Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 3 • Remis na żywo

Mistrzostwa Europy 29er 2024 – Gdynia, Polska Dzień 3 • Remis na żywo

W grupie kobiet prowadzą siostry Hiszpanki Paula i Isabelle Lysega, w grupie mieszanej prowadzą Polki Ewa Lewandowska i Krzysztof Królik, a w grupie mężczyzn po pierwszym dniu Mistrzostw Europy 29er prowadzą francuscy żeglarze Nolann Huet Des Aunay i Titouan Gresset. W Gdyni.

W regatach podzielonych na cztery floty rywalizuje łącznie 138 załóg z 25 krajów. Pierwszy dzień mistrzostw upłynął pod znakiem trudnych warunków pod względem siły i kierunku wiatru, ale mimo to w każdej grupie udało się przeprowadzić po trzy wyścigi.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

Wszystkie załogi są bardzo utalentowane, więc konkurencja jest zacięta. Wiatr był dziś bardzo nieprzewidywalny, stale zmieniał kierunek i prędkość, co utrudniało warunki. Jednak w każdym wyścigu udało nam się ukończyć wyścig w pierwszej piątce, a nawet wygrać pierwszy wyścig, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi. W Gdyni ważne jest, aby dobrze czytać wiatr” – powiedziała w grudniu Ewa Lewandowska, Młodzieżowa Mistrzyni Świata 2023 w Buzios w Brazylii.

W środę dobrze spisali się Nolan Hood des Aune i Titouan Cresset, wygrywając trzy wyścigi. Po dwa wyścigi zwyciężyli Włosi Alex Demurtas i Giovanni Santi, a także holenderscy żeglarze Beerdluuk Spijkervet i lider kategorii U-17 Thomas Reiers.

Adele Huebner i Katharina Frick zwyciężyły w kategorii dziewcząt do lat 17. „Wczorajszy wyścig treningowy był dla nas naprawdę zły, podjęliśmy wiele złych decyzji i nie mogliśmy zająć dobrej pozycji. Na szczęście dzisiejszy dzień był bardzo dobry i jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatniego wyścigu, w którym zajęliśmy drugie miejsce” – komentowali niemieccy żeglarze.

Mistrzostwa Europy 29er 2024. Dostarczono obraz.

W drużynie mieszanej do lat 17 prym wiodą Czesi Karolina Lojkova i Petr Belnar.

Kwalifikacje potrwają do piątku, finały rozpoczną się w sobotę, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w poniedziałek. Medale będą przyznawane w kategoriach grupowych mężczyzn, kobiet i grup mieszanych bez ograniczeń wiekowych oraz w tych samych kategoriach dla U-17.

READ  Izrael oburzony podpisaniem przez Polskę ustawy ograniczającej roszczenia majątkowe | Izrael Wiadomości

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *