Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 2 • Remis na żywo

Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 2 • Remis na żywo

Wydarzenie jest częścią 25. edycji festiwalu Gdynia Sailing Days. „To wydarzenie na stałe wpisało się nie tylko w kalendarium żeglarskie Gdyni i Polski, ale także na europejskiej scenie żeglarskiej. Co roku podczas Gdynia Sailing Days odbywają się regaty o status Mistrzostw Świata lub Europy. Punktem kulminacyjnym tej edycji są Mistrzostwa Europy 29er z udziałem We wtorek rozegraliśmy wyścigi próbne i oficjalny start, w środę zaplanowano pierwsze wyścigi, a medalistów poznamy w poniedziałek” – powiedział Tomasz Zamera, wiceprezes World Rowing i prezes zarządu. Polskiego Związku Wioślarskiego.

Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 29er przypomniał swoje poprzednie wizyty w Gdyni. „Jedziemy do wielu wspaniałych miejsc, jednym z nich jest Gdynia. Przypomniałeś mi rok 2019, kiedy byłem urzędnikiem wyścigu. Podoba mi się tutaj, to bardzo dobre miejsce dla klasy 29er, więc jesteśmy szczęśliwi, że tu jesteśmy – powiedział Piotr Lubeka..

Wiceprezydent Gdyni podkreślił, że impreza jest wizytówką i świetną promocją miasta.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

„To bardzo ważne wydarzenie dla nadmorskiego miasta, które we wszystkich swoich działaniach musi patrzeć w stronę morza. Firma World Sailing powierzyła nam organizację Mistrzostw Świata dla klas olimpijskich w 2027 roku, a dzięki Gdynia Sailing Days mamy okazję zaprezentować i wypromować Gdynię jako potencjalną lokalizację tych konkursów” – powiedział Tomasz Augustyniak. Wspomniano.

Pippa Kenton-Page, dyrektor wykonawcza Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 29er, wyjaśnia, że ​​łódź stanowi doskonałe wprowadzenie i przygotowanie do rywalizacji w klasach olimpijskich. W wieku 22 lat została mistrzynią olimpijską, wygrywając klasę Yngling w Pekinie w 2008 roku. „Klasa 29er wiele mnie nauczyła. Zacząłem żeglować w klasie kadetów, zanim przesiadłem się na 29er. Myślę, że najważniejszą rzeczą, której nauczyłem się z żeglowania, było podejmowanie szybkich i skutecznych decyzji oraz praca z dużą prędkością i pod ciągłą presją. Na tej łodzi ścisła praca zespołowa jest równie ważna, jak techniczne aspekty przygotowania i konserwacji sprzętu wyścigowego” – podkreślił.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

Wyścigi rozpoczynają się o godzinie 11:00 w środę 3 lipca, a flota jest podzielona na cztery kwalifikujące się floty na dwóch torach wyścigowych. Przy wietrze o prędkości 12–20 węzłów na morzu umiejętności żeglarzy zostaną wystawione na próbę w wielu obszarach, od obsługi po strategię i taktykę, a młodzi początkujący żeglarze zostaną natychmiast zaangażowani w ekscytujące wyścigi o wysokich osiągach i na wysokim poziomie. Wymagania floty 29er.

READ  Szczęsny kończy karierę po rzutach karnych dla Polski

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *