Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta udaje się do Stanów Zjednoczonych po wizycie na Bliskim Wschodzie

Minister spraw zagranicznych udaje się do Waszyngtonu na spotkanie z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem po wizycie na Expo 2020 w Dubaju.

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta spotkała się ze swoimi odpowiednikami w Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich i podziękowała im za pomoc ich krajów w reakcji Nowej Zelandii na Afganistan.
Zdjęcie: RNZ/Samuel Rylston

Byłem świadkiem podróży Nanayi Mahuty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Gospodarz najważniejszego wydarzenia targowego w Nowej Zelandii, Tea AratiniSpotka się też z przywódcami Emiratów, w tym z Jego Wysokością Szejkiem Abdullahem bin Zayedem Al Nahyanem.

Aotearoa Nowa Zelandia poprowadziła Te Aratini, pierwsze globalne wydarzenie wspierające powrót rdzennych i plemiennych gospodarek. Zgromadziło ponad 50 lokalnych i międzynarodowych prelegentów i artystów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Panamy, Paragwaju i Malezji, a także z innych współpracujących krajów.

Mahuta powiedział, że wystawa była świadectwem silnej i wspólnej ambicji stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości i że Te Arateni zapewniła wyjątkową platformę do „bogatej dyskusji opartej na rdzennych perspektywach, aby rozważyć korzyści płynące z kultury, handlu i dobrobytu”.

Powiedziała, że ​​omówiła możliwości wzmocnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i handlu ze swoim emirackim odpowiednikiem, szejkiem Abdullahem bin Zayed Al Nahyanem, i podziękowała temu krajowi za pomoc Nowej Zelandii podczas ewakuacji z Afganistanu w sierpniu.

W innym miejscu regionu Mahuta odwiedził ośrodek w Doha, w którym tymczasowo przebywają afgańscy uchodźcy, którzy mają zostać przesiedleni do Nowej Zelandii i innych krajów, i podobnie podziękował Katarowi za jego kluczową rolę we wspieraniu reakcji Nowej Zelandii na Afganistan.

„Katar zapewnił nieocenioną pomoc obywatelom Nowej Zelandii, stałym mieszkańcom i posiadaczom wiz opuszczających Afganistan. Doha była kluczową deską ratunku, ponieważ pracowaliśmy nad wydostaniem tych ludzi z Afganistanu i przez Nową Zelandię, i jesteśmy szczerze wdzięczni” – powiedziała. .

Podczas pobytu w Doha Mahuta spotkał się z Ministrem Spraw Zagranicznych Kataru Jego Ekscelencją Szejkiem Mohammedem bin Abdulrahmanem Al Thanim oraz Jego Ekscelencją Lolwą Al Khaterem, Asystentem Ministra Spraw Zagranicznych.

READ  Wulkan Kanaryjski: Setki turystów ewakuowanych promem na Teneryfę

W Waszyngtonie Mahuta odbędzie serię spotkań z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem przed podróżą do Ottawy w Kanadzie 23 listopada.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top