Miliarder Elon Musk sprzedaje akcje o wartości 700 milionów dolarów w wirze sprzedaży akcji

W piątek dokumenty wykazały, że dyrektor generalny Tesli Elon Musk sprzedał kolejną partię akcji firmy o wartości około 700 milionów dolarów, ponieważ miliarder korzysta z błyskawicznego wzrostu, który podniósł wartość producenta samochodów elektrycznych do ponad biliona dolarów.

Druga runda masowej sprzedaży akcji w tym tygodniu ma miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak najbogatsza osoba na świecie i największy udziałowiec Tesli napisał na Twitterze, że sprzedałby 10 procent swoich akcji, gdyby użytkownicy platformy mediów społecznościowych zgodzili się na przeprowadzkę.

Akcje producenta samochodów elektrycznych spadły w piątek po południu o 3,3 procent do 1028,89 USD.

Fundusz Muska sprzedał w czwartek 587.638 i 52 099 akcji w wielu transakcjach na łączną kwotę około 687 milionów dolarów, jak wynika z oddzielnych zgłoszeń w piątek.

Wcześniej w tym tygodniu Musk ujawnił, że zbył około 5,1 miliarda dolarów akcji Tesli. Według wyliczeń Reutersa sprzedał już około 3 proc. swoich akcji.

Sprzedaż akcji, która była pierwszym momentem, w którym Musk wycofał się z udziałów tej wielkości od założenia firmy w 2003 roku, była ogromna jak na standardy rynku kapitałowego, większa niż pierwsze oferty publiczne większości firm.

Skłaniając użytkowników Twittera do wyrażenia zgody na posunięcie, umniejszył potencjalną krytykę dotyczącą zarabiania w czasie, gdy wycena Tesli jest pieniąca, a akcje są na rekordowym poziomie.

wygrana jest w niebezpieczeństwie

Spadek Tesli w piątek skierował akcje spółki na ścieżkę strat w wysokości około 15 procent w ciągu tygodnia i zaskoczył 11-tygodniową zwycięską passę.

Jak dotąd w tym tygodniu Tesla straciła 180 miliardów dolarów na wartości rynkowej, więcej niż łączna wartość rynkowa Ford Motor Co. i General Motors Co.

Pomimo tygodniowych strat Tesla pozostaje najcenniejszym producentem samochodów w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie silne wzrosty na giełdzie podkreśliły popyt na akcje producentów samochodów elektrycznych.

READ  Firma Vector została ukarana grzywną w wysokości prawie 1,2 miliona dolarów za nadmierne przerwy w dostawie prądu

Po środowym debiucie Rivian Automotive Inc na rynku, dwaj producenci samochodów elektrycznych stali się najcenniejszymi producentami pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

W zawoalowanym ciosie przeciwko rywalowi Irvine w Kalifornii, Musk napisał w czwartek na Twitterze: „Istnieją setki rozruchów samochodów, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych, ale Tesla jest () jedynym amerykańskim producentem samochodów o znacznej wielkości produkcji i dodatnim przepływie pieniężnym. ostatnie sto lat.”

zmienność

Prawie 800 000 opcji, czyli około 12% otwartych kontraktów Tesli, ma wygasnąć po zamknięciu sesji w piątek, co może zwiększyć krótkoterminową zmienność, ponieważ handlowcy i handlowcy opcji dokonują korekt.

„Spodziewamy się, że sprzedaż akcji będzie kontynuowana, ponieważ Musk posiada miliony opcji wartych miliardy dolarów, które w przeciwnym razie wygasłyby, a także wcześniej zaaranżował sprzedaż akcji w ramach planów 10b5-1” – powiedział Jason Benowitz, starszy menedżer portfela w Roosevelt Investments. . Group LLC w Nowym Jorku.

Musk powiedział wcześniej, że będzie musiał skorzystać z dużej liczby opcji na akcje w ciągu najbliższych trzech miesięcy, co spowoduje powstanie dużego rachunku podatkowego. Sprzedaż części swoich akcji może uwolnić pieniądze na opłacenie podatków.

Przed sprzedażą Musk posiadał około 23 procent udziałów w Tesli, w tym opcje na akcje.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *