Mistrzostwa Świata Kobiet 2023: Anglia pokonała Kolumbię w Sydney i awansowała do półfinału

Anglia świętuje bramkę Alicii Russo przeciwko Kolumbii. zdjęcie/AP

Alicia Russo awansowała do półfinału mistrzostw świata kobiet, pokonując Kolumbię 2:1.

Gol napastnika Arsenalu w drugiej połowie zakończył zwycięstwo Ducks po tym, jak Leice Santos dał Kolumbijczykom prowadzenie w pierwszej połowie.

Lauren Hemp wyrównała tuż przed przerwą, a Rousseau strzelił zwycięskiego gola w 63. minucie i wysłał Anglię do półfinału po raz trzeci z rzędu. O miejsce w finale zmierzą się ze współgospodarzami, Australią.

Sarina Wiegmann również zbliża się do swojego drugiego z rzędu finału Pucharu Świata po tym, jak jej holenderska drużyna zajęła drugie miejsce w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku.

Anglia przegrała w półfinale w 2015 i 2019 roku i odpadła z Japonią i Stanami Zjednoczonymi.

Wiegmann poprowadził lwice do zwycięstwa w mistrzostwach Europy w zeszłym roku, wygrywając te zawody z Holandią w 2017 roku.

Po wyeliminowaniu wielu faworytów, w tym USA, Niemiec, Francji i Japonii, Anglia będzie coraz bardziej pewna, że ​​może po raz pierwszy wygrać Puchar Świata Kobiet.

Pokazali charakter, wracając po golu Santosa zdobytym w 44. minucie w Sydney, a także radząc sobie z tłumem partyzantów, który w przeważającej mierze sprzyjał Kolumbii.

Potem było fizyczne podejście do przeciwników, którzy stawiali czoła wielu ciężkim wyzwaniom. Rachel Daly została posłana na ziemię po szczególnie mocnym wślizgu w pierwszej połowie, a Alex Greenwood został uderzony w twarz przez ramię Mayry Ramirez.

Jednak to Kolumbia doznała wczesnego ciosu, kiedy Carolina Arias doznała kontuzji lewego kolana i musiała zostać zmieniona. Później w połowie widać ją płaczącą na ławce po leczeniu.

Anglia stworzyła najbardziej oczywiste okazje, gdy Rousseau i Daly obronili Catalinę Perez. Mecz ożywił się pod koniec pierwszej połowy, a tłum oszalał, gdy Santos dał Kolumbii nieoczekiwane prowadzenie.

READ  Lorenzo Hood w Dana White's Contender Series 37, szukający w krótkim czasie awansu w wadze ciężkiej

Złapała piłkę po prawej stronie pola karnego, tworząc dośrodkowanie, ale zamiast tego jej wysiłek poszedł prosto do bramki, trafiając w bramkarza Anglii Marie Erbis i schodząc pod poprzeczkę.

Wywołało to niemałe zamieszanie, ponieważ zmiennicy Kolumbii pobiegli, by dołączyć do świętowania wraz z Santosem i resztą graczy.

Jeśli porażka po raz pierwszy w turnieju była szokiem dla Anglii, nie było tego widać.

W odpowiedzi Lwice zaprezentowały swoją najbardziej zrównoważoną grę, dominując w posiadaniu piłki i kontrolując połowę Kolumbii.

Odzyskali wynik po błędzie Pereza w siódmej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie.

Bramkarz powinien był łatwo odebrać piłkę, gdy Rosso źle kontrolował piłkę w polu karnym, ale wypuścił ją z ręki i Hemp wypuścił ją za linię.

Zwycięstwo Rousseau nastąpiło po tym, jak Anglia zdominowała drugą połowę, nie będąc w stanie otworzyć obrony Kolumbii.

Georgia Stanway odebrała piłkę 40 metrów od bramki i posłała podanie do napastnika, który uratował Danielę Arias, po czym uderzył w dalszy róg z wąskiego kąta.

Kolumbia przeszła do historii, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale po raz pierwszy i była ostatnią pozostałą drużyną z obu Ameryk w turnieju.

Ale nie mogli znaleźć wyrównania, ponieważ długodystansowy strzał Loreny Bedoyi Durango był tak blisko, jak to tylko możliwe, aby doprowadzić do dogrywki.

W środę Anglia gra z Australią w Sydney.