Mnich buddyjski w Australii został zwolniony ze stanowiska opata po skradzionych darowiznach i zakazie stosunków seksualnych

Mnich buddyjski w Australii został zwolniony ze stanowiska opata po skradzionych darowiznach i zakazie stosunków seksualnych

Zgodnie z Patimokkha – zestawem 227 zasad dyscypliny monastycznej – stosunki seksualne, kłamstwo i kradzież są zabronione.

W swoich zeznaniach Chet powiedział, że nie wierzy, iż naruszył jakiekolwiek zasady Patimuka, które wymagają od niego ustąpienia ze stanowiska opata lub zaprzestania bycia mnichem.

Jako dowód przeciwko opatowi wniesiony przez skarbnika świątynnego sąd wysłuchał brakujących darowizn i nieuzasadnionych wypłat z konta stowarzyszenia, a także dowodów na istnienie trzech otwartych kont bankowych.

Według The Australian: „Gwałtowny spadek dochodów Towarzystwa odpowiada depozytom gotówkowym wpłacanym na konta bankowe opactwa”.

Sędzia powiedział, że Chhet otrzymywała również płatności Newstart i JobKeeper jako wynagrodzenie od Omni-Care Pty Ltd.

Kontynuował: „Jako mnich opat nie może pracować za pensję i musi żyć z jałmużny wspólnoty”.

Ogłaszając swoją decyzję, sędzia Gard stwierdził, że Temple cierpi z powodu ciągłych szkód w swojej reputacji i relacjach ze społecznością w związku z zarzutami przeciwko Chetowi.

Gard powiedział, że podstawowym problemem była „utrata zaufania, szacunku i zaufania do opata przez dużą część, jeśli nie większość, społeczności Temple”, według The Australian.

„Nie akceptują już, że ma jakikolwiek autorytet religijny lub moralny i nie uważają, że ma dobrą opinię”.

Sędzia wydał nakaz do czasu procesu lub innego nakazu zabraniający Chhetowi pełnienia funkcji naczelnego opata Świątyni lub zamieszkania lub pozostawania w Świątyni po 12 sierpnia 2021 r.

READ  Rosyjski żołnierz na procesie w pierwszej sprawie o zbrodnie wojenne na Ukrainie

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *