Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 – Gdynia, Polska Zapowiedź • Live Sail Die

Mistrzostwa Europy w 29erach 2024 – Gdynia, Polska Zapowiedź • Live Sail Die

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy 2024 w klasie 29er – od 1 do 8 lipca najlepsi żeglarze z Europy i nie tylko będą rywalizować o kontynentalny tytuł na Zatoce Gdańskiej. Ta prestiżowa impreza przyciąga setki zawodników. Regaty odbędą się w ramach 25. edycji Gdynia Sailing Days, jednej z największych imprez żeglarskich w Europie Północnej.

Mistrzostwa Europy w klasie 29er to jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznego festiwalu Gdynia Sailing Days. Klasa 29er, znana ze swojej zwinności i spektakularnych wyścigów, skupia młodych i utalentowanych żeglarzy, którzy pewnego dnia będą rywalizować w klasach olimpijskich.

Mistrzostwa Europy 29er 2023 – 19 sierpnia 2023 – Fot.: Żeglarstwo

W środę wystąpi ponad 100 drużyn z całej Europy i spoza niej. Do Gdyni przybędą także zawodnicy z Australii, Nowej Zelandii, USA, Hongkongu i Republiki Południowej Afryki. W zeszłym roku w Sztokholmie irlandzka drużyna Bena O'Shaughnessy'ego i Ethana Spain została mistrzem Europy. Drugie miejsce zajęła niemiecka drużyna braci Per Christophera i Carla Frederika Schwaala, a trzecie miejsce zajęła holenderska para Janne Broers i Gustav Asolm-Bradley. W tym roku w Gdyni żadna z tych drużyn nie wystąpi. W kobiecej flocie zobaczymy jednak obrończynie tytułu. Mistrzynie Europy 2023 Lucia Cullen i Alana Twomey (Irlandia) będą bronić swojego złotego medalu przed ubiegłorocznymi wicemistrzami Europy Assi Lindel i Ines Karlemo (Finlandia). Mistrzynie świata kobiet w 29erach z 2022 r. Paula i Isabelle Lysega również wracają do floty na rok 2024 i będą walczyć o najwyższe miejsce na podium tutaj, w Kitnea.

Mistrzostwa Europy 29er 2023 – 19 sierpnia 2023 – Fot.: Żeglarstwo

Dziś, 1 lipca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w klasie 29er. Pierwszy dzień pomiarów i rejestracji łodzi odbędzie się we wtorek 2 lipca, po nim odbędą się wyścigi próbne i ceremonia otwarcia. Żeglarze będą rywalizować w swoich pierwszych regatach, które rozpoczną się w środę 3 lipca i zakończą w poniedziałek 8 lipca. Przez pierwsze trzy dni żeglarze będą rywalizować w wyścigach kwalifikacyjnych, po których zostaną podzieleni na grupę złotą, srebrną i brązową. W poniedziałkowe popołudnie odbędzie się ceremonia zamknięcia Mistrzostw Europy, uświetniona wręczeniem medali.

Mistrzostwa Europy 29er 2023 – 19 sierpnia 2023 – Fot. Sailing.Pics/Kristian Joos – Królewski Szwedzki Yacht Club (KSSS) – Sztokholm – Szwecja

Bardzo się cieszę, że młodzi żeglarze klasy 29er przybędą do Gdyni, żeglarskiej stolicy Polski. To będzie prawdziwy festiwal żeglarski i jestem pewien, że nasze doświadczenie, słynna polska gościnność i warunki panujące w Gdyni sprawią, że będzie to niezapomniane wydarzenie dla uczestników. W poprzednich latach zorganizowaliśmy w Gdyni kilka imprez Mistrzostw Europy i Świata, a żeglarze 29er startowali tu także w regatach EuroCup. Dziękuję władzom klasy 29er za zaufanie i mam nadzieję, że każdy, kto tu przyjedzie, będzie miał okazję nie tylko rywalizować na najwyższym poziomie, ale także doświadczyć prawdziwej integracji żeglarskiej. Zapraszam wszystkich do Gdyni” – Tomasz Samera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego i Wiceprezes World Yachting.

READ  Wojsko polskie stacjonuje wśród migrantów na granicy białoruskiej Wiadomości polskie

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *