Mieszkańcy twierdzą, że rada wykorzystuje „cienkie” zabytkowe domy, aby uniknąć przepisów dotyczących gęstości

Mieszkańcy twierdzą, że rada wykorzystuje „cienkie” zabytkowe domy, aby uniknąć przepisów dotyczących gęstości
Phil Barry mówi o wartości dziedzictwa wielu domów

Wartość dziedzictwa wielu domów jest „w najlepszym razie słaba”, mówi Phil Barry, z uwzględnieniem przeróbek, nowych budowli i zaniedbanych nieruchomości. (zdjęcie pliku)

Grupa mieszkańców Lower Hutt walczy z planem rady, aby objąć więcej domów ograniczeniami związanymi z dziedzictwem, co według nich obniży wartość nieruchomości i zwiększy koszty ubezpieczenia.

Liczba chronionych osiedli mieszkaniowych wzrośnie z 90 do 440 w ramach planu zmian 56 Rady Miasta Haute, który proponuje sześć nowych obszarów dziedzictwa w Petone, Moera i Wainuiomata. Na terenach zabytkowych właściciele nie będą mogli powiększać swoich domów.

Phil Barry z Voluntary Heritage Group powiedział, że wartość dziedzictwa na tych obszarach była „w najlepszym razie słaba”, a większość z nich to domy jednorodzinne. Wiele zostało zmodyfikowanych, uruchomionych lub nawet nowych konstrukcji.

Grupa uważa, że ​​Rada Miasta Hutt pracuje nad zwiększeniem obszarów dziedzictwa, aby uniknąć przepisów wymagających większej gęstości zabudowań. Domy na obszarach dziedzictwa nie będą podlegać zasadom, które zezwalają na domy jeden na trzy lub sześciopiętrowe budynki w pobliżu połączeń komunikacyjnych i sklepów.

Czytaj więcej:
* Przedstawiciel mieszkańców chce uzyskać więcej informacji od Rady Lower Hutt na temat polityki dotyczącej dziedzictwa
*Mieszkańcy obawiają się ograniczeń, jeśli proponowany Obszar Dziedzictwa Bethune zostanie zatwierdzony
* Rada Hutta wypowiada się przeciwko ustawie o zagęszczaniu mieszkań

Barry powiedział, że mieszkańcy obszarów dziedzictwa będą mieli niższą wartość nieruchomości i wyższe składki ubezpieczeniowe oraz będą musieli płacić więcej za zmiany zgodne z dziedzictwem.

„Ludzie nie są szczęśliwi, ponieważ rada chce ominąć ustawodawstwo rządowe i w tym celu postawiła ich domy na pieńku”.

Przykłady domów w proponowanych obszarach dziedzictwa.

dostarczone

Przykłady domów w proponowanych obszarach dziedzictwa.

Rada zaproponowała obszary dziedzictwa, aby zapobiec „niewłaściwej wysokości i gęstości budynków”, zgodnie z poprawkami Planu zmian 56 przedstawionymi przez pracowników rady. W odpowiedzi na zgłoszenia publiczne personel zaleca dodanie dwóch kolejnych ulic — Beach St i Bay St w Petone — do obszarów dziedzictwa.

READ  Dlaczego Japonia jest najlepszym celem podróży w pojedynkę

Co niezwykłe w przypadku obszarów dziedzictwa, właściciele domów będą mogli wyburzać swoje domy, ale każda przebudowa musi zachować ślad istniejącej nieruchomości, zarówno pod względem wysokości, jak i liczby mieszkań.

Alison Geddes, dyrektor rady ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju, powiedziała, że ​​domy zostały włączone do dzielnic, ponieważ spełniają „surowe wymagania” dziedzictwa.

Rzeczy

Wyburzenie i odbudowa Dixon St Flats w Kāinga Ora uznano za bardzo trudne, biorąc pod uwagę jego status dziedzictwa.

„To nie jest próba uniknięcia wdrożenia NPS-UD [National Police Statement on Urban Development], ale jest integralną częścią wdrażania NPS-UD, która nakazuje radom zapewnienie zagęszczenia w sposób, który posuwa również naprzód inne kwestie o znaczeniu krajowym określone przez RMA, takie jak ochrona zabytków. „

Geddes powiedział, że proponowane obszary dziedzictwa stanowią mniej niż 1% domów mieszkalnych w Lower Hutt.

Ale Barry powiedział, że domy na obszarach dziedzictwa pozostaną zamrożone, podczas gdy okoliczne ulice będą mogły zostać skondensowane do sześciu pięter.

„Wydaje nam się dziwne, że Rada jest tak długoterminowo zaangażowana w ochronę dziedzictwa, tak wiele razy w przeszłości przeprowadzała przeglądy, ale nagle chcemy przejść z czterech obszarów dziedzictwa do 10, — powiedział Barry.

„Domy się nie zmieniły, zmieniło się tylko to, że weszła nowa ustawa o mieszkalnictwie, która wymaga od rady jej zintensyfikowania”.

Niższy Haute Mayor Campbell Barry nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Inne miasta, takie jak Auckland i Wellington, próbują zredukować kondensację raczej w „obszarach charakterystycznych” niż w obszarach dziedzictwa kulturowego. Christchurch odrzucił przepisy dotyczące gęstości jako nieodpowiednie dla miasta, ale od tego czasu przedstawił poprawioną propozycję.

Rada Miasta Hamilton została skrytykowana przez minister mieszkalnictwa Megan Woods za przyjęcie podobnego podejścia i zwiększenie obszarów dziedzictwa miasta w możliwej próbie ograniczenia przepisów dotyczących zagęszczania.

READ  Koronawirus: dlaczego liczba zgonów rośnie wraz ze spadkiem liczby przypadków

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *