Minister Kamil Bortnichuk potwierdza dalsze wsparcie dla pomnika Kamili Skolimowskiej – Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Kamil Bortnichuk potwierdza dalsze wsparcie dla pomnika Kamili Skolimowskiej – Ministerstwo Sportu i Turystyki

Minister Kamil Bortničuk zapewnił o dalszym wsparciu Memoriału Kamili Skolemowskiej

19.07.2023

-Mecze Pamięci Kamili Skolemowskiej to jedno z najlepszych wydarzeń sportowych promujących Polskę. Spotkanie odbędzie się w ramach zawodów Diamentowej Ligi. Tegoroczna edycja odbyła się w ostatnią niedzielę w Chorzowie i została zorganizowana na najwyższym poziomie. „Chciałbym podziękować polskim sportowcom za wspaniałe emocje sportowe i pogratulować gospodarzom” – powiedział Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortnichuk podczas konferencji prasowej w siedzibie ministerstwa.

W wydarzeniu kończącym zawody w Niedzielę Pamięci wzięła udział Natalia Kaczmarek, która zdobyła bieg na 400 metrów z rekordem życiowym 49,48, będącym jednocześnie rekordem mityngu i drugim najlepszym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Naszej najlepszej zawodniczce towarzyszyli Kamila Skolemowska, Dyrektor Sportowy Memoriał Piotr Małachowski i Sekretarz Generalny PZL Krzysztof Kiki.

Memoriał Kamili Skolimowskiej jest wizytówką naszych pięknych obiektów sportowych i wspaniałego czasu spędzonego przez widzów, ale przede wszystkim prezentuje naszych zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki na światowym poziomie. Rok temu podczas debiutu Memorialu w Diamentowej Lidze pokazaliśmy, że potrafimy organizować w naszych obiektach wydarzenia na światowym poziomie. W tym roku byliśmy na to lepiej przygotowani. Jako Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyliśmy na tegoroczne spotkanie 5,5 mln zł, aby było wzorem do naśladowania. Nasze wsparcie dla pomnika będzie kontynuowane

– potwierdził minister Kamil Bortnichuk.

Zawody na Stadionie Śląskim oglądało 25 tysięcy widzów, tworząc wspaniałą atmosferę i dopingując polskich zawodników. Biało-czerwoni osiągnęli wiele znakomitych wyników. Natalia Kaczmarek, jak już wspominaliśmy, zwyciężyła w biegu na 400 m. Wojciech Nowicki zwyciężył w konkursie rzutu młotem. Ewa Swoboda pobiła swój rekord życiowy na 100 metrów z czasem 10,94, czyli o 0,01 sekundy mniej od rekordu Polski. Podczas memoriału Kamili Skolemowskiej trójka lekkoatletek i Pii Skrzyszewskiej osiągnęły wyniki wymagane do zakwalifikowania się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu..

READ  Jak Warszawa otworzyła swoje drzwi i serce dla ukraińskich uchodźców

Spotkanie Diamentowej Ligi będzie odbywać się w Chorzowie jeszcze przez co najmniej trzy lata. Przed nami kolejne edycje prestiżowego Athletics Series, w którym co roku gromadzi się 14 najlepszych wydarzeń lekkoatletycznych na świecie. Będzie to doskonała okazja do promocji lekkoatletyki wśród kibiców, mediów i sponsorów oraz zachęcenia do podejmowania aktywności fizycznej w celu poprawy zdrowia i samopoczucia.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *