Minister ds. Reagowania na COVID-19, Chris Hepkins, potwierdził, że mandat dotyczący szczepień obejmuje wolontariat rodziców w szkołach

Po zarejestrowaniu w poniedziałek 35 nowych przypadków COVID-19 data ponownego otwarcia szkół w Oakland została teraz przesunięta.

Nauczycielka wczesnego dzieciństwa Linda Petrenko była zdenerwowana, gdy obserwowała poniedziałkową decyzję w sprawie mandatów grupowych, ponieważ mówi, że szczepienie tylko nauczycieli nie wystarczy.

„Nauczyciele zostali zaszczepieni, a Wanao jest drogą do zrobienia” – powiedziała Newsshop.

Kiedy ponownie otwarto ośrodek wczesnego dzieciństwa Mangere, chciała, by zostało ono w pełni zaszczepione, aby zapewnić maksymalną ochronę.

„Nie próbujemy karać ludzi, którzy nie zostali zaszczepieni. Ale mówimy, spójrz, nie czujemy się bezpieczni”.

Rodzice mogą nie być w mieszance, ale „bez ciasta, bez pracy” dla nauczycieli to ogromny pierwszy krok.

„To nie była łatwa decyzja, ale potrzebujemy osób pracujących z wrażliwymi społecznościami, które nie zostały zaszczepione, aby teraz podjęły ten dodatkowy krok” – powiedział minister odpowiedzi na COVID-19, Chris Hepkins.

Od 1 stycznia musisz mieć pełne szczepienie, aby pracować w szkole, quora lub w placówce wczesnej nauki. Oznacza to, że musisz zdobyć pierwsze trafienie do 15 listopada.

Dopóki nie zostaniesz w pełni zaszczepiony, powinieneś mieć cotygodniowe testy.

Licea i kura powinny również prowadzić rejestr szczepień uczniów – tak jak już mamy przeciwko odrze.

„Nie możemy niczego pozostawiać przypadkowi, dlatego wprowadzamy obowiązek” – powiedział Hipkins.

Ale Newshub rozmawiał z nauczycielami przerażonymi, jeśli rodzice nie zostaną upoważnieni, „nieszczepione rodziny stanowią zagrożenie dla bezbronnych dzieci”, mówiąc, że wielkie wydarzenia, takie jak wręczenie nagród, były „katastrofą, która może się wydarzyć, jeśli nieszczepieni rodzice będą mogli uczestniczyć”.

„Może się zdarzyć, że w nadchodzących miesiącach lub latach, aby wziąć udział w tym wydarzeniu szkolnym lub w tym wydarzeniu szkolnym, będziesz musiał zostać zaszczepiony” – mówi dyrektor szkoły średniej Babatweto, Vaughan Quillault.

READ  Zjadliwy billboard stoi przed elitarną szkołą w Sydney po tym, jak była uczennica twojej kobiety uniknęła skazania

„Jeśli rodzice są wolontariuszami w szkołach, tj. spędzają więcej czasu w szkołach niż tylko przywożeniu i przywożeniu, to tak, będą musieli się zaszczepić” – podkreślił Hepkins.

Sektor opieki nad osobami starszymi jest również zainteresowany przyjmowaniem wyłącznie gości rezydentów.

„Najlepiej, jeśli każdy, kto pracuje, mieszka i odwiedza ośrodek opieki – jeśli się kwalifikuje – otrzyma szczepionkę” – mówi Gordon MacLeod, dyrektor generalny Ryman.

Już niedługo wszyscy pracujący na linii frontu również będą musieli zostać zaszczepieni. Od 30 października będą musiały zostać zaszczepione po raz pierwszy, a pełne do 1 grudnia. W przeciwnym razie nie byliby w stanie pozostać w swojej roli.

„W służbie zdrowia nie będą w stanie pracować w tych rolach”, powiedział Hipkins. „W środowisku edukacyjnym, od przyszłego roku, nie będą w stanie pracować na tych stanowiskach”.

Ale aby zaszczepić naród, epidemiolog Rod Jackson chce więcej mandatów zbiorowych.

„Edukacja, kierowcy autobusów, supermarkety, a następnie dla osób zagrożonych, potrzebujemy pracowników służb ratunkowych, policji, każdego, kto ma do czynienia z kimkolwiek, kto jest bardzo niebezpieczny. Funkcjonariusze więzienni – co tylko chcesz” – powiedział Newshub.

Mówi, że nawet 90-procentowe szczepienie nie zapewni bezpieczeństwa Aotearoa.

„Te stany mogą wydawać się ekstremalne, ale to nie są normalne czasy. To wyścig z czasem, by zaszczepić Nowozelandczyków. Tylko 45 procent Nowozelandczyków przeszło pełne szczepienia. To nie jest wystarczająco dobre”.

Rząd nie rozważa jeszcze przedłużenia mandatu nawet dla urzędników państwowych, w tym policji.

Premier Jacinda Ardern powiedziała: „Zdrowie i edukacja to dwa bardzo wyraźne obszary, w których te osoby kontaktują się z wrażliwymi Nowozelandczykami i uważamy, że jesteśmy zobowiązani do opieki nad tymi wrażliwymi Nowozelandczykami”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top