Polka Majka wygrywa, gdy Vulta idzie na druty

Wysłany dnia: Zmieniono:

El Farago (Hiszpania) (AFP)

Rafael Majka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odniósł samotne zwycięstwo z 85-kilometrowej epopei w 15. rundzie Volda Espana w niedzielę, a singiel Intermarque Christian Iking zdobył czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

Brytyjski kolarz Enios Adam Yates wrzucił na szczyt wszystkich głównych zawodników w 15 sekund, ustępując tylko Francuzowi Guillo Martinowi i trzeciemu obecnemu mistrzowi Jumbo Primosowi Rocklikowi z sześcioma punktami przed końcem.

To pierwsze od czterech lat zwycięstwo Majki z Polski, która odegrała kluczową rolę w lipcowym zwycięstwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Tour de France nad Dodgem Bogogerem.

Lider generalny Norwegii Christian Iking przekroczył oczekiwania, chwytając czerwoną koszulkę w górski weekend.

Enrique Moss i Miguel Angel Lopez zakończyli w pierwszej piątce, podczas gdy Yates i jego kolega z zespołu Egan Bernal wciąż są w kontakcie z tytułem w 2021 roku.

Wynik nadejdzie w ciągu ostatnich pięciu dni.

Poniedziałek to święto, a wtorek to płaska scena, na której Fabio Jakopson z Dazunina może przypieczętować zieloną koszulkę Sprint Points.

W najbliższą niedzielę na Santiago de Compostela będą trzy główne poziomy górskie, góra i długa jazda na czas.

READ  Grób w Warszawie pomalował ambasador Rosji w Polsce na czerwono

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *