Minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei nie komentuje kontrowersji związanych z kosztami podróży na koronację

Minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei nie komentuje kontrowersji związanych z kosztami podróży na koronację

Minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei Justin Tkachenko ustąpił ze stanowiska.
zdjęcie: Facebook/Hon Justin W Tkatchenko MP

Minister spraw zagranicznych Papui-Nowej Gwinei, Justin Tkachenko, powiedział, że odchodzi w piątek z powodu kontrowersji związanych z kosztami delegacji kraju rozwijającego się na koronację króla Karola III w Londynie.

Tkaczenko powiedział w piątkowym oświadczeniu, że „odsunął się” po konsultacji z premierem Jamesem Murrabem, który przejmie władzę.

„Chcę się upewnić, że ostatnie wydarzenia nie będą kolidować z oficjalnymi wizytami i szczytami, które zorganizujemy ze wszystkimi światowymi przywódcami w nadchodzących tygodniach” – powiedział Tkaczenko.

„Chcę również upewnić się, że prawda w tej sprawie została wyjaśniona, a dezinformacje i kłamstwa zostały sprostowane” – dodał.

Prezydent USA Joe Biden, premier Nowej Zelandii Chris Hepkins i premier Indii Narendra Modi mają złożyć historyczną wizytę 22 maja.

Sekretarz Izby Reprezentantów rządu Bill Toraso w środę zaprzeczył doniesieniom mediów, jakoby biuro gubernatora generalnego wydało 3 miliony kina (825 tys.

Dwóch urzędników Departamentu Stanu podróżowało również z Tkaczenko, którego Marape poprosił o reprezentowanie PNG w jego miejsce.

Internetowe media i serwisy informacyjne w Papui-Nowej Gwinei, członku Wspólnoty Wysp Pacyfiku, były przedmiotem obelg i krytyki kosztów podróży od sobotniej koronacji w londyńskim Opactwie Westminsterskim, a wielu twierdzi, że pieniądze lepiej byłoby wydać na szpitale.

Córka Tkaczenko, która towarzyszyła mu w locie, stała się ogniskiem gniewu po tym, jak konto w mediach społecznościowych pod jej nazwiskiem omawiało luksusowe zakupy przed wejściem na pokład samolotu w Singapurze.

Wcześniej w piątek Merab powiedział, że Tkaczenko przeprosił mieszkańców Papui-Nowej Gwinei za komentarze, które wygłosił australijskiemu nadawcy państwowemu, w których nazwał ludzi krytykujących jego córkę w mediach społecznościowych „prymitywnymi zwierzętami”.

Mareb powiedział, że był urażony tymi uwagami.

agencji Reutera

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: alarmujący krok Iranu pomoże zabić ukraińskich cywilów - ekspert

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *