewej), Angie Wynn (w środku) i Alice Price z Centrum Ochrony Środowiska w South Canterbury są podekscytowani faktem, że Tydzień Pucharu BYO odbędzie się w regionie w dniach 16–22 października w ramach Tygodnia Recyklingu w Nowej Zelandii.

Ale teraz, gdy wszystko wróciło do „bardziej normalnego”, nadszedł czas, aby konsumenci zaczęli myśleć o tym, w jaki sposób przygotowują gorące napoje – dodała.

Rozmawiałem także z 32 firmami w CBD Timaru, gdzie wielu pracowników korzystało już z kubków wielokrotnego użytku.

„Był tylko jeden, częściowo negatywny komentarz, w przypadku którego dana osoba nie rozumiała tego pomysłu” – powiedział Price.

„Tego dnia, kiedy z nią rozmawiałem, jedna osoba wypiła trzy kawy na wynos w kubkach wielokrotnego użytku”.

Chcąc być bardziej świadomym ekologicznie, inny pracodawca kupił dla wszystkich swoich pracowników kubki, z których korzystali w każdy piątek i zwracali do sklepu na wyznaczonej tacy, również zakupionej przez pracodawcę.

READ  Adrian Orr i Bank Rezerw (RBNZ) mówią parlamentarzystom i nowemu rządowi, że inflacja jest „pierwszym złem” dla wszystkich

„Nie jest trudno mieć kubek, z którego można skorzystać”.

Kubki wielokrotnego użytku występują w wielu odmianach i z wielu materiałów.  (zdjęcie archiwalne)

Martin de Ruyter/personel

Kubki wielokrotnego użytku występują w wielu odmianach i z wielu materiałów. (zdjęcie archiwalne)

Powiedziała, że ​​niektóre osoby, z którymi rozmawiała, stwierdziły, że gorący napój smakuje inaczej w określonej filiżance. Price powiedział, że ważne jest, aby ludzie rozglądali się i znajdowali kubek, który im odpowiada.

„Znajdź kubek, który Ci się podoba, znajdź inny, trzymaj jeden w samochodzie, drugi w domu i jeszcze jeden w pracy”.

Price powiedziała, że ​​rozmawiała także z właścicielami kawiarni o osobach przynoszących brudne kubki do napełnienia, a niektórzy powiedzieli jej również, że mają system wypożyczania kubków wielokrotnego użytku.

„A kilku z nich robi tańszą kawę dla ludzi, jeśli przyniosą własne kubki” – dodała.

„To naprawdę pozytywne.”

Zauważyła również, że niektórzy ludzie byli „naprawdę entuzjastycznie nastawieni” do kubków wielokrotnego użytku i zachęcała ludzi, aby znaleźli „sposób, który będzie dla nich skuteczny”.

Angie Wynn z Enviro New Zealand twierdzi, że co roku w całym kraju używa się 295 milionów jednorazowych kubków.

„Zachęcamy ludzi do korzystania z jednego z nich [reusable cups].”

Tydzień Recyklingu, organizowany już po raz dziesiąty, ma na celu edukowanie ludzi na temat znaczenia zrozumienia odpadów i sposobów ich utylizacji, a jednocześnie uczczenie postępu poczynionego w ostatniej dekadzie i podnoszenie świadomości na temat znaczenia ograniczania ilości odpadów i poprawy recyklingu w Nowym Jorku Zelandia. .

Alice Price (po lewej), Angie Wynn (w środku) i Corey Andrews przygotowują się do tygodnia BYO Cup w South Canterbury.

John Bisset/Rzeczy

Alice Price (po lewej), Angie Wynn (w środku) i Corey Andrews przygotowują się do tygodnia BYO Cup w South Canterbury.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *