Mroźne temperatury zabijają 21 osób podczas China Ultramarathon

Mroźne temperatury zabijają 21 osób podczas China Ultramarathon

Według chińskiego Departamentu Meteorologicznego w Pekinie późnym piątkiem w Baiyin – w tym Jingtai – od piątku wieczorem do soboty wystąpią umiarkowane do silnych wiatrów.

Osobny raport zamieszczony na stronie internetowej prowincjonalnego serwisu pogodowego w czwartek przewidywał „znaczący” spadek temperatur w większości części Gansu – w tym w Baiyin – do niedzieli.

„Było bardzo gorąco dzień przed wyścigiem i chociaż prognoza pogody wskazuje, że w Baiyin w sobotę będą umiarkowane wiatry i deszcze, wszyscy uważają, że będzie umiarkowany” – powiedział Mao. „Pogoda jest sucha w północno-zachodnich Chinach”.

Śmierć wywołała publiczne oburzenie w chińskich mediach społecznościowych, z gniewem skierowanym głównie przeciwko rządowi Baiyin i niezadowoleniem z powodu braku planowania awaryjnego.

„Dlaczego rząd nie przeczytał prognozy pogody i nie ocenił ryzyka?” Jeden recenzent napisał. „To katastrofa spowodowana całkowicie przez człowieka. Nawet jeśli pogoda była nieprzewidywalna, gdzie były plany awaryjne?”

Na konferencji prasowej urzędnicy Baiyin ukłonili się i przeprosili, mówiąc, że opłakuje ich tragiczna śmierć biegaczy i należy ich winić.

„Wiatr jest tak silny”, napisał jeden z biegaczy na czacie Mao w WeChat. „Nasze koce termiczne zostały rozdarte na małe kawałki”.

Wielu biegaczy cierpiało na hipotermię i zgubiło drogę podczas silnych wiatrów i ulewnych deszczy, jak wynika z nagrań, które Mao zrobił z wiadomości na czacie.

Inny biegacz napisał: „Niewielu z nich jest nieprzytomnych i spienionych w ustach”.

The People’s Daily poinformował, że rząd prowincji Gansu powołał zespół dochodzeniowy w celu dalszego zbadania przyczyny zgonów.

Reuters.

READ  Witamy w przesileniu zimowym: 5 prostych rytuałów na ostateczny reset

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *